Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar Gracja pdg 585 - pompuje i wylewa wode jednocz.

piwkot 13 Paź 2008 10:00 4534 9
  • #1 13 Paź 2008 10:00
    piwkot
    Poziom 9  

Zmieniłem temat:

Podłączyłem wode. Pralka pierze w miare normalnie, naprawiłem silniczek programatora za poradami forumowiczów. Jednak pralka po drugim płukaniu i odwirowaniu pobiera wode i wylewa jednocześnie i może tak długo , trzeba przełączyć z 3 na 4 wtedy wiruje i jest koniec prania. Czy to wina programatora?

• #2 13 Paź 2008 10:10
    staszekf
    Poziom 32  

Będzie słyszalna praca elektrozaworów chyba że już są spalone cewki.Pozdrawiam.

• #3 13 Paź 2008 10:59
    schnauzerman
    Specjalista AGD

piwkot napisał:
    Witam. Jedno małe pytanko: polar Gracja- jakie powinny być objawy po włączeniu pralki bez podłączonej wody, nie ma tam żadnej kontrolki , czy po prostu bez wody nie da oznak życia?
    Bez wody możesz uruchomić program wirowania.

• #4 13 Paź 2008 22:55
    piwkot
    Poziom 9  

Pralka działa lecz jest problem jak w poscie 1...
    jeszcze takie pytanko... ile powinna pracować normalnie ta pralka np. na programie 2 - pranie zasadnicze ??

• #5 14 Paź 2008 20:05
    bolo51
    Poziom 17  

Od programu 2 do zakończenia około 2h.Jeśli programator się zacina to będzie wykonwał jedną czynność w nieskończoność.Wtedy jest wina programatora ,a dokładnie zużycie konika popychającego.

• #6 14 Paź 2008 23:38
    piwkot
    Poziom 9  

programator pracuje we wszystkich położeniach tzn. jak ustawie program specjalny 5 to robi bez problemów , to samo z programem wełna, tylko na tej 3 sie zatrzymuje.... przed naprawa silniczka programatora wogóle nie było postępu w pracy

• #7 15 Paź 2008 07:50
    schnauzerman
    Specjalista AGD

piwkot napisał:
    programator pracuje we wszystkich położeniach ... tylko na tej 3 sie zatrzymuje....
    Z tego wynika że jest zużyty mechanizm programatora.

• #8 18 Paź 2008 19:32
    darpololk
    Poziom 13  

ewentualnie wina leży w hydrostacie, nie daje sygnału że pralka juz pobrała wodę więc nie odcina dopływu, programator nie rusza dalej a z powodu nadmiaru wody ta przelewa się węzem odpływowym.

• #9 19 Paź 2008 17:29
    23Magik
    Poziom 11  

piwkot napisał:

Podłączyłem wode. Pralka pierze w miare normalnie, naprawiłem silniczek programatora za poradami forumowiczów. Jednak pralka po drugim płukaniu i odwirowaniu pobiera wode i wylewa jednocześnie i może tak długo , trzeba przełączyć z 3 na 4 wtedy wiruje i jest koniec prania. Czy to wina programatora?

Miałem kiedyś pmg 565 "Rosa", ale elektryka jest taka sama jak w "Gracji" i pamiętam, że pralka podczas któregoś płukania bodajże pierwszego, bo tak logika podpowiada, pobierała wodę i wypuszczała. I tak parę razy przez dwie minuty, ale taka była jej konstrukcja i z tego co jeszcze pamiętam działo się to na programie 2. Na 4 pralka nie wirowała tylko był to program do "syntetyków". Toteż po pierwsze domniemuję złe ustawienie programatora przy montażu. Po drugie, czy pralka pobiera wodę, a później wypuszcza ją pompa (słychać jej pracę), czy już poziom w zbiorniku na tyle się podniesie, że przelewa się wężem odpływowym?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME