Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jackson - brak nadawania.

08 Mar 2004 15:25 1483 3
  • Poziom 18  
    President Jackson - spalony MRF477 pękł na pół. Wymieniłem na 2SC1969 a tu ZONG! Brak nadawania. 2SC2166 też nowy. Spawdziłem wszystkie elementy od drivera do wyjścia anteny - wyglądają na dobre. Do bazy drivera dochodzi sygnał w.cz. (sprawdzałem hercmiarą). Wygląda na to, że padł któryś z kondensatorów. Na razie skończyły mi się pomysły co z tym fantem zrobić. Nie pierwszy raz zdarza mi się robić końcówę w Jacksonie czy w Lincolnie, raz się zdarzyła taka sytuacja ale wtedy wymieniłem wszystkie elementy od drivera do anteny na nowe i zaskoczyło. Dziwne, że te wylutowane też wyglądały na dobre. Proszę o sugestie, który element mógł paść, , w przeciwnym razie czeka mnie wymiana wszystkiego :(
  • Poziom 27  
    Zamiast hercmiarą to pomierz sonda w.cz. :)
  • Poziom 18  
    No i miałeś racicę, skleciłem najprostszą sondę w.cz. i usterkę znalazłem czybciutko ale na razie w Sommerkamp TS-790DXCC (czyli Alan 8001 [czyli Alan 87 plus hercmiara]). Była podobna sytuacja - niby wszystkie elementy OK ale nie nadaje. Okazało się, że padł kondensator szeregowo włączony w tor nadawczy za tranzystorami końcowymi mocy (C166/470p). Wał jest taki, że ten końdzior na mierniku ma swoją pojemność (a od początku go podejrzewałem). Po wymianie na nowy radio nadaje :). Wcześniej zawsze takie usterki wykrywałem hercmiarą. Teraz biorę się za Jacksona.
  • Poziom 16  
    wlutuj kondensator na wieksze napiecie przebicia i problem wiecej sie nie powtorzy
    miernik mierzy zbyt niskim napieciem, aby wada sie ujawnila

pzdr.,
    Krzysztof