Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobor dekodera czyli o fergusonie FT 8200 HD i alternatywach

brodziatko 13 Paź 2008 09:22 1890 0
    brodziatko
    Poziom 12  
    Z wasza pomoca dorobilem sie nowej instalacji sat-tv. opis w watku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1080973&highlight=&sid=

Obecnie ojciec na tv N na dole domu. W jego kablu zsumowana jest takze naziemna analogowa z cyfrowa, ktora po drodze odbieram na gorze w sypialni na przelotowym gniazdku Procz tego mam w salonie na gorze osobne gniazdko sat oraz gniazdko z naziemna (analog plus cyfrowa).

1. Moglem przetestowac poki co jedynie analogowa. Widze znaczna roznice miedzy jakoscia sygnalu naziemnej w kablu z nka w porownaniu z sygnalem idacym kablem bezposrednio do mnie na gore czy tez do innego pokoju na dole. Czy tak musi byc czy tez instalacja jest do poprawienia?
    2. Na dachu mam antenke televesa, ktora jest ponoc na analog i cyfrowa. Ustawiana byla glownie na cyfrowa -wiec na analogu nie ma idealu, lecz da sie ogladac.
    Szukam teraz dekodera ktory pociagnalby obie naziemne.
    Znalazlem cos takiego jak ferguson FT 8200 HD ktory jak rozumiem pociagnie obie naziemne.
    a) czy na takim dekoderze pojdzie dodatkowo ktoras z platfom cyfrowych i czy mozna do niego podlaczyc w ogole tv sat?
    Czy jest szansa na tym modelu na dzialajaca TKN?
    Jak wyglada sytuacja z wtyczkami antenowymi (sat sa wkrecane, naziemna nie?
    b) czy ktorys z dekoderow "platformowych" umie zdekodowac naziemna cyfrowa?

generalnie: czy istnieje jakis uniwersalny dekoder ktory nadaje sie do sat i naziemnej czy tez nalezy kupowac dwa oddzielne dekodery?
    Chcialbym zakupic dekoder by na razie uzywac naziemnej cyforwej i analogowej, lecz zapewne w niedalekiej przyszlosci zdecyduje sie na jakas platforme, jesli to bedzie n, to dadza dekoder i po problemie, ale w innych platformach musialbym znow placic za dekoder - moze da sie tego uniknac kupujac odpowiedni sprzet.

Dodam jedynie ze w instalacji zasotsowana wzmacniacz ws krzynce i wytlumiono sygnal tvn z wiezy na piatkowie w Poznaniu bo zakloca wszystko (mam obraz tvn na drucie zwyklym taki, ze mozna na plazmie 42 cale ogladac - tylko pare kilometrow do nadajnika.

3.Czy istnieje mozliwosc przetestowania dekodera przed zakupem w Poznaniu, np w Dipolu?
    4. Czy istnieja przejsciowki hdmi-dvi by mogl podlaczyc dekoder naziemnej cyfrowej do monitora komputerowego?

Pozdrawiam i czekam na rady.