Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel zasilający do laptopa, wtyczka zapalniczkowa do lapto

papi337 16 Paź 2008 18:24 7198 6
  • #1 16 Paź 2008 18:24
    papi337
    Poziom 11  

Witam

Jak nazywa się kabel zasilający do laptopa, gdzie jeden koniec kabla podłącza się do laptopa, a drugi koniec kabla podłącza się do gniazda na zapalniczkę samochodową ?

0 6
  • #3 16 Paź 2008 20:30
    papi337
    Poziom 11  

Mam laptopa ,,acer'' TravelMate 4062WLMi. I chciał bym podłączyć tego laptopa do gniazda na zapalniczkę samochodową odpowiednim do tego kablem.
    A jakim mocnym prądem musi być zasilany mój laptop, jakim napięciem 15V, 16V, 18V, 19V, 20V, 22V, 24V bo ja nie wiem ?
    Jaki zasilacz samochodowy byście proponowali do mojego laptopa, taki do 200zł, może być tańszy, ale żeby był dobry ?

0
  • #5 16 Paź 2008 23:42
    jurek1980
    Poziom 26  

Napięcie potrzebne do zasilania jak i prąd odczytasz zarówno z zasilacza jak i z tabliczki znamionowej pod spodem notebooka. Bardziej poprawne jest sprawdzanie na tabliczce na wypadek jakiejś zamiany zasilacza. Ja nie polecam bezpośrednich zasilaczy samochodowych, za dużo razy widziałem efekt przełączonych napięć czy zmiany polaryzacji ( odwrócony plus z minusem). Moim zdaniem lepiej jeśli kupisz sobie przetwornicę z 12/230 względnie 24/230 w zależności od tego czy ma to być ciężarówka czy osobówka i do tej przetwornicy podłączać ten oryginalny zasilacz, który posiadasz do laptopa.

0
  • #6 17 Paź 2008 13:41
    PabloMegaMetal
    Poziom 13  

Zgadzam się z przedmówcą - zasilacze dedykowane wejściom zapalniczki nie są do końca bezpieczne dla laptopa; a papi337 te napięcia które podałeś to widzę, że są z jakiegoś regulowanego zasilacza uniwersalnego wzięte - nie polecam bo jak coś jest do wszystkiego to wiadomo do czego też jest; jesli już to sprawdź jakiego napięcia potrzebuje Twój laptop i właśnie taki zasilacz zakup:)

0
  • #7 17 Paź 2008 19:33
    papi337
    Poziom 11  

Najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie przetwornica. Przy przetwornicy nie musze się martwić o wymianę końcówek, o napięcie, itp. Po za tym zawsze pilnuje żeby w laptopie była naładowana bateria od 50% do 100%, i nigdy nie wyciągam tej baterii z laptopa.
    Minusem przetwornicy jest to że musze podłączyć do niej swój własny zasilacz od laptopa. J wiatraczek w montowany w przetwornicy. Ale mnie taki mały hałas wiatraczka nie przeszkadza, no i dodatkowy kabel od laptopa (zasilacz). To zrobię sobie tak w samochodzie. Kładę laptopa w przodzie na fotelu pasażera, a przetwornice i zasilacz od laptopa na podłogę tam gdzie pasażer stawia nogi, i mam pełną swobodę pisania na laptopie.
    Podłączam antenę dookólną tę antenę
    Link allegro usunięto. Regulamin punkt 10.11
    Jeszcze tej anteny nie używałem do wardrivingu, ale ją wypróbuję czy się nadaje w terenie.
    Jaką byście antenę dookólną polecili do wardrivingu, cena się nie liczy ważne żeby była dobra i chwytała mocny sygnał ze wszystkich stron ?

0