Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy można bez licencji legalnie ???

09 Mar 2004 06:47 1186 6
  • Poziom 21  
    Witam, wczoraj instalowałem u znajomego w firmie office profesional wersja z 2002 roku. Okazało się że na 2 komputer mają officea w wersji small i nie ma tam accesa... pszyszedł znajomy kolegi i mówi że można udostępnić office prosesional po sieci i można go używać w ten sposób na wiele stanowisk! to mi wcale nie pasuje do tego oprogramowania, czy ma rację ????
  • Poziom 17  
    Uważam że tę kwestię reguluje licencja i wszystko w niej powinno być napisane na ileu stanowiskach można dany program instalować lub udostępniać sieciowo.
  • Poziom 21  
    w licencji pisze że można pewne oprogramowanie udostępniać w sieci w celu pomocy technicznej jest wymieniony minnymi neetmeting, a jeśli chodzi o accesa ?
  • Moderator
    Cześć !

Proponuję zadzwonić pod numer 0 801 308 801 ( Microsoft Polska ) i poprostu zapytać .
    Sprawa zostanie wyjaśniona i rozwiązana . Bez obawy :D . Wszystko odbywa się anonimowo . Odpowiadają konkretnie i na temat .

.
  • Poziom 17  
    c2h5oh napisał:
    Cześć !

Proponuję zadzwonić pod numer 0 801 308 801 ( Microsoft Polska ) i poprostu zapytać .
    Sprawa zostanie wyjaśniona i rozwiązana . Bez obawy :D . Wszystko odbywa się anonimowo . Odpowiadają konkretnie i na temat .

A próbowałeś kiedyś z nimi rozmawiać pomijam początek nr licencji no oczywiście nie może być OEM, i inne dane. Osoba która odbiera telefony nim skieruje sprawę do specjalisty jast jak najmniej sympatyczna a impulsy "lecą" - jest to droga przez mękę, z jednej licencji można skorzystać trzy razy nawet jeśli specjalista nie był w stanie pomóc za jednym razem to już masz o jeden raz mniejszy licznik. Piszesz że odbywa się anonimowo - chyba że się coś zmieniło, no nie wiem od dawna nie korzystam z ich suportu bo i tak nic nie wnosił prócz nerwów niestety!
  • Moderator
    Cześć !

Tak . Rozmawiam z nimi bardzo często . Ostatnio parę dni temu . Przy ponownej aktywacji produktu OEM ( po padzie dysku i wymianie ) dostałem nowe numery aktywacyjne . Gdy chciałem podać nazwę mojej firmy i "numer klienta" , powiedzieli , że dzięują , bo "wszystko załatwia się anonimowo" . Też zrobiłem 8O . Co do płacenia za inpulsy ..... Płacisz tylko za 1 impuls. ( No chyba , że dzwonisz z komórki :D )

Nie jestem zwolennikiem tego monopolisty ( MS ) , ale w pracy na prawie wszystkich PC-tach go mam i muszę się z tym pogodzić ( niestety :D ).
  • Poziom 42  
    W starszych wersja produktów microsoftu była taka możliwość żeby mieć program zainstalowany na kilku kompach ale jednocześnie używać go tylko na tylu stanowiskach na ile jest licencja. W nowszych wersja zmienili to i chyba jest to tylko możliwe jeśli zainstaluje się jakieś urządzenie/program który będzie tego pilnować (serwer licencji?)