Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka fiskalna pod XP nie jest widziana przez program DOS

15 Paź 2008 17:43 2801 7
  • Poziom 10  
    Mam następujący problem: Używamy w firmie programu Mag (podobny do Wf-mag) który współpracuje z drukarką fiskalną firmy Posnet poprzez port Rs232. Pod dosem wszystko jest ok, ale ostatnio na jednym z komputerów zainstalowałem Win XP i program nie widzi drukarki fiskalnej. Czy ktoś zna rozwiązanie problemu?
  • Poziom 39  
    Jeżeli masz możliwość, to podglądnij pliki autoexec.bat i config.sys w komputerach współpracujących z drukarką fiskalną. Powinieneś tam znaleźć wpisy związane z drukarką fiskalną. Wpisy te należy przenieść odpowiednio do plików autoexec.nt i config.nt
  • Poziom 39  
    W większości tego typu programach konfiguracji urządzeń fiskalnych dokonuje się bezpośrednio w programie. Ustawiamy tam rodzaj (drukarka, kasa), port com itp. Niekiedy wynikiem takiej konfiguracji były odpowiednie wpisy w confog.sys i autoexec.bat. Zakładam, że autor tematu konfigurował program pod kątem współpracy z drukarką fiskalną.
    Nie spotkałem się jeszcze z problemem wydruku pod Windowsem XP na drukarce właściwie skonfigurowanej w programie DOS-owym.
  • Poziom 10  
    Userport pomaga na tyle że Windows nie zgłasza problemu z odczytaniem portu, ale to samo mogę uzyskać odblokowując port "ręcznie" poleceniem mode. Jednak "Mag" dalej nie widzi drukarki - choć pod dosem jest ok. Mam na tym komputerze dwa systemy.
  • Poziom 39  
    A co z autoexec.bat i config.sys ze starego systemu?
  • Poziom 10  
    nie ma w nim wpisów do obsługi drukarki fiskalnej - są wpisy do obsługi drukarki sieciowej (do faktur) i konfigurujące program. Pod XP też są wpisane odpowiednie ustawienia dla drukarki sieciowej i programu.
  • Poziom 10  
    I na ten program fiskalny co jest u nas w firmie (Mag) nic nie poradzi. Trzeba mieć dodatkowy program Winfisk, który dodatkowo trzeba dokupić w firmie do której należy program Mag i zainstalować na każdej stacji roboczej na której jest drukarka fiskalna i XP. Zawsze jakiś sposób na wyciągnięcie dodatkowej kasy.