Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZWE 24-2 KP brak ciepłej wody c.w.u, c.o OK

14 Oct 2008 10:17 4537 3
  • Level 9  
    Witam mam problem z piecem dwufunkcyjnym otóż przy odkręcaniu ciepłej wody nie załącza się grzanie c.w.u., c.o. działa bez zastrzeżeń - znalazłem artykuły które informują o awarii przetwornika przepływu wody użytkowej (zakamieniony) ale to było w piecu Termet Mini Max plus.

Dodam, że po odkręceniu wody c.w.u. piec nie wyłącza grzania wody w kaloryferach.

Jak to jest w tym piecu? Czy to może być też taki czujnik, w którym miejscu (nie posiadam schematu)? Moze przyczyna leży gdzieś indziej. Proszę o uwagi i sugestie. Spec od tego piecyka dopiero będzie za trzy dni a myć się trzeba ;)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sam sobie raczej z tym nie poradzisz.
  • Level 9  
    na jaki koszt mam się przygotować, jakie są najczęstsze przyczyny takiej awarii
  • Level 9  
    No i po kłopocie. Krótko opiszę obserwacje i naprawę.

Objawy jak wyżej z tym że zaobserwowałem że czujnik przepływu wody użytkowej (może on posiada inną nazwę) podnosi się czyli reaguje kiedy woda płynie z kranu.

Podejrzanie padło na układ elektroniczny i okazało się, że zawiesił się sprzężony z czujnikiem włącznik. Został on zapchany przez pył który był wszechobecny kiedy remontowany był przewód kominowy a prawie jak fachowcy widocznie nie zasłonili właściwie pieca.

Wystarczyło sprężone powietrze okraz kontaktspray i piec działa bez problemu.

Pozdrawiam wszystkich