Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zrobić z antena TV lub na jaką ją wymienić.

-=czesioo=- 15 Paź 2008 22:52 1379 2
  • #1 15 Paź 2008 22:52
    -=czesioo=-
    Poziom 9  

Witam

Wydaje mi się, że mój problem jest dość częsty na terenach terytorium Polski. Kupiłem niedawno sobie tuner telewizyjny do laptopa: Karta LifeView LV9H TV ExpressCard 34mm. Do karty dołączona jest przenośną antenę (DVB-T) (jak na zdjęciu: http://84.201.216.209/~jacza/____b1_tuner_express___pliki/image003.jpg). Podłączyłem tuner do laptopa, zainstalowałem sterowniki, podłączyłem tą antenkę i obrazu nie ma. Dla sprawdzenie podłączyłem kabel od anteny siatkowej na dachu i miałem obraz TVP1 TVP2 i TVP Gdańsk. Na telewizorze oprócz tych 3 kanałów mam jeszcze TVN i zależy od pogody to POLSAT i TV4. W domu nie mam satelity. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć parametrów tej antenki. Mieszkam w małym mieście (około 8000 ludzi) około 60km od Gdańska.

Moje pytania brzmią tak:

Czy mogę zrobić coś z tą antenką żeby odbierała programy TV?

Jeśli nie to jaką najlepiej kupić antenę, żeby obraz był w dobrej jakości?

Czy mogę podłączyć bezpośrednio talerz od satelity do tej karty i czy będę miał kanały satelitarne?

Czy w Polsce można odbierać kanały naziemne w jakości cyfrowej i czy mogę je u siebie odbierać? Jaka jest jakość i czy warto?

Mile widziane każde rady i sugestie odnośnie oglądania telewizji na komputerze.

Czy taka antena będzie dobra: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_pokojowa_ze_wzmacniaczem_super_channel_A5250.htm ?

Dodam że jestem kompletnym laikiem w tym zakresie, ale pewnie to widać z tej wypowiedzi.

0 2
  • #2 16 Paź 2008 07:14
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

-=czesioo=- napisał:
    Czy mogę zrobić coś z tą antenką żeby odbierała programy TV?

TAK.
    Cytat:
    Jeśli nie to jaką najlepiej kupić antenę, żeby obraz był w dobrej jakości?

Wybierz sobie na stronie firmy dipol.
    Cytat:
    Czy mogę podłączyć bezpośrednio talerz od satelity do tej karty i czy będę miał kanały satelitarne?

Wydaje mi sie , że w 95% NIE.
    Cytat:
    Czy w Polsce można odbierać kanały naziemne w jakości cyfrowej i czy mogę je u siebie odbierać? Jaka jest jakość i czy warto?

W niektórych większych miastach, można.
    Poszukaj na elektrodzie. Jest o tym parę tematów.

Pozdrawiam.

0
  • #3 16 Paź 2008 09:54
    -=czesioo=-
    Poziom 9  

A co w takim razie muszę zrobić z tą anteną?? Bo to ma być w miare mobilna telewizja, laptopa biorę z sobą i przecież nie będę brał wielkiej anteny z sobą.

Nie znam się na antenach i nie wiem jaka wybrać.

0