Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o membrany B&C

14 Paź 2008 01:27 1775 15
  • Poziom 28  
    Przysłali mi w końcu 15ps100 i zastanawia mnie jedna kwestia że głośnik ma inną membranę niz w katalogu, nie wiem czy mam się bać czy cieszyć czy w ogóle nie przejmować. Mianowicie ten model w katalogu ma membranę gładką i wygląda ona tak.
    Pytanie o membrany B&C
    Zaś mój egzemplarz ma taka membranę jak 15TBX lub 15NW. Czy to jest normalne? (Głosnik jest nowy ze sklepu)
    Pytanie o membrany B&C
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Raczej to ps100 wymiary się zgadzają a poza tym
    Pytanie o membrany B&C
    kupiony w tym sklepie http://pl.musik-palace.eu/ bo w Polsce nie ma

Ale czemu ma membrane od tych wyższych modeli? czy to jakaś pomyłka czy tak miało być
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Ja bym do nich maila napisał z zapytaniem o co chodzi. Najlepiej w sumie było by zmierzyć parametry, może gością z fabryki naklejki sie pomyliły :P
  • Poziom 27  
    Nie no jeśli ma takie wymiary jak 15ps100 to ewidentnie pomili membrany, swoją drogą ciekawy przypadek.
  • Poziom 28  
    dylemat zy to dobrze czy źle

Dodano po 19 [minuty]:

Napisałem maila do B&C, do sklepu nie pisze bo oni nawet nie będa wiedziec bo karton był zapląbowany fabrycznie

ps może prążkowana daje lepsze doznania :D niestety nie mam porównania

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

Ale co by nie było to gra bardzo potężnie, jak ktoś powie że 15 nie mają zejścia to ja powiem że są wyjątki, bo mruczy strasznie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    dj-MatyAS napisał:

A co do kształtu membrany...może będzie pomocne hasło "dzielenie się membrany".
    Pozdrawiam.

Przeciez to glośnik subbasowy, więc co dzielenie membrany ma z tym wspólnego? Jeśli już to prędzej może chodzić o jej usztywnienie.
  • Poziom 28  
    Dzieki kimonofranek bardzo mnie uspokoiłeś, tym linkiem teraz wiem przynajmniej że to nie pomyłka w fabryce. oczywiście znalazłem przycisk "pomógł"

A z tym dzieleniem się membrany znalazłem że takie rozwiązanie jest stosowane celowo dla głośników basowych z dużym x-max, ułatwia osiągniecie niskich częstotliwości ale całkowicie psuje jakość dzwieków średnich i wysokich przez zmnieszenie impulsu, ale w końcu mówimy o subwoferze który więcej niż 200Hz nie zazna
  • Poziom 16  
    kapitan planeta napisał:
    Dzieki kimonofranek bardzo mnie uspokoiłeś, tym linkiem teraz wiem przynajmniej że to nie pomyłka w fabryce.
    A z tym dzieleniem się membrany znalazłem że takie rozwiązanie jest stosowane celowo dla głośników basowych z dużym x-max, ułatwia osiągniecie niskich częstotliwości ale całkowicie psuje jakość dzwieków średnich i wysokich przez zmnieszenie impulsu, ale w końcu mówimy o subwoferze który więcej niż 200Hz nie zazna

Gdzie to wyczytałeś ? możesz podac źródło? , szczerze to mnie to dziwi bo przecież przy basie membran powinna się zachowywać jako sztywny tłok, by fale się ni odejmowały.
  • Poziom 28  
    " [...]W zakresie nisko- i średnio- tonowym dużą rolę odgrywa obudowa i rezonans masy drgającej. Właściwie dobrana pojemność obudowy z optymalnie dobraną ilością materiału tłumiącego pozwalają na dostateczne stłumienie rezonansu i dzięki temu na skrócenie czasu zaniku. Nadmiernie silne tłumienie głośnika nisko- tonowego osłabia jednak basy, podobnie działa też nadmiernie silny magnes. Bardzo lekkie membrany głośników nisko- czy średnio- tonowych są zwykle mało sztywne, łatwo się dzielą, a poszczególne części wykazują silne rezonanse własne. Podobny efekt daje zbyt wiotkie zawieszenie membrany, gdyż ułatwia ono jej dzielenie się. [...]"

http://www.cartonaudio.com/praktyka_zes_glosnik.html
  • Poziom 28  
    Przyszła odpowiedz od B&C

"Dear Andrzej,

you have the right speaker: the 15PS100 cone is ribbed, not flat.

Unfortunately there is a mistake in the 15PS100 front picture on our website; it will be corrected as soon as possible.

Thank you for your remark.

Best regards."

Czyli że membrana jest taka jaka ma być, tylko zdjecie na stronie jest pomylone
  • Poziom 17  
    Witam! Ktoś napisał że naklejki pomylili w fabryce.Bzdury.Posiadam 2 B&C 15 100 ps które były kupowane w Noise Art rok temu i pojedyńczo z przerwą około 5m-c i membranka jest taka jaką dostał Kapitan Planeta.Kto nie wierzy jak fajnie mruczy ten garnek niech posłucha albo kupi.Napewno pieniążków nie wywali w błoto.Garnek do obsługi imprez dla dj,zespołów czy dyskotek w zupełności wystarcza.

• Spec od akustyki
    Ja kupowałem te głośniki jakieś 2 lata temu, i mam gładką membranę. Musiała gdzieś w międzyczasie nastąpić zmiana.

Co do dzielenia się membrany. Przetłoczenia stosuje się w celu poprawy przetwarzania wyższych częstotliwości. Albo do usztywnienia membrany. W tym przypadku MUSI chodzić o usztywnienie.