Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestroga dla Mlodych, Futurelight phs 200.

15 Paź 2008 21:50 4246 17
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam...

Dziś na stół trafiły 3 głowy Futurelight phs 200.
    Użyto instalacji 2 przewodowej L i N do zasilania...
    Dmx puszczono kablem zasilającym 3x2,5mm2 ( to śmieję się jak to pisze)

i teraz prawdopodobnie wybuchła jedna lampa w głowie (ktoś wymienił zanim do mnie dojechała)

Popatrzcie jakę są skutki braku podstaw znajomości sprzętu Pro

• HelukabelHelukabel
    Były to duże obrazy, zrezygnowałem z własnej prowizji na konto elektrody... a jak już coś nie jest za darmo to każdy ma problemy....
    na dzień dobry wypadało by zrobić te obrazki tak żeby:
    1. otwierały sie od razu
    2. bez prowizji

mi na drugim już sie nie chce więcej oglądać
  • Poziom 32  
    Myszy ? ;)

Przepraszam moderatorow.
  • Poziom 18  
    Taki już urok tych lamp, że pod koniec żywota potrafią wybuchać.
    Ze zdjęć wynika, że oprócz tasiemek nic więcej nie ucierpiało.

A wcale nie jest powiedziane, że lampa wyładowcza przepracuje gwarantowany czas bez.
  • HelukabelHelukabel
    Hmmm Tasiemki swoja droga wszystkie czujniki położenia sa uszkodzone i okablowanie od nich, silniki krokowe od tiltu i panoramy, układy sterujące silników pan i tilt (ciekawe bo te w głowicy pracują) i układ wysyłania i odbierania RS422A/RS485 (sn75176) ale to norma przy takim uszkodzeniu... a i jeden wentylator (tam gdzie lampa wybuchła).

jak się kompresuje obrazy traca jakosc.. macie obcięte orginały.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Przecież te tasiemki to nic tylko efekt gryzonia.
    Przeciez to nie MYSZY!!!!!!! (musiałem z duzej)...
    cos ktos jadł???
  • Poziom 30  
    Jak by to było od tego wybuchu to byś miał ślady na scalakch na PCB a tak tylko izolacje z kabelków i to najbardziej smakowała jej ta taśma wielożyłowa :P
  • Moderator Robotyka
    Ewidentnie wina gryzonia. :D Przewody po wybuchu wyglądają inaczej. Myszki lubią izolację, bo ładnie im ząbki ściera. Kiedyś znalazłem 3cm myszkę w puszce rozdzielczej - biedaczka zwarła dwie fazy.
    Widocznie jakaś wlazła, pogryzła przewoduy a potem poszła. Jak włączyli maszynerię - popsuło się.
  • Poziom 32  
    Dokladnie, skasowalo lampe jak wlaczono. Troszke pozwieranych tasiemek i bum :)
    Z tym ze 3 to samo... jeden telefon do servisu i jutro paczka z gadzetami w domu. Nowe silniki, sterowniki, czujniki i okablowanie...

Hmmm co do waszej dziwnej opcji z gryzoniami... jak one by weszły prze wentylator do podstawy głowy skoro maja siatki stalowe na wentylatorach co 0,5cm. jedyne wejscie do głowy to przez wentylator, chyba ze maja ibusy 5 w pazurach :) jest mozliwosc od miejsca na linke zabezpieczającą ale sprawdziłem jest zabudowana. wiec teleport????
  • Moderator Robotyka
    Nie wiesz w jakich warunkach rzeczywiście pracowało urządzenie. Zwykle do serwisu oddaje się TIP-TOP, żeby się serwis nie czepiał, że np. maszynka pracowała całe lato bez obudowy, co by się nie grzała itp.
    To, że w tej chwili nie ma dziury, nie znaczy, że jej nie było.
    Mi też się kiedyś zdazyło, że kuzynowi skaładałem komputer, a za tydzień wrócił, że nie działa. "Grzebałeś coś" " No co ty?" "Pracował i przestał".
    Zaglądam, a tam wszystkie przewody porozpinane... Tak więc, podaj klientowi rachunek, że urządzenie nie podlega gwarancji z racji stwierdzonego przekroczenia parametrów użytkowych. Możesz pokazać mu jakąś zasuszoną myszkę... :D
    a jak nie myszy to kuny :)

Tak samo wyglądały kable w domku który mysz zrobiły z drukarki. Podajnik na papier zaadoptowały na kibel. Możesz poszukać podobnych śladów u siebie...
    Już zrobione.. działające oddane w ręce użytkownika.
  • Poziom 2  
    to myszka kolego oprawila kabelki i tasiemke,owszem nie mogla dostac sie ani przez wentylator ani otwory do przewleczenia linki zabezpieczajacej i uchwytow do podwieszenia,myszka dostala sie przez wykrecenie z glowy jednej ze skorup podstawy,wybuchajaca lampa nie jest w stanie poczynic szkody w podstawie glowy jedynie w komorze kondensacyjnej i najblizszej jej strefie,jednak przecisla by sie przez wentylator jesli zdjac oslone wentylatora i dalej w wytloczce alu podstawy otworami dla prowadzenia wiazek kablowych,mala myszka wsliznie sie praktycznie wszedzie
  • Poziom 10  
    Mysz wejdzie w każdy otwór w którym mieści się ołówek, czyli koło 6mm