Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412 - jednolity szum na UKF-ie

16 Paź 2008 13:44 2041 9
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z w/w amplitunerem, a konkretnie z blokiem tunera. Na UKF-ie słychać na całym paśmie jednolity szum, myślałem, że przestrojenie załatwi sprawę, ale po usunięciu odpowiednich pojemności efekt jest identyczny. Wskaźniki zera i sygnału wcale nie reagują, napięcie zasilania tunera i przestrajania głowicy w normie. Gdzie szukać dalej?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 40  
    Czy jak odłączysz zasilanie głowicy szum znika?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Tak, gdy odłączę wtyk, nastaje cisza.
  • Poziom 40  
    Czyli usterka jest w głowicy. Sprawdź, czy przypadkowo nie zrobiłeś gdzieś zwarcia.
  • Poziom 14  
    Pod kątem zwarć i zimnych lutów przeglądałem płytkę z 10 razy, i nic nie znalazłem :(
  • Poziom 11  
    Nie przestraja się uszkodzonego tunera, z powrotem wlutowałbym wyjęte przez Ciebie kondensatory i szukał uszkodzenia , dlaczego nie oscyluje heterodyna UKF-u, ale bez generatora wcz i schematu będzie ciężko.
  • Poziom 32  
    Jak dobrze zrozumiałem kolega tylko wyciął kondensatory, a teraz pora na przestrojenie.
  • Poziom 14  
    Tak, z tym, że UKF wydaje z siebie niezmienny szum, żadne strojenie nie zmienia tej sytuacji. Przywrócić te kondensatory to nie problem, schemat mam (mogę udostępnić), ale nie wiem co robić dalej. Pomierzyłem jeszcze wg. schematu napięcia na US301 (UL1042N) i są w normie.
  • Poziom 37  
    Pomierz napięcia na tranzystorach w głowicy. Poszukaj przerw w cewkach. Jeśli do niczego nie dojdziesz, wstaw gotową głowicę na górne pasmo.
  • Poziom 24  
    Witam! Jeżeli dobrze zrozumiałem, to głowica wogóle nie przestraja pasma. Wygląda na to, że brak napięcia varikapowego, które zasila diody pojemnościowe lub nie pracuje heterodyna. Pozdrawiam.