Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BigSAT BS-S 77CX - soft i program

15 Paź 2008 10:40 28721 26
  • Poziom 25  
    Witam.
    Potrzebuję program do wgrania softu do tunera z tematu, oraz skąd mogę ściągnąć nowsze oprogramowanie np: 2.37.33.2
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 10  
    witam mam big sat bs-s 77cx chciałbym wgrać soft i listę ale nie wiem od czego zacząć proszę o pomoc
  • Poziom 25  
    A więc ta:
    Potrzebny jest kabel NULL MODEM (RS232).
    Następnie ze strony: TUTAJ ściągamy plik 07_ChEdit_8.6.zip oraz ze strony: TUTAJ ściągamy plik BS-S-77CX_2008-10-7_TNK-OK_rom.zip
    Kolejnym krokiem jest rozpakowanie ściągniętych plików, podłączenie kable i uruchomienie tunera. Następnie uruchamiamy program 07_ChEdit_8.6 wybieramy odpowiedni COM (zazwyczaj COM1) klikamy UpGrade Application odszukujemy nasz plik BS-S 77CX_2008.10.7_rom klikamy otwórz, następuje uruchomienie aktualizacji oprogramowania. Jeżeli wszystko idzie prawidłowo tuner zaczyna wyświetlać odliczanie do 100% i na komputerze przesówa się pasek postępu. Gdy tak się nie dzieje to proszę spróbować wybrać inny COM, lub sprawdzić inne ustawienia programu bądź komputera.
    POWODZENIA!!!
  • Poziom 10  
    Dziękuje za pomoc wgrałem soft ale cyfra mi nie chodzi i chciałbym wiedzieć czy słoneczko chodzi z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 25  
    Ciężko mi powiedzieć. Można spróbować wgrać jakiś soft edukacyjny, ale nie wiem jak jest z dostępnością do tego modelu. Ja sprzedaje te tunery z Telewizją na kartę i to jest ich główne przeznaczenie u mnie.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc w tym tunerze cyfra chodziła do dzisiaj rano a teraz wyskakuje komunikat faitled cart wgrywam soft i jest tak samo poradz co zrobic z tym rebusem z góry dziekuje
  • Poziom 25  
    Może sprój wgrać soft któryś z tych co podał pajo21 może ktoś inny pomoże
  • Poziom 10  
    Dziękuje za pomoc dałem wreście rade i chodzi cyfra a może macie liste kanałów na cyfre do wgrania
  • Poziom 11  
    Ma ktoś może liste do tego modelu ? Po wgraniu oprogramowania potrzebna jeszcze lista kanałów
    Dodaje list na ktorej chodzą karty TNK aktywacja bardzo szybka , jezeli ktos ma ładniejszą liste z kanałami polsatu będe wdzieczny
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    Witam potrzebuje oprogramowanie edukacyjne i liste na ten tuner bo ustawic liste samemu to koło 120 min. pomocy
  • Poziom 1  
    mógłby ktoś podesłać listę do Cyfry+ na ten dekoderek?
  • Poziom 11  
    Witam, ja chciałbym wykorzystać ten tuner do CYFRA +, chce się tylko upewnić, że pójdzie.
    Znalazłem info w sieci: "... Mimo iż w sieci można znaleźć alternatywne oprogramowanie pozwalające rzekomo na działanie z kartami Cyfry+, dystrybutor informuje, że nie działa ono prawidłowo, powodując zatrzymanie dekodowania po ok. 30 - 40 minutach i konieczność restartu..."
    Czy to jest PRAWDA?, czy ktoś na karcie C+ ma takie problemy ?
    Znalazłem tez takie info:"....Lista sprzętu poprawnie działającego z kartą "telewizji na kartę" - Big SAT BS-S 77CX - po zmianie softu ....."
    Czy ktoś miał więc problem z aktywacja karty TNK na oryginalnym sofcie bądź jakieś inne problemy z TNK na takim sofcie?
  • Poziom 30  
    Cyfry na nim nie odpaliłem. TNK nie szła aktywacja na sofcie oryginalnym. Dopiero soft z załacznika spowodował że pracuje prawidłowo aktywacja błyskawiczna i uprawnienia idą bez problemu.
  • Poziom 12  
    mam prośbę , jak wgrywamy listę? tuner chce wykorzystać pod TNK.
  • Poziom 35  
    Podobnie jak soft.

