Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana suwaków na potencjometry czy jest to możliwe?

15 Paź 2008 21:59 887 3
  • Poziom 11  
    Mam zamiar wymienić suwaki w korektorze Pioneer sg-750 bo chodzą one jakoś dziwnie ciężko,nie można płynnie ustawiac barwy. I moje pytanie brzmi czy można je zastąpić potencjometrami obrotowymi?? Suwaki są następujące:32Hz,64Hz,125Hz,250Hz,500Hz,1kHz,2kHz,4kHz,8kHz,16kHz. I mam zamiar zrobić do niego też obudową więc problemu nie będzie jeśli dało by się je wymienić. Tylko nie chcę odpowiedzi typu "nie opłaca się kup nowy" itp. Po prostu chcę wiedzieć czy da się i jak dobrac odpowiednie potencjometry.

POZDRAWIAM
  • PCBway
  • Poziom 34  
    Zmiana potencjometrów to żaden problem. Te wartości, które podałeś mają się nijak do wartości potencjometrów,podane wartości odnoszą się do układów w jakich one pracują. Należy odczytać wartość z istniejących potencjometrów i takie zastosować obrotowe. A przy okazji, jeżeli stare potencjometry są w jeszcze dobrym stanie można je przesmarować delikatnie wazeliną techniczną i może nie będą się zacinać
  • PCBway
  • Poziom 11  
    Nic nie pomagało,z desperacji nalałem nawet oliwy maszynowej,rozbierałem suwaki,czyściłem spirytusem później kontaktem i nic ;/ Trochę dziwna sprawa... A więc... jeżeli jeden suwak ma przykładowo 1kohm i jest on przymocowany do pcb dwiema nogami to w jaki sposób zamontować tam potencjometr obrotowy na trzech nogach??
  • Poziom 34  
    Środkową łączysz na krótko z jedną z zewnętrznych i masz już,,dwie nogi". przy okazji do barwy używa się potencjometrów typu A tzn liniowych