Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bramka VOIP SPA2102 - brak zwrotnego sygnału wywołania

14 Paź 2008 22:31 2070 3
  • Poziom 16  
    Mam problem w swojej bramce jak w temacie. Po wybraniu dowolnego numeru (lokalnego VOIP, międzymiastowego, lokalnego, kom.) nie słyszę zwrotnego sygnału wywołania w słuchawce. Połaczenie jest zestawiane, aparat abonenta do którego dzwonię dzwoni po podniesieniu słuchwki mogę prowadzić rozmowę. W przypadku połączenia do mnie dzwoni mój aparat gdy podnosze słuchwkę również wszystko jest ok. Niby nie jest to ważna sprawa ale.... jak ma działać to niech działa. Dodam jeszcze tylko, że po podniesieniu słuchwki przed wybraniem numeru słyszę sygnał zgłoszenia centrali.
  • Poziom 25  
    przeważnie operatorzy nie podstawiają sygnału wołania.
  • Moderator
    Wszystkie sygnały podawane prze bramkę do abonenta są definiowalne w samej bramce. Także fakt obecności (lub nie) danego sygnału. Jeżeli masz dostęp do menu bramki to można to zmienić. Jeżeli bramka jest zahasłowana przez operatora to masz problem.
  • Poziom 16  
    Hasła mam. resetowałem ją kilka razy i próbowałem zmieniać sygnały. Sygnał zaproszenia do wybierania (podstawiany po podniesieniu zmieniałem i zmiany były słyszalne w słuchawce) zwrotnego sygnału wybierania (podstawianego po wybraniu numeru przed podniesieniem słuchawki drugiej strony nie słychać) kontaktowałem się z operatorem twierdzi że podstawia sygnał bez względu na moje ustawienia (ale to nie działa) czy może w bramce jest jakaś opcja załączenia on/off tego sygnału.