Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2003r 1.2 - nie pali

13 Paź 2008 17:19 3156 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam u siebie Seata Ibizę 1.2 z 2003r. Według właściciela auto kilka dni temu zaparkował w garażu, a jak chciał jechać to już nie odpaliło.
    Podłączałem HEX-CANa i nie ma nigdzie błędów, pompa podaje paliwo, cewki wymienione w zeszłym roku (iskra jest ok), czujnik temperatury podmieniony z innego auta, czujnik halla też ok (dla świętego spokoju również podłożony z dobrego auta), immo go nie blokuje, alarm odłączony. Sterownik wydaje się być wporządku.
    Wiem że te silniki słyną z problemów z rorządem (olejowy napinacz łańcucha - wystarczy że pół metra stoczy sie na wstecznym do tyłu i kaplica), ale może ktoś przerabiał podobny temat - wolę się upewnić zanim wykluczę całkowicie elektronikę.

Pozdrawiam
    Marek
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdż rozrząd, bardzo łatwo się przestawia.
  • Poziom 11  
    Właśnie wiem o tym rozrządzie (nawet pisałem w poście wcześniej), ale wolałem się najpierw zapytać czy ktoś nie zna jeszcze jakiejś innej usterki oprócz rozrządu. Dzisiaj się przyglądałem temu dokładniej i auto dostaje iskrę w nieodpowiednim momencie - czyli znów wszystko na rozrząd wskazuje. Jutro podłożę dla swiętego spokoju sterownik z drugiej takiej Ibizy, a jak nie zapali to sprawdzę ten nieszczęsny łańcuch.
    Pozdrawiam
    Marek
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Szkoda wypinać nawet kostki ze sterownika.
    Najpierw sprawdź rozrząd.
  • Poziom 11  
    Wczoraj w końcu pojechałem do tego auta i temat można uznać za zamknięty - przeskoczył rozrząd.
    Pozdrawiam