Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem ze sterowaniem FAAC 414

m.szalas 14 Oct 2008 18:44 7512 6
Metalwork
 • #1
  m.szalas
  Level 10  
  Witam. Zamontowałem zestaw Faac 414 i wszystko działa prawidłowo do momentu zatrzymania zamykania bramy pilotem lub przez fotokomórkę.Skrzydła otwierają sie wtedy poza zaprogramowany zakres. Czy w miejscach maksymalnego (zaprogramowanego) otwarcia powinny być mechaniczne ograniczniki.
 • Metalwork
 • Metalwork
 • #3
  m.szalas
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
 • #4
  chru
  Level 17  
  witam,zapornica i ogranicznik otwarcia koniecznie regulacja czasu pracy zwiększ o 3-5s[wzrost oporów ruchu w zimę i się nie domknie],zalej np wd40 czy sb23 tuleję siłownika zawiasy czpienie zegerki jeśli jeszcze nieskorodowały zawiasy bramy sprawdź szczelność obudowy centrali jak masz lampę to wrzuć żarówkę led [lubi strzelać i wywala przerywacz z bezpiecznikiem na centralce]-pozdro
 • #5
  m.szalas
  Level 10  
  Witam. Mechanizmy przesmarowane(wd), wizualnie działa wszystko poprawnie.Brama lekko pracuje więc siła ustawiona prawie minimum,zastanawia mnie tylko pracujący siłownik -kilka sekund-w skrajnym otwarciu(brama oparta o ogranicznik)po naruszeniu fotokomórki lub zastopowaniu.Czy przy ustawionej tak małej sile nie powinien zadziałać jakiś układ przeciążeniowy,np. po 1 do 2 sekund. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #6
  Bartesz1
  Level 2  
  Witam,
  jeśli chodzi o Faac 414
  to polecał bym smarować silikonem w spreju dobrze to robi na uszczelki WD i tym podobne są robione na rozpuszczalniku co za tym idzie szybko wyparowują i mogą zacząć popiskiwać uszczelki, tak więc lepiej stosować sylikonu w spreju do smarowania tuby.
  414 niema wyłączenia przeciążeniowego jedynie dobrze dobrana siła powinna być dobrana odpowiednio do bramy tak ze by sobie radziła i wrazie napotkania przeszkody nie siłowała się za mocno tak są skonstruowane ze pracują do końca czasu zaprogramowanego .

  Pozdrawiam
  Bartek

  Zapraszam na:
  Automatyka do bram,
  Opisy automatyki do bram
  najlepszych producentów!
  a także FORUM,
  http://www.prosystem.zam.pl
 • #7
  m.szalas
  Level 10  
  Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.