Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II trzeba trzymać przycisk zeby zapalic

TomLib 16 Paź 2008 20:08 12009 4
  • #1 16 Paź 2008 20:08
    TomLib
    Poziom 19  

Witam grono, od razu mówię że nie widziałem jeszcze tego auta bo nie wiem na ile poradze sobie z opisanym przez klienta problemem. Dlatego proszę Was o pomoc, co muszę sprawdzić i ewentualnie naprawić/wymienić. Cały problem wyglada tak: klient twierdzi że jeszcze nie dawno naciskał jednorazowo przycisk START (po włożeniu karty oczywiście) i samochód sam grzał swiece, krecił rozrusznikiem aż do momentu zapalenia a teraz musi trzymać ten przycisk aż silnik zaskoczy. Dzwonił podobno do serwisu i powiedziano mu że może być "uszkodzony obwód zasilania karty". Co koledzy o tym sadzicie? Co może być przyczyną powyższego zachowania?

Z góry serdecznie dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Paź 2008 22:47
    tomus2k
    Poziom 24  

Uszkodzony mikrostyk w czytniku kart , Wyjmujesz popielniczkę , wyjmujesz czytnik kart , rozbierasz, masz dwa mikrostyki po lewej i na środku przy końcu . Ten po lewej odpowiada za takie właśnie zachowanie, ten po środku odpowiada za gaszenie i zapalanie lampek w środku. Powodem uszkadzania jest źle rozwiązany zaczep na napoje - jeśli poleje się choć trochę to zawsze spłynie do czytnika kart. Często też wyłamują się z obudowy takie plastikowe prowadnice do mikrostyków , ciężko je naprawić bo są delikatne, ale się daje. Powód ten sam lecz cola nie kawa , słodkie skleja i przy wyjmowaniu karty wyłamują się.

0
  • Pomocny post
    #3 17 Paź 2008 21:33
    omen56
    Poziom 10  

Rozbierz czytnik i pewnie zobaczysz ułamany plastik, który naciska na stycznik po włożeniu karty na pozycję 1. Naprawisz to bez problemu, ja rozwiązałem to w ten sposób: wyciąłem cienki pasek elastycznego plastiku (w moim przypadku wykorzystałem resztkę nadkola samochodowego), odpowiednio wygiąłem końcówke (porównaj z plastikiem, który dotyka drugiego stycznika- będziesz wiedział o co chodzi) i przykleiłem do obudowy poxipolem- działa jak nowe...

1
  • #4 19 Paź 2008 12:48
    TomLib
    Poziom 19  

oczywiście koledzy mieliście racje. Ułamany plastik latał w środku czytnika. Przykleilem go na swoje miejsce Kropelka i nawet dosyć zachował elastyczność więc myślę że chwile pochodzi ;) Dziękuje wszystkim za pomoc.

P.S. Dopiero raczkuje w francuzach także tym bardziej jestem wdzięczny za pomoc ;)

0
  • #5 08 Kwi 2009 11:54
    sebastianpiszczek
    Poziom 10  

Dzięki flache wam wisze:)

0