Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz m.cz. na lampach 6P45S

rafio 22 Wrz 2007 15:30 31656 62
  • #61 22 Wrz 2007 15:30
    dipol
    Poziom 33  

tak jak pisalem kiedyś diabęł tkwi w szczeg. TRAFO glośnikowe i sposob jego nawinięcia, jak pracowalem w RAWAR przynosiłem te lampy kolegom -pasjonatom wzmac. lamp i padli wszyscy przy trafie głośnikowym- było wykonanych conajmniej ze 20 odmian (a było na czym pomierzyc i posprawdzać-). to pracowalo ale przenoszone pasmo akustyczne mialo wiele do życzenia, tam w jednym z postow kolega pisał o dławiku wcz (dlawik wcz wiem jak się stosuje) to się wzbudza na częstotliwościach ponadakustycznych i dlatego jest rezystor 5om w katodzie i napięcia nie można przekroczyć 150v na siatce 2
    ja wykonywałem wyłącznie wzmacniacze KF obecnie mam wzmacniacz liniowy prac w klasie C o mocy 500W (doprowadzonej) i też rezystor 3.3 om jest wkatodzie bo wzmacniacz porafi głupoty dostać
    przeanalizujcie schematy na które się powołujecie i jakie stosowane są tam napięcia ta lampa ma ponad 40mą/v nachylenia
    przy dużych prądach i napięciach problemem następnym jest upalanie się wyprowadzenia od anody do kapturka na bańce szklanej
    nie jestem akustykiem i ta dziedzina mnie nie pasjonuje moż e czegoś nie wiem
    życzę sukcesow i pozdrawiam pasjonatow akustyki
    Vy 73 !!!
    pozdrawiam kolegów

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo