Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

problem ze sterowaniem FAAC 414

m.szalas 14 Paź 2008 18:44 6831 6
 • problem ze sterowaniem FAAC 414

  #1
  Poziom 10  

  Witam. Zamontowałem zestaw Faac 414 i wszystko działa prawidłowo do momentu zatrzymania zamykania bramy pilotem lub przez fotokomórkę.Skrzydła otwierają sie wtedy poza zaprogramowany zakres. Czy w miejscach maksymalnego (zaprogramowanego) otwarcia powinny być mechaniczne ograniczniki.

  0 6
 • Pomocny post
  #2
  Poziom 24  

  Witam.Siłowniki faac 414 zgodnie z instrukcją muszą mieć ograniczniki mechaniczne położeń skrajnych.Pozdrawiam

  1
 • #3
  Poziom 10  

  Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

  0
 • #4
  Poziom 17  

  witam,zapornica i ogranicznik otwarcia koniecznie regulacja czasu pracy zwiększ o 3-5s[wzrost oporów ruchu w zimę i się nie domknie],zalej np wd40 czy sb23 tuleję siłownika zawiasy czpienie zegerki jeśli jeszcze nieskorodowały zawiasy bramy sprawdź szczelność obudowy centrali jak masz lampę to wrzuć żarówkę led [lubi strzelać i wywala przerywacz z bezpiecznikiem na centralce]-pozdro

  0
 • #5
  Poziom 10  

  Witam. Mechanizmy przesmarowane(wd), wizualnie działa wszystko poprawnie.Brama lekko pracuje więc siła ustawiona prawie minimum,zastanawia mnie tylko pracujący siłownik -kilka sekund-w skrajnym otwarciu(brama oparta o ogranicznik)po naruszeniu fotokomórki lub zastopowaniu.Czy przy ustawionej tak małej sile nie powinien zadziałać jakiś układ przeciążeniowy,np. po 1 do 2 sekund. Pozdrawiam.

  0
 • Pomocny post
  #6
  Poziom 2  

  Witam,
  jeśli chodzi o Faac 414
  to polecał bym smarować silikonem w spreju dobrze to robi na uszczelki WD i tym podobne są robione na rozpuszczalniku co za tym idzie szybko wyparowują i mogą zacząć popiskiwać uszczelki, tak więc lepiej stosować sylikonu w spreju do smarowania tuby.
  414 niema wyłączenia przeciążeniowego jedynie dobrze dobrana siła powinna być dobrana odpowiednio do bramy tak ze by sobie radziła i wrazie napotkania przeszkody nie siłowała się za mocno tak są skonstruowane ze pracują do końca czasu zaprogramowanego .

  Pozdrawiam
  Bartek

  Zapraszam na:
  Automatyka do bram,
  Opisy automatyki do bram
  najlepszych producentów!
  a także FORUM,
  http://www.prosystem.zam.pl

  1
 • #7
  Poziom 10  

  Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

  0