Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontorlka świec żarowych renault scenic 1.9dTi

wodz18 15 Paź 2008 09:39 10538 6
  • #1 15 Paź 2008 09:39
    wodz18
    Poziom 9  

Posiadam Renault Scenic z 1999r. z silnikiem 1.9dTi. Od pewnego czasu zapala mi sie kontrolka świec żarowych. Wymieniłem świece ale to nic nie dało. Czytałem na różnych forach że to jest awaria układu elektrycznego a nie mam za bardzo gdzie podjechać na komputer. Po zapaleniu kontrolki samochód staje się mułowaty. Wyczyściłem zawór recyrkulacji spalin i to nic nie dało. nie mam już więcej pomysłów więc prosze o pomoc!!!!!!

0 6
  • #2 15 Paź 2008 09:43
    stomat
    Specjalista elektryk

Jeżeli auto staje się mułowate to znaczy że sterownik silnika przechodzi w tryb awaryjny. Dlaczego ? Dowiedzieć się tego można TYLKO przy pomocy komputera diagnostycznego. Albo poszukaj jakiegoś forum jasnowidzów :)

0
  • #3 15 Paź 2008 09:50
    yaaro
    Poziom 33  

Na twoje pytanie jest milion odpowiedzi, profesjonalna diagnostyka wyłoni tą jedyną odpowiednią.

0
  • #4 15 Paź 2008 11:40
    wodz18
    Poziom 9  

A mógłby ktoś podac najczęstszą przyczyne takiej awarii. Jeśli nie ma takiej to pozostaje tylko komputer??

Dodano po 33 [minuty]:

Dodam że kontrolka nie zapala się od razu tylko po chwili po lekkim dodaniu gazu (powyżej 1500 obrotów) na biegu jałowym się nie zapala.

0
  • #5 15 Paź 2008 20:37
    darek640
    Poziom 13  

Podejrzewam że recyrkulacja spalin.

0
  • #6 15 Paź 2008 21:26
    wodz18
    Poziom 9  

Tz. co bym musiał sprawdzić??

0
  • #7 16 Maj 2014 19:36
    sadamb
    Poziom 21  

Podłącze swój problem pod ten stary temat, który ogólnie powtarza się na forum. Samochód Scenic I ph II 1.9 dTi. Równo po 2 minutach zapala się kontrolka świec żarowych. Gaśnie po naciśnięciu hamulca nożnego. Zapalanie powtarza się o ile w przeciągu 2 minut nie użyję hamulca nożnego, nie ma znaczenia czy auto jedzie czy jest na postoju. Może być to problem związany z przełącznikiem na dźwigni hamulca nożnego. Od razu dodam, że światła stopu świecą normalnie, świece żarowe wymienione na nowe (wszystkie były wypalone), auto nie kopci, jeździ normalnie (nie traci mocy). Pod kompa w chwili obecnej nie mam możliwości podłączyć Scenica.

Pozdrawiam

0