Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka SIEMENS SE S9FT1S nie wypompowuje wody-pilne..

14 Paź 2008 21:06 6193 6
 • Poziom 12  
  Witam serdecznie.Mam zmywarkę ,która przechodzi cały cykl do końca jednak ,ani razu nie wypompowuje wody i zostaje z wodą.Rozebrałam lewy bok i stwierdziłam ,że przy podniesieniu plastiku od aqua stop woda się wypompowuje.Nie wiem tylko czy uczestniczy w takim wypuszczaniu wody pompa i dlatego nie mam pojęcia,czy mam zepsutą pompę,czy może przyczyna tkwi w czymś innym.Bardzo proszę o poradę.
 • Specjalista AGD
  Pompę masz sprawną przyczyna tkwi w sterowaniu z programatora. Przy uruchomieniu systemu Aquastop napięcie na pompę podawane jest niezależnie od programatora.
 • Poziom 12  
  Dziękuję za odpowiedź.W czasie programu w momencie kiedy powinna wypompować wodę zatrzymuje sie na ok minutę ,a następnie dobiera wodę na następne płukanie nie wypuszczając starej.Czy ten moment zatrzymania może świadczyć ,że to nie programator?Może mogą być jeszcze inne przyczyny? Ona na początku nie grzała wody,ale miała luta na płycie i już jest ok ,jednak jeszcze ten problem z wypuszczaniem wody pozostał.Bardzo proszę o różne sugestie i praktyczne porady.
 • Specjalista AGD
  Zimny lut na pewno spowodował duże zaiskrzenie przy nóżce przekaźnika i prawdopodobnie uszkodził się układ interfejsu ULN 2003.
 • Poziom 12  
  Witam ponownie.Na płycie nie ma takiego interfejsu.Płyta została wyczyszczona i sprawdzona pod względem lutów ,jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Może inne propozycje rozwiązania problemu?
 • Admin grupy AGD
  Witam.
  Napisałeś-(W czasie programu w momencie kiedy powinna wypompować wodę zatrzymuje się na ok minutę ,a następnie dobiera wodę na następne płukanie nie wypuszczając starej.)
  Sprawdź w tym momencie czy na pompę dochodzi napięcie
  te pompy lubią się tak zacinać jak masz napięcie to silnik pompy będzie do wymiany.
 • Specjalista AGD
  agnesss30 napisał:
  .Na płycie nie ma takiego interfejsu.

  Bo pewnie jest o innym symbolu. Występują różne wersje. Ale odpowiednikiem jest ULN 2003. Może być MC 1413 BD.