Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińska spawarka BX1-250C

16 Paź 2008 16:15 13525 12

• Poziom 10  
    Witam.
    Ostatnio sporo dotarło ze wschodu spawarek pod róznymi nazwami ale typ jak w tytule. Sprzedający twierdzą ze uzwojenia transformatorów są w nich wykonane z miedzi. Czy ktoś może zaglądał kiedyś do czegoś takiego? Jest tam w środku miedź czy np. malowane na żółto aluminium?
  • TermopastyTermopasty

• Poziom 10  
    Postarałem się sprawdzić dostępne egzemplarze i odpoowiedzieć na pytanie dotyczące uzwojeń tanich chińskich spawarek. W hipermarketach oraz na Allegro jest ich dostępne całe mnóstwo w cenach 300-400 złotych. Sprzedawcy wielokrotnie informują że uwojenia transformatorów są miedziane. Sprawdziłem 4 egzemplarze. HOT SPARK, EUROTEC,BASS Polska,PIROTEC. Wszystkie o prądzie 250 A. I wszystkie posiadają uzwojenia aluminiowe. Najciekawiej wyglądała sprawa z PIROTEC dostępną np. w OBI. Sprzedawca twierdzi że miedź, oznaczenie na obudowie Cu, opis i oznaczenie na opakowaniu, opis w instrukcji - a w środku czyste alumnium w lakierze. Na stronie importera (Harder) też istnieje informacja o miedzianych uzwojeniach - tylko pani odbierająca telefony naciskana stwierdziła nieśmiało że za te pieniądze to nie uda się zrobić spawarki z miedzi - więc dlaczego wprowadzają w błąd? Może ta informacja przyda się komuś przy wyborze takiego urządzenia. Oczywiscie nie twierdzę że spawarka z uzwojeniem aluminiowym nie spawa.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Kto znowu mówi że alu jest gorsze. Jest lepsze bo jest 3 razy lżejsze i 1,5 raza ma większą rezystancje, do urządzeń przenośnych preferuje alu.
    Dlatego linki napowietrzne sa takie
    Do stacjonarnych klocków miedź.
  • TermopastyTermopasty

• Poziom 10  
    Tak jest lżejsze i przedewszystkim tańsze. Przy linkach napowietrznych to napewno jest ważna ta większa rezystancja - tak aby straty przesyłu były wieksze :)Przy takim samym przekroju jak miedź "wytrzymuje" prąd o dużo mniejszej gęstości, dlatego aby uzyskać podobne parametry musi być grubsze (czego raczej w chińskich spawarkach się nie stosuje). Wszystkie markowe urzadzenia posiadają transformatory miedziane. Ale chodzi mi głównie o to że nie tylko chińczycy ale także polscy dystrybutorzy są oszustami podając nieprawdziwe informacje.
  • Użytkownik obserwowany
    Są oszustami bo parametry które podają są wyssane z palca i trudno cokolwiek powiedzieć o produkcie.
    W chinkach nie widziałem grubych przekroi,
    ale powiem ci że przenośne Bester-Bielawa mają uzwojenia z aluminium ale bardzo grube.

• Poziom 10  
    Z prądem spawania to jeszcze można to jakoś zatuszować - chińczycy są mistrzami w posługiwaniu się różnymi, czasem wyssanymi z palca jednostkami. Ale jesli chodzi o użyte materiały - w szczególnosci miedź i alumunium - to jest to tak oczywiste ze tu już powinni dać sobie spokój. A nasi dystrybutorzy w tym pomagają - nic tylko zysk za wszelką cenę.
  • Poziom 39  
    W tych chińskich spawarkach nawet napięcie jałowe często jest niższe niż podawane na obudowie (48V) - jak tym spawać?

• Poziom 10  
    Tu akurat w egzemplarzach które sprawdzałem napięcie było ok. - tylko że przy zasilaniu 400V - przy 230 nie mierzyłem.
  • Poziom 27  
    W liniach napowietrznych chodzi o koszty to raz a dwa o ciężar.

( Gdyby były z miedzi to pewnie dzięki złodziejom wrócilibyśmy do czasów króla Cwieczka ):D.

Co do zawyżania danych to już nie zawyżanie ale potęgowanie parametrów.
    Niedawno kupiłem wiertarkę stołową EUROTEK ( na moje potrzeby wystarcza ). Silnik przezwoiłem po swojemu bo nie dało się nic robić praktycznie. Na silniku pisze 1500W. Sprawdziłem na zablokowanym silniku pobór prądu i okazało się że pobiera niecałe 3A ( około 600W ). Silnik 1500W powinien na zablokowanym wirniku pobierać około 15-17A. Czyli przekręt < niewielki > tak coś 5÷6 razy.:idea::!::cry:

Dodano po 4 [minuty]:

W liniach napowietrznych chodzi o koszty to raz a dwa o ciężar.

( Gdyby były z miedzi to pewnie dzięki złodziejom wrócilibyśmy do czasów króla Cwieczka ):D.

Co do zawyżania danych to już nie zawyżanie ale potęgowanie parametrów.
    Niedawno kupiłem wiertarkę stołową EUROTEK ( na moje potrzeby wystarcza ). Silnik przezwoiłem po swojemu bo nie dało się nic robić praktycznie. Na silniku pisze 1500W. Sprawdziłem na zablokowanym silniku pobór prądu i okazało się że pobiera niecałe 3A ( około 600W ). Silnik 1500W powinien na zablokowanym wirniku pobierać około 15-17A. Czyli przekręt < niewielki > tak coś 5÷6 razy.:idea::!::cry:
  • Poziom 21  
    Niestety taka spawarka to kompletna porażka kupującego – drut aluminiowy, mały przekrój rdzenia, małe napięcie biegu jałowego i „spawania”, – jeżeli w ogóle można tu mówić, o jakim kol wiek spawaniu. Po porostu naciąganie i oszukiwanie naiwnych i kompletnie nieznających się na rzeczy :cry:.

• Poziom 10  
    Cena Czyni Cuda
  • Poziom 16  
    Witam
    TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ
    Ludzie co wy wymagacie od inwertora z chin za 400 zł ???
    albo od handlarzy chłamem z alledrogo, nie jedz, nie pij, nie pal i nie ćpaj przez miesiąc i kup coś co nie będziesz się sam wstydzić wziąść do ręki, a tak na poważnie dobry inwertor MUSI KOSZTOWAĆ około 2000 zł a przy dzisiejszym zastoju da się wytargować za trochę mniej zależy od determinacji obu stron polecam ESAB Caddy Arc 151i z panelem A31 za 1890 zł

• Poziom 10  
    Tu chodzi o najprostsze spawarki trafo a nie o inwertory. A przede wszystkim chodzi nie o ich jakość, a o oszukiwanie klientów przez sprzedających przez podawanie nieprawdziwych parametrów.