Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amator 2 stereo - dziwny problem

13 Paź 2008 18:28 1010 5
  • Poziom 13  
    Przy załączeniu na kolumny idzie dziwny sygnał o częstotliwości poniżej 50Hz - na oko około 10Hz o dość dużej mocy - takiej, że membrany uderzają o tylną część głośnika. Po wylutowaniu scalaka UL1321 znika efekt. Jednak, gdy ze sprawnego amatora zamieniłem tą część praca radia nie uległa zmianie - czyli teoretycznie wykluczyłem ten element jako uszkodzony. Wylutowałem też pierwsze tranzystory końcówki i nieprzyjemna częstotliwość nie ustąpiła. Mieliście kiedyś taki problem, bądź szacujecie, co to może być?
  • Poziom 39  
    Najpierw zainteresowałbym się zasilaniem tego układu, czy jest ono poprawne w/g schematu. Potem czas na elektrolit C412 w odsprzęganiu zasilania tego scalaka.
  • Poziom 24  
    Witam! Ja bym poszedł w przeciwnym kierunku- przedwzmacniacz i korektor. Nie piszesz, czy po wyciszeniu na min. potencjometrem głośności jest cicho w głośnikach, jeżeli tak to patrz początek postu. pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Potencjometry nie zmieniają nic w tej częstotliwości. Co oczywiście zwala winę na coś, co jest za korektorem. Jednak to jest jedynie UL1321, a jego wymieniałem. Jeśli nie on to może coś w korektorze? Chociaż w życiu żaden korektor mi nic nie generował :). Nie wiem co o tym myśleć...
  • Poziom 37  
    Nie podałeś, czy to się dzieje w dwóch kanałach, czy może w jednym. Jeżeli w dwóch, to sprawdź (popraw) ścieżki masy, zasilanie. Czy zmiana źródła coś zmienia? Czy po awarii nie gra na przykład głośniej?