Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomiar rezystancji uziemienia jak???

16 Paź 2008 14:42 34428 10
 • Poziom 12  
  witam kolegów. zakupiłem miernik rezystancji uziemienia z osprzętem do tego potrzebnym, dzisiaj zabrałem się za pierwsze wykonanie pomiaru rezystancji uziomu i tu rozczarowanie przewody pomiarowe powinny mieć długość 20 i 40m, a ja mam przewody o długości 5, 10 i 15m. Więc w jaki sposób poprawnie zmierzyć badany uziom???
  pomiar rezystancji uziemienia jak???
 • HelukabelHelukabel
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  A czy kolega posiada uprawnienia pomiarowe?Wnioskuję że nie i z dla tego to pytanie!
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 12  
  kontrolno pomiarowych uprawnień nie posiadam, ale potrzebuję często zmieżyć czy aby rezystancja uziomu nie jest za duża, i z tego co mi wiadomo to odległości między badanym uziomem, a sondą powinna wynosić 20m. więc coś chyba nie tak z tymi przewodami które mam w komplecie z miernikiem
 • Poziom 33  
  A w instrukcji obsługi nic na ten temat nie jest napisane?
 • Poziom 33  
  W instrukcji wszystko napisano.A jakieś pomiary w życiu już wykonywałeś ??Odnośnie uprawnień większość speców z którymi się spotykam ma uprawnienia kupione dla jednego z nich wykonuje wszystkie pomiary hihi, ważne że dobrze płaci.
 • Poziom 29  
  Takimi sondami to se można,dochodzi jeszcze do tego specyfikacja gruntu i znalezienie ziemi odniesienia,no ciekawy jestem czy ci nie wyjdą dyrdymały....Jak dla siebie to sobie pomierz ,ale jak komuś i z protokołem to daj spokój.
 • Poziom 12  
  pomiary już wykonywałem miernikiem sonela i wbijałem sondy 20 i 40m od badanego uziamu, i pomiary wykonuje dla siebie nie do protokołu tym zajmuje się kto inny, ja potrzebuję potwierdzić że uziemiany prze ze mnie punkt ma odpowiernią rezystancję

  Dodano po 3 [minuty]:

  tylko teraz czy nie wyjdą głupoty jak mam takie krótkie przewody?
 • Poziom 11  
  Witam szanowne grono i początkującego kolegę ,Powiem tak spokój spokój
  pamiętaj że my wszyscy kiedyś zaczynaliśmy i także przy pierwszych pomiarach wychodziły bzdury,dobrze by było aby ktoś był przy tobie i korygował ,ale o tym potem.Czytałem dwa razy twój opis i sposób wykonywania pomiarów.Ja myślę że ty próbujesz wykonać dwa pomiary jednocześnie rezystywność i rezystancję a to jak wiesz zupełnie co innego .poczytaj podręcznik lub są takie zeszyty do kupienia w SEP.Myślę dasz sobie rade jeszcze jak poprosisz kolegę pomiarowca to wszystko będzie ok.Pozdrawiam MIREK . Ps zrób uprawnienia.
 • Poziom 9  
  Metoda 20m, 40m to "metoda techniczna" nadal aktualna co do prawidłowości pomiarów. Dziś jednak producenci nadążają za normami europejskimi i tak na przykład miernik MRU-10 Sonela ma w standardzie sondę napięciową 15m, a prądową 30m.