Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z imobilajzerem V40

15 Oct 2008 17:12 2157 2
  • Level 9  
    Witam.
    Pojawił się w moim samochodzie,który eksploatuję od siedmiu lat problem z imobilajzerem.Może ktoś z Szanownych Forumowiczów,(a liczę na to) pomoże.Opiszę całą genezę powstania problemu.Zaczęły się chłodne ranki i wieczory,węc trzeba był zacząć włączać ogrzewanie samochodu i co zauważyłem,że po przekręceniu pokrętła na grzani ciepłe powietrze zaczynało ogrzewać samochód po mniej więcej godzinie,ale wtedy już zrobiło sę ciepło,skręcenie pokrętła na chłodzenie nic nie dało i musiałem jeździc z otwartymi oknami. Pojechałem więcdo serwisu Volvow Warszawie na ul Płowiecką i już po pięciu godzinach oczekiwania miałem diagnozę,-uszkodzony silnik klap koszt 250PLN i sprowadzą za tydzień.Po tygodniu szcęśliwy,że wszystko będzie ok jadę na wymianę silniczka,ale nie jesttak pięknie po czterech godź.okazuje się że to nie to.Ponieważ wyjechałem z serwisu po 18 a serwis czynny jest do tej godź.to jak zobaczyłem świecący sie wskażnik imobilajzera było po ptakach,na drugi dzień wgóle nie chcieli ze mną rozmawiać. W drugim serwisie powiedzieli że poprzednicy uwalili układ imobilaizera ale przy prawdzaniu drugiego kluczyka coś sięstało i aktywny mam tylko jeden (drugi już nie dzała) Koszt wymiany układu 2800 PLN.Ja z kolei wymieniłem panel sterowania klimatyzacji (a 120 PLN kupiony na Alegro ) sterowanie grzaniem działa.
    Piszę o tym tak długo,żeby pokazać jak działają autoryzowane stacje serwisowe.Proszę też może ktoś ma sprawdzonego Pana Tadzia który ma warsztat w podwórku nieautoryzowany ale ma wiedzę i by wreszcie naprawił ten samochód. Pozdrawiam.
  • Level 15  
    Witam.
    Może jakieś błędy trzeba odczytać - kontrolki nie zapalają się bez powodu.

A pozatym jak się sprawdza i klucz przestał działać to najlepiej zwalić na poprzedników.

Jak byłeś w ASO to powinieneś mieć wydruk błędów z IMMO.

Pozatym model roku i silnik???

Pozdrawiam
  • Level 9  
    Volvo V40 rok 2000 silnik 1,9 D o ile podejrzałem to na ASO to błąd 112 (tak mi się wydaje) ale na pewno "wewnętrzny błąd immo".Przykro ,ale na tej stacji nie dają wydruków.Dodam jeszcze,że teraz zobaczyłem,że jeden z kluczy już nie może odpalić samochodu (kontrolka mruga cały czas) a wczoraj jak sprawdzali działały oba
    Pozdrawiam