Wgrywanie listy kanałów.
    1. Podłączamy kabel null-modem i włączamy tuner do zasilania. Odbiornik uruchamiamy na
    dowolny kanał.
    2. Uruchamiamy program CNX Upgrade Tool i ustawiamy właściwy port COM
    3. Klikamy Write Default Data i wybieramy właściwy plik z listą kanałów.
    4. Po zakończeniu wgrywania naciśnij OK i poczekaj aż tuner zresetuje się.
    5. Na wyświetlaczu pojawi się numer kanału "0001". Lista została zapisana poprawnie.
  • Poziom 12  
    Pajo 21 dzieki za podpowiedz ale mi tak nie działa co robie nie tak?

otwieram ten sam program co do softu[ soft mi wszedł]07 ChEdit 8.6 wchodze wdrugi rząd -Write Default data -pobieram plik , zmieniam rozszerzenie na bin. i pasek postępu idzie , zapełniły sie tylko dwie kolumny trzecia od kanałów jest pusta a w tunerze nie mam zmian.
  • Poziom 11  
    Podaję kilka innych linków do programów, może komuś się przyda:
    lista do BS77cx pod TNK:
    http://upload.sat4all.pl/index.php?download=Tnk+77cx+lista.rar
    SOFT pod TNK
    http://upload.sat4all.pl/index.php?download=BS-S-77CX_2008-10-7_TNK-OK_rom.zip
    upTOOL BS77cx
    http://upload.sat4all.pl/index.php?download=bs-s77cx_cnx_uptool.zip
    LOADER 77cx
    http://upload.sat4all.pl/index.php?download=Loader_do_BS-S-77CX.zip

Czy jest do BS-77CX soft pod TNK z polskim MENU???
  • Poziom 21  
    pewnie,ze jest polskie menu na sofcie z emu z datą 26 06,na tym sofcie czytnik jest uniwersalny i czyta kartoniki C+ i TNK
  • Poziom 1  
    hallo.
    Kupilem TNK i ja zaaktywowalem,ale po 3 dniach nie moge jeszcze ogladac TVN ,moze ja zrobilem cos nie tak ,albo to jest normalne ze tak trzeba dlugo czekac, Prosze o pomoc.Nie moge sie dodzwonic pod ten NR do polski zeby sie dowiedzic wiecej, mieszkam w niemczech ,przepraszam z gory za bledy w pisowni Moj adres christoph.olczyk(malpa)freenet.de
    christoph
  • Poziom 11  
    Mam pytanie odnośnie BigSAT BS-S 77CX: jaka jest jakość obrazu tego tunera ??? szybkość działania ??? W porównaniu np do fergusona (3018) lub innych tunerów.
  • Poziom 11  
    już go mam. powiem krótko: rewelacja co do jakości obrazu i dźwięku.
    niska cena znajduje wytłumaczenie w dość oszczędnym wyposażeniu: tylko jedno wyjście scart, brak modulatora, brak usb, brak wyłącznika sieciowego z tyłu. prostota, minimum. nieco się grzeje od spodu - dobrze byłoby nieco go podnieść na np. drewnianych klockach dziecinnych (ja to robię z każdym sprzętem).

jeśli rozważasz - zachęcam. TNK chodzi bezproblemowo. za te pieniądze nie będziesz żałował, przeciwnie - będziesz mile zaskoczony.
    rozumiem teraz, dlaczego firmuje go GoldenInterstar: to jest jednostka najuboższa w całej flocie, ale nie schodząca poniżej pewnego poziomu jakości.
    gwarancja 24 miesiące daje pczucie bezpieczeństwa.

ps. w moim subiektywnym odbiorze jest od Fergusona (znam b.dobrze FX6600) znacznie lepszy co do obrazu i dźwięku.
  • Poziom 1  
    Tuner jest OK. Nie wiem czy lepszy od Fergusona. Moim zdaniem, nie. Obraz fredka jest wg mnie lepszy. Lepsze jest też oprogramowanie do fredka(bogatsze). Np. nie mogę znaleźć listy kanałów z działającym kanałem "Disney Channel" :-(( Ale za te pieniądze (140 zł) warty kupienia.
  • Poziom 35  
    Ten BIG SAT ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.Kosztuje śmieszne pieniądze jak na tuner z czytnikiem uniwersalnym.Kanały bardzo szybko się przełączają(poniżej jednej sekundy).Próbowałem go zawiesić przełączając szybko kanały i w menu tunera szybko wybierać poszczególne zakładki... nie zawiesił się ani razu.
    Za te pieniądze to warto kupić dla babci do oglądania Plebani :)
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ktoś prosił o listę z działającym Diney'em
    Proszę bardzo.Jedyne co trzeba zrobić po wgraniu to przestawić fonię na polską na tym kanale.
    Pozdro Giga