Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer estradowy "SUB 15" na B&C 15PS100

kapitan planeta 27 Lis 2010 15:28 86518 111
    witek567
    Poziom 17  
    Osłonę na głośnik kupujesz z centrostalu?Bo widzie że z Wrocławia jesteś. Ogólnie piękne jak ze sklepu, nie myślisz nad budową kolumn i subów i sprzedawać je :D?
  • Computer Controls
    kapitan planeta
    Poziom 28  
    zgadza się ...

nie myślę ja to już od dawna robię ....
  • Computer Controls
    RaStol
    Poziom 18  
    Witam.
    Czy wzmocnienia, które autor zastosował w obudowie, są konieczne? Mają jakiś wpływ na akustykę?
    kapitan planeta
    Poziom 28  
    tak konieczne są
    RaStol
    Poziom 18  
    Konieczne by całość się nie zarwała, czy po to by lepiej rozonowała? Pytam bo jestem już u końca budowy, jednak dotychczas żadnych wzmocnień nie robiłem, a obudowa wydaje się solidna. Na stronie którą podałeś z projektem, z tego co widziałem nie ma wzmocnień.
    Dzieki za odpowiedzi. Pozdro
    kapitan planeta
    Poziom 28  
    nie ma wzmocnień bo tam jest rysunek uproszczony

bez wzmocnień by ścianki by wpadały w wibracje, szczególnie przy tak lipnym materiale jakim jest płyta wiórowa i tak mocnym głośniku.
    djmtey
    Poziom 17  
    Witam.Co trzeba by było zmienić w płytach od bass reflexu, , aby sub wyglądał tak?:Subwoofer estradowy "SUB 15" na B&C 15PS100 (chodzi mi o to, aby krata nie pokrywała całeg suba, tylko do krawędzi BR),może wystarczy tylko ją przesunąć do przodu? Pozdrawiam!
    kapitan planeta
    Poziom 28  
    pasi ?

Subwoofer estradowy "SUB 15" na B&C 15PS100
    djmtey
    Poziom 17  
    Wielkie dzięki! To jest projekt na płytę 18mm ? Pozdrawiam!
    kapitan planeta
    Poziom 28  
    tak na 18mm i wymiary sam sobie oczytaj z rysunku... nie kumam z czym masz problem
    lukasz90.zce
    Poziom 13  
    A możecie dokładnie napisać jakim pistoletem to malujecie? Może jakiś link?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Łukasz
    Cipun1
    Poziom 12  
    Witajcie
    Ja bym się przyłączył do pytania przedmówcy.
    Ostatnio troszkę testowałem z nitromalem i mam pytanka.
    Używam taniego pistoletu chyba Topex standardowa dysza, czy taka jest odpowiednia czy trzeba jakiejś specjalnej? Sprężarka to taka mała chyba 40-50 litrów niezbyt wydajna ale przy ciśnieniu 2-3 atmosfery jakoś sobie radzi.
    Gdy maluję nie odpuszczając palca ze spustu, czyli "ciągiem" rozmieszczenie kropel struktury jest nierównomierne. Gdy natomiast maluję przerwami naciskając tylko na chwilę spust wychodzi nieco lepiej, bardziej kontroluję gdzie dołożyć więcej, ale i tak efekt nie jest zadowalający.
    Być może to tylko brak wprawy w moim przypadku, ale podpowiedź mile widziana.
    dawidzio132
    Poziom 8  
    to w castoramie można dostać płyty wiórowe na wymiar za tak małą cenę ??
    Cipun1
    Poziom 12  
    Płyty wiórowe w tej chwili to żaden problem, cena jest niewielka w porównaniu z problemami jakie możesz napotkać przy docinaniu płyt ręcznie, czyli bez profesjonalnej piły. Ustalenie kątów prostych graniczy z cudem, a w castoramie nie liczą znowu aż tak sporo za usługę, a sama płyta jest chyba najtańsza na rynku.
    Ja osobiście płyty kupowałem w Brico marche bo castoramy nie ma u mnie w mieścinie, ale i tak opłacało mi się to bardziej niż zakup całej płyty, transport, usługa cięcia itp.
    Podsumowując zdecydowanie warto kupić gotowe formatki, wcale nie są drogie.
    Co innego sklejka, no to inna para kaloszy.
    dawidzio132
    Poziom 8  
    a tak mniej więcej jakie są koszty płyta + docięcie??
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Standardowo ceny wahają się ok. 18-22zł najtańsza laminowana biała wiurówka 18mm; surowa 18mm koło 22-26zł, w OBI docinanie jest gratis...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krzysiekcover
    Poziom 9  
    Witam.
    Wiem że temat troszkę stary ale mam pytanie do kolegi ,,kapitan planeta,, czy dało by się w taką obudowę wrzucić taki głośnik http://allegro.pl/celestion-ftr15-4080fd-glosnik-basowy-1000w-rms-i5928934696.html
    Oczywiście pamiętam że trzeba zrobić odpowiednie wzmocnienia z resztą i tak całość będzie ze sklejki ale ciekaw jestem czy ten głośnik się sprawdzi w tej konstrukcji? Jestem w trakcie budowy nadstawek według Twojego projektu na 2 x celestion tf 1225 i stx d-800:-)
    Jeśli dla Ciebie nie byłby to kłopot to poproszę o pomoc w zaprojektowaniu zwrotnicy do tego suba - oczywiście jesli ten głosnik zda egzamin w tej konstrukcji. Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    marcin55246
    Poziom 25  
    Kapitan Planeta ostatni raz odwiedził elektrodę 29 Paź 2011 21:36, więc możliwe, że nie odpisze Tobie na pytanie.

Celestion ma trochę mały Xmax, lepiej by było kupić 15PS76, albo tak jak autor 15PS100. Są tańsze i efektywniejsze, na pewno lepiej by pasowały do tej obudowy.
    krzysiekcover
    Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie co do zwrotnicy czy może ktoś mi podpowie w jaki sposób ciąć pasmo ewentualnie ma ktoś z was projekt takiej zwrotnicy??
    W konstrukcjach DIY stawiam pierwsze kroki więc liczę na pomoc kolegów z forum. Z góry dzięki za wszelkie informacje.
    House System
    Poziom 18  
    Na estradzie używa się zwrotnic aktywnych które tną odpowiednio częstotliwość na nadstawki i Subwoofery. Pasywne zwrotnice używa się przeważnie tylko w kolumnach pelnopasmowych oraz w nadstawkach by podzielić pasmo między midwoffer a driver. W subwoofer ach raczej ich się nie stosuje by nie tracić mocy a poza tym byłby to drogi wydatek. Lepiej zastosować zwrotnice aktywna.

Pozdrawiam.
    House System.
    vestus
    Poziom 3  
    Wiem ze stary temat ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie w jaki sposób zamontować tą siatkę macie jakiś pomysł żeby to ładnie wyglądało?