Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Wrozamet Mastercook 3455 - nie odłącza grzałek .

Stary1952 15 Paź 2008 09:26 5020 2
  • #1 15 Paź 2008 09:26
    Stary1952
    Poziom 33  

Kuchenka posiada zegar cyfrowy ORBITRON ZT.Po włączeniu piekarnika i ustawieniu dowolnej grzałki następuje grzanie na maxa i grzałka nie jest odłączana(kontrolka od grzałki świeci non stop).Czujka od temperatury zachowuje się prawidłowo i pokazuje narastającą temperaturę.Co załącza grzałki i jak się do tego dostać.Schemat dołączony do instrukcji jest poglądowy i niewiele się z niego można dowiedzieć.

0 2
  • #3 21 Paź 2008 07:54
    Stary1952
    Poziom 33  

Witam.
    Udało mi się usunąć usterkę.Okazało się że był "sklejony" przekaźnik w zegarze.Zegar poprzez ten przekaźnik podaje napięcie na przełącznik pakietowy gdzie następuje wybór właściwej grzałki.Oczywiście wcześniej sprawdziłem że podczas grzania czujka zachowuje się prawidłowo, a zegar pokazuje narastająca temperaturę.Żeby dostać się do zegara trzeba podnieść górną część kuchenki(blat).Cztery boczne wkręty i osiem pod palnikami.Dodatkowo cztery nakrętki na czujnikach wypływu.Dopiero wówczas można delikatnie unieść górną pokrywę uważając aby nie naprężać przewodów od zapalarki gazu.W moim przypadku wystarczyło postukać w tylną część obudowy zegara(bo tam znajduje się przekaźnik pod czarną plastykową obudową).Nastąpiło rozwarcie styków przekaźnika.Po włączeniu kuchenki do prądu po osiągnięciu zadanej temperatury na dowolnej grzałce nastąpiło odłączenie grzałki i jednocześnie zgasła czerwona lampka.Zaznaczam że moja kuchenka ma już 12 lat i przekaźnik wykonał tysiące cykli "włącz-wyłącz" więc wymieniona wyżej usterka miała prawo jak najbardziej wystąpić, tym bardziej że panują tam niesprzyjające warunki: wysoka temperatura i różnego rodzaju zanieczyszczenia.
    Kuchenka Wrozamet Mastercook 3455 - nie odłącza grzałek .
    Na zdjęciu widać tylną obudowę zegara pod którą znajduje się przekaźnik

1