Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zez na astrę 19,2 czy 28,2?

15 Paź 2008 11:39 7208 11
  • Poziom 29  
    Mam pytanie założyłem zeza na satelitę ASTRA i tunerze Cyfrowego Polsatu ustawiłem kanały na ASTRA chyba 1 tj. 19.2 E i włączyłem wyszukiwanie aby znaleźć polskie kanały TV trwam TVP Kultura, Polonia, Polonia 1 i nie znalazło ich. Przełączyłem w dekoderze na ASTRA 2A na pozycji 28,2 E i znalazło tam Polskie wszystkie kanały. To ja nie rozumiem wszędzie piszą że nadawanie tamtych kanałów jest na 19,2 a ja znalazłem na 28,2 tto jest dobrze czy coś popsułem?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Polonia 1 ndaje z hb ta reszta z astry 19,2 a jakie knały dokłdnie znalzłeś na 28,2.
  • Poziom 29  
    Na Astra 2A znalazłem TV Polonia, TVP Kultura, TVP Historia i TV Trwam

Dodano po 17 [minuty]:

A możne ja muszę ustawić transponder? i wtedy znajdzie ten kanały na Astra 1?

Dodano po 24 [sekundy]:

Wiecie jaki tam ustawić transponder?
  • Poziom 20  
    Na Astrze 2A 28,2 E nie ma tych kanałów, które wymieniłeś...
  • Poziom 29  
    wiem ale u mnie w tunerze Echostar DSB-717 one odbierają

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli wina tunerka, wiem ze one powinny odbierać na ASTRA 1, możne wybrałem zły transponder?
  • Poziom 20  
    To znaczy, że odbierają z 19,2
  • Poziom 29  
    Nie jak włączyłem wyszukiwanie na Astra 1 to nie znalazło ich wcale, a jak włączyłem ASTRA 2 i wyszukiwanie to je od razu znalazło. Może muszę transponder zmienić?

Dodano po 7 [minuty]:

na wikipedii znalazłem taki post:

Satelity Astra 2A, Astra 2B, Astra 2C i Astra 2D znajdują się na orbicie geostacjonarnej, nad równikiem, na pozycji 28,2°E. Astra 2C znajdowała się dawniej na orbicie geostacjonarnej, nad równikiem, na pozycji 19,2°E. Pracowała na starej pozycji, ale została przesunięta na nową pozycję 28,2°E.

Dodano po 2 [minuty]:

Może coś w oprogramowaniu tunerka Echostar DSB-717 i DSB-616 moją inne opisy satelit? Ma ktoś może taki problem jak ja z ww. tunerkami?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Nie ważne co pisze w tunerze, skoro je odbierasz to musi być Astra 19,2. Nie bardzo rozumiem w czym problem. Jeśli je odbierasz to ciesz się i nie przejmuj się tym co pisze w tunerze.
  • Poziom 9  
    Ja mam inny problem z dekoderem echostar dsb-717.Mam konweter cyfrowego polsatu (oryginalny) ustawiony na astre i hotbirda.kanaly z hotbirda dzialaja wszystkie lecz z astra cos nie tak . przy próbie np. ustawienia tp. 12188 zamiast kanalów RTL wyskakuje mi siec europa tv i sa tam calkiem inne kanaly tyczy mi sie to wszyskich tp .Tak dokladnie to chodzi mi o odbiór kanałów TVP ,(comedy central,nickeleodeon,mtv,viva,eurosport (niemiecki)) pomóżcie:cry:

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze jedno czy znajde te kanaly na astrze 2? podajcie parametry
  • Poziom 34  
    Masz obrotnicę ? Piszesz ze masz pojedyńczy konwerter a chcesz z dwóch satelit odbierać.
  • Poziom 9  
    obrotnice mam, konweter pojedynczy ,sygnał z astry 70-90% ,hotbird90%, lecz wysukuje inne kanały z astry

Dodano po 2 [godziny] 49 [minuty]:

Przy przywracaniu ustawień fabrycznych na dekoderze problem występuje nadal. Kiedy ustawiam parametr 12266Ghz dekoder zamiast wyszukać mi np. Eurosprt (niekodowany) wyszukuje sieć Maygar...... i kanał htesst a tego wogle nie powinno tam być. Jak ustawić ten eurosport pomóżcie.

Dekoder: Echostar DSB-717 (CYFROWY POLSAT)
    Konweter:pojedynczy
    Odbiór: astra i hotbird 70-90%
  • Poziom 29  
    A weź ustaw w ustawieniach na satelitę ASTRA 2 i przeskanuj pomoże