Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Fwm35 świeci tylko standby

cezar80 13 Paź 2008 22:22 1783 3
  • #1 13 Paź 2008 22:22
    cezar80
    Poziom 27  

Witam Sprzęt jak w temacie Po podłączeniu zasilania świeci tylko standby i nie idzie włączyć Gdy odepnę przewód łączący zasilacz z główną płytą napięcie na trafo jest natomiast po wpięciu zanika Mostek ten na radiatorze wykluczyłem oraz ten nad złączem gdzie przychodzi zasilanie
    Kojarzy może ktoś ten model co może być jeszcze nie tak ewentualnie proszę o schemat bo na jednej diodce Zenera jakieś małe przykopcenie ale na mierniku niby ok
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 14 Paź 2008 19:10
    yooras
    Poziom 22  

Witam, jeśli dobrze kojarze jest to z przetwornicą standby i transormatorem głównym. Jeśli tak to sprawdź czy nie jest uszkodzony tranzystor BC337B-40(pozycja 7203).
    Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Paź 2008 18:18
    cezar80
    Poziom 27  

Niestety tranzystor sprawny. Dodam że po kilku włączeniach zaobserwowałem iż na transformatorze nie ma napięcia zasilania i świeci nadal tylko stand by. Spróbuje odłączyć przetwornicę od stndby i podać bezpośrednio napięcie na trafo. Jednak dalej proszę o sugestie

0
  • #4 04 Lis 2008 14:05
    wylegała
    Poziom 13  

Witam. Właśnie zakończyłem walkę z taką wieżą , oczywiście też świeciła dioda od eko. Podmieniłem elektrolity w przetwornicy , wymieniłem bc337 40, również trzy tranzystory smd po pierwotnej stronie i nic. Co ciekawe wieża czasami po włączeniu do prądu zaczynała działać , lecz wystarczyło wyłączyć ją na chwilę i świeciła się tylko dioda od eko i na tym koniec. Napięcie na kondensatorze 100 mikro/100v było ok. 30v, a powinno być ok. 40v. Uszkodzonym elementem okazał się kondensator po pierwotnej stronie przetwornicy 2231 o pojemności 220nF/250v. Po założeniu nowego, napięcie na 100 mikro z 30v podskoczyło do 40 v i wieża włączała się za każdym razem. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów