Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początek moddingu obudowy PC

przemoF1 05 Sty 2009 18:36 16853 84
  • #61 05 Sty 2009 18:36
    przemoF1
    Poziom 18  

A co to jest ten element Buzz11 bo na allegro nie mogłem go znaleźć?

• #62 05 Sty 2009 18:44
    niebieski326
    Poziom 18  

To jest tranzystor N-MOSFET 30A 50V 75W. Powinieneś go dostać w każdym sklepie elektronicznym ale możesz go również zastąpić jakiś innym tranzystorem o mocy takiej żebyś mógł podłączyć wszystkie wentylatory.

• #63 05 Sty 2009 20:36
    przemoF1
    Poziom 18  

A ile taki układ może kosztować? Szczególnie ciekawi mnie cena Buzz11.

• #64 05 Sty 2009 20:42
    niebieski326
    Poziom 18  

BUZ11 a nie BUZZ11 i kosztuje on około 2zł.

• #65 05 Sty 2009 21:01
    przemoF1
    Poziom 18  

Czyli z całym układem zamknę się w około 10 zł?

• #66 05 Sty 2009 22:40
    niebieski326
    Poziom 18  

Tak a dokładniej to:
    NE555 - 33gr. w Artronic
    BUZ11 - 2zł
    potencjometr 50k - 1.50zł
    diody - 50gr.
    reszta + jakaś płytka uniwersalna - 3zł
    Czyli wydasz na to ok. 7.33zł

• #67 06 Sty 2009 21:33
    przemoF1
    Poziom 18  

1.Chcę sobie kupić jakieś fajne mobo do domowych zastosowań z prockiem przynajmniej 1.6Ghz a maksymalnie 2.8. Problemem jest tutaj głownie kasa. Chodzi o to, że mam do dyspozycji 100 góra 120zł. Patrzyłem na allegro na celeron(s775), bo takowy procesor w kompie posiadam i jestem z niego zadowolony a na innych się nie znam(czyt. nie miałem z nimi do czynienia ). Dlatego prosiłbym Was forumowicze o polecenie mi jakiej ciekawej propozycji. Płyta nie musi być nowa-jak ktoś z was ma na stanie to z chęcią kupię. Aha tylko moja zasiłka musi to uciągnąć.

2. Grafa i ewentualnie zasiłka. Jaką grafę byście mi polecili 128mb; cena:Im tańsza tym lepiej. Również tutaj mogą być oferty używane. Możliwy byłby też zestaw płyta+procek+zintegrowana karta graficzna.

A teraz rzecz ostatnia i na razie najmniejszej uwagi. Zasiłka. Mam w kompie zasilacz CODEGEN bodajże 350W. Czy ten zasilacz to zupełny 'shit' i nadaje się na złom czy da na nim coś radę zrobić. Chodzi o to, żeby uciągnął tą nową konfigurację. Dodam, że mam dysk 40gb. Kolega z elektrody polecał mi Chiefteca 350W ale nie wiem czy to by wystarczyło do lekkiego OC i przyszłej konfiguracji.Czy nie będzie miał on za mało mocy? Również jakby ktoś chciał coś odsprzedać to byłbym zainteresowany.

Uff...lekko się rozpisałem. Ma nadzieję, że was nie zanudziłem moim przydługawym postem. Liczę na pomysły i propozycje.
    Pozdro
    przemoF1
    P.S Linki do allegro można słać na PW bo tutaj chyba nie wolno

• #68 06 Sty 2009 22:59
    lord_blaha
    Poziom 33  

Zasilacz 350W to trochę mało- 120zł to odrobinę za mała kwota- lepiej dozbieraj i kup coś markowego (Tagan?, BeQuiet?) o większej mocy. Na nowym, dobrym zasilaczu będziesz mógł pobawić się w OC bez ryzyka "upalenia" czegokolwiek i bez obaw o rezerwy mocy...

• #69 07 Sty 2009 13:55
    niebieski326
    Poziom 18  

Zasilacz polecam OCZ 500W SLI - fakt, że kosztuje 199zł ale stabilnie trzyma napięcia i masz zapas mocy.

• #70 12 Lut 2009 20:08
    przemoF1
    Poziom 18  

Wow, już ponad miesiąc mnie tu nie było;)
    Przez ten czas pomału dłubałem sobie przy moim kompie i oto co wydłubałem:
    1.Zmontowanie tych bebechów:
    i zainstalowanie "ikspeka"
    2.Okno
    Wycięte i przeszlifowane;gotowe do malowania
    Podczas malowania
    Efekt