Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Almera N15. Piasta, układ smarowania.

Blicek 13 Oct 2008 20:39 2301 3
    Blicek
    Level 26  
    Samochod to Nissan Almera, model N15, 1,4 16V, '99 z ABS'em

Dwa pytania:
    1. Do wymiany jest piasta w przednim lewym kole (zatarło się łozysko, uszkodziło piaste). Orginał strasznie drogi, a zamiennikow jakos nie umiem znalesc. Do kupienia mam cały macpherson ale z auta bez ABS. Czy jest roznica w piascie z ABS - bez ABS ?

2. Po odpaleniu długo trwa zanim zgasnie kontrolka cisnienia oleju (pare sekund). Nim zgasnie słychac klekotanie popychaczy zaworow. Podejrzewam zaworek zwrotny oleju. Czy takowy wogule wystepuje w tym silniku? Gdzie on się znajduje? W pompie oleju, czy moze gdzies w bloku? I w jakiej to jest formie? (kulka i spręzynka?)
  • Helpful post
    jakub560
    Level 14  
    witam.piasta musi byc pod abs.co do ukladu smarowania silnika przyczyna moze byc przebieg czyli zuzyte popychacze lub zle dobrany lub zuzyty olej.rowniez filtr oleju kiepskiej jakosci.pozdr
    Blicek
    Level 26  
    jakub560 wrote:
    co do ukladu smarowania silnika przyczyna moze byc przebieg czyli zuzyte popychacze lub zle dobrany lub zuzyty olej.rowniez filtr oleju kiepskiej jakosci.

Problem pojawil sie ponoc zaraz po wymianie hydraulicznych napinaczy łancuchow (tam są dwa łancuchy), a wiec to nie złuzycie silnika. Wydaje mi sie ze winny jest ten zaworek zwrotny. Po zgaszeniu, olej spływa z kanałow do miski i przy nastepnym uruchomieniu pompa potrzebuje troche czasu aby znowu "zaciągnąc" Probleme jest taki, ze nie wiem nawet, czy taki zaworek wogule tam wystepuje. Podejrzewam, ze poprzedni mechanik jak składał pompe oleju (trzeba tam troche ten silnik porozkrecac, zeby sie do tych napinaczy dobrac), to uszczelnial wszysko na masie uszczelniającej i gdzes tej masy za duzo napchal (wspomniany zaworek nie moze sie przez to prawidlowo zamknąc)
    arekadiusz
    Level 20  
    napewno jest jakis zawor to logiczne ,bo co by sterowalo cisnieniem ?
    a problemow moze byc kilka.