Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego taka drogra przesyłka - allegro itp

piasek1990 19 Paź 2008 22:08 5361 53
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    andreuss
    Poziom 19  
    Ja miałem przypadek, gdzie koszt przesyłki 8zł(płatność była na rachunek bankowy) był wyższy o ok 3zł (na paczce było:około 11zł) niż ustalony wcześniej przez sprzedającego-ku mojemu zdziwieniu, przypuszczam że wiele osób sprzedających ustala, a raczej przewiduje koszt przesyłki (nie ważąc ich wcześniej i nie korzystając z tabel opłat, wzorując się jedynie kosztami wysyłek na innych aukcjach wystawianych podobnych przedmiotów, które sprzedaje) stąd te różnice w ich wysokości, czasami też (jak w tym przypadku) mogą stracić parę złotych, ale częściej koszty są jednak trochę zawyżone "tak na wszelki wypadek", no cóż sami się na to godzimy biorąc udział w aukcjach. Co innego jeśli koszty wysyłki różnią się znacznie od rzeczywistych-to już jest celowe działanie i powinno się z tym walczyć w jakiś sposób, co nie znaczy że popieram ww praktyki.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Lechu_AF1
    Poziom 15  
    Cytat:
    . Jak widzą, że zawyżona cena za przesyłkę, to po guzik się rozwodzić nad tym na forum? Wyjść z aukcji i kupić u kogo innego

A jak Tobie nie podoba się dyskusja to po co w niej uczestniczysz? Wyjdź z forum, to sobie zaoszczędzisz klikania w klawiaturkę.

A tak na poważnie - problemem jest pazerność handlarzy. W końcu dodatkowa kasa jaką się wydaje "przypadkiem" na zawyżone koszta przesyłki boli po kieszeni. Pieniądze nie rosną na drzewach, tylko trzeba na nie zapracować. Jak ktoś kupuje dużo rzeczy w internecie, bo mu wygodnie to w miesiącu zostawia "dodatkowe" parę złotych w czyjejś kieszeni. Jakby ktoś mi te parę złotych dał to spoko, ale normalnie musze na to pracować. Mógłbym sobie kupić 6pak piwa, albo iść na obiad do baru.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mmm777
    Poziom 29  
    Ło Jezu...

Niektórzy sprzedający obniżają cenę podwyższając przy tym koszt wysyłki ponieważ praktyka udowodniła, że część kupujących jest zbyt głupia, by zsumować jedno z drugim. I to naprawdę działa!

A co do pozostałych kupujących: naprawdę ktoś uważa, że jak dodaje (1+9) to wychodzi coś innego, niż wtedy gdy doda (9+1) ?
    jankolo
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Lechu_AF1 napisał:
    A jak Tobie nie podoba się dyskusja to po co w niej uczestniczysz? Wyjdź z forum, to sobie zaoszczędzisz klikania w klawiaturkę.

Proszę nie naruszać regulaminu Forum:
    10.8 prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów pod adresem innych użytkowników, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW)
    Mogą kolegę spotkać konsekwencje regulaminowe.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piasek1990
    Poziom 19  
    jeżeli koszt przesyłki wynosi 6zl a przedmiotu 10 to powinno być tak a nie odwrotnie napisane. To jest jawne oszukiwanie klienta i nieuczciwa konkurencja. Co mnie obchodzi ile sprzedawca zapłaci podatku, oraz za spakowanie paczki? Mnie obchodzi to za co ja płacę. A to że przy niewielkich rozmiarów karcie pamięci zapłacę więcej niż kosztuje sama karta to naprawdę wielka przesada.
    elee: widać z Twoich wypowiedzi że jesteś sam sprzedającym i korzystasz z tego typu praktyk skoro tak obstajesz za krętactwami sprzedawców
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    piasek1990 napisał:
    jeżeli koszt przesyłki wynosi 6zl a przedmiotu 10 to powinno być tak a nie odwrotnie napisane. To jest jawne oszukiwanie klienta

Tak jest, a do 1000zł sprzedaży (rzeczy używanych)) miesięcznie VATu na allegro się nie płaci i guzik mnie obchodzi że ktoś to chce na podatek czy na piwo. Jak koszt przesyłki ma wynosić 10zł to niech tyle wynosi, a nie np 6zł bo wtedy uważam że zostałem okradziony na 4zł ! Jeśli chcesz dorobić to dodaj to do ceny przedmiotu a nie rób "niespodzianki" z kosztem przesyłki.

Bez odbioru.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    elee1982 napisał:

VATu nie płacisz na Allegro, tylko do Urzędu Skarbowego.

Tak, do urzędu skarbowego należy odprowadzić podatek jeśli dochód ze sprzedaży na allegro (miesięczny - rzeczy używane) przekroczy 1kPLN (nie pamiętam dokładnie, ale coś ok 1000zł)

A doliczenie VATu do ceny jest w kwestii sprzedawcy, a nie kupującego i to jeszcze w tak bezczelny sposób.

Jak idę do sklepu i coś kosztuje 3,20 to płacę przy kasie 3,20 i nie interesuje mnie VAT bo on jest już doliczony a mnie jest podana konkretna cena, na którą się zgadzam albo nie.

Każde inne podejście do sprawy (kombinacje z kosztem przesyłki itp.) z daleka śmierdzi zwykłym złodziejstwem.
    Ja np więcej do takiego "sklepu" nie pójdę.

To chyba proste...

PS: Kiedyś kupiłem coś na allegro (priorytet do 1kg kosztował wtedy 6zł) sprzedawca napisał mi w mailu żebym wpłacił 7zł, ale dodał od razu, że 6zł na wysyłkę, a ta złotóweczka na np "opłacenie parkingu pod pocztą" i to moim zdaniem było uczciwe.

Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tzok
    Moderator Samochody
    Nie obraź się ale nie o to chodzi w tej dyskusji, chodzi o to, że płacę za przesyłkę 15-20zł a towar zostaje wysłany listem za 5zł, jak płacę za paczkę, to chcę to dostać w paczce, a nie listem (dlaczego - ano choćby dlatego, że paczkę może odebrać sąsiad a listu poleconego - nie). Poza tym firmy sprzedające na Allegro często w ogóle nie umieszczają kosztów przesyłki na paragonie/fakturze.
    arkolesz
    Poziom 26  
    tzok napisał:
    Nie obraź się ale nie o to chodzi w tej dyskusji, chodzi o to, że płacę za przesyłkę 15-20zł a towar zostaje wysłany listem za 5zł, jak płacę za paczkę, to chcę to dostać w paczce, a nie listem

Dzieki Ci, za kolejny rozsadny glos i za to, ze zwrociles uwage o co w tej dyskusji chodzi. Problemem dla nas - kupujacych - nie jest sam koszt wysylki a jedynie oszustwo w okreslaniu faktycznie ponoszonych kosztow.
    Podobno nie umiem czytac ze zrozumieniem, ciekaw jestem wobec tego czy elee1982 w koncu zrozumiala problem? W sumie juz druga strona tematu wiec chyba czas zaczac to rozumiec...
    Lechu_AF1
    Poziom 15  
    Cytat:
    ciekaw jestem wobec tego czy elee1982 w koncu zrozumiala problem?

Już sie przyznała że handluje na Allegro co ją dyskredytuje jako dyskutanta. Każdy będzie bronił swojej racji. My jako klienci chcemy płacić jak najmniej a handlarz chce zarobić jak najwięcej pieniędzy i wykorzystuje na to każdy możliwy sposób. W tym takie, moim i nie tylko moim zdaniem nieuczciwe triki.
    piasek1990
    Poziom 19  
    elee, z Tobą to chyba nie można normalnie podyskutować bo widzisz tylko swoje zdanie i nic więcej. Dlaczego ja mam płacić vat-y i inne opłaty sprzedającego w przesyłce? wyraźnie jest napisane "Koszt wysyłki" a nie jeszcze inne dodatki i 2zl na piwo dla sprzedawcy. Jeżeli sobie chcesz wziąć te 2 zl na piwo do dodaj to do ceny przedmiotu i nikt nie będzie miał pretensji że go oszukujesz.
    Mówisz że chcąc być uczciwymi i nie tracić sprzedawcy Ci biorą więcej na opłaty ale pobieranie tego w cenie przesyłki jest nieuczciwe.
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę wszelkie spory ze sobą rozwiązywać na PW.
    Temat brzmi: Dlaczego taka drogra przesyłka - allegro itp
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    arekb81
    Poziom 26  
    Nie za bardzo rozumiem sensu tej całej dyskusji. Ok, jeśli ktoś sprzedaję np. książkę za 50 zł, a gdzieś tam są ukryte koszty przesyłki 100 zł, to jest to ewidentne oszustwo i należy takie coś tępić.

Dla mnie: cena towaru = towar + koszt przesyłki

1. Jeśli sprzedający ma np. karty pamięci po 5 zł, a przesyłkę za 15, to muszę z portfela wyciągnąć 20 zł.

2. Z kolei inny sprzedawca, ma te same karty pamięci po 20 a przesyłkę za 5 (tyle ile rzeczywiście kosztuje to na poczcie), to znaczy, że z portfela wyciągam 25 zł.

3. Sklep - cena karty 30 zł.

Którą opcję wybiorę? Oczywiście że pierwszą.
    Tak, czy inaczej te pieniądze trafiają do ręki sprzedawcy, a co on z nimi zrobi to już mnie nie interesuje, czy kupi sobie za to piwo, czy ile zapłaci vatu, albo prowizji.
    arkolesz
    Poziom 26  
    No coz, po ostatnim poscie wnioskuje, ze jednak wiekszosc osob nie rozumie chyba o co chodzi. Dalsza dyskusja faktycznie nie ma sensu.
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    I dlateg zamykam jak i po poleceniu moderatora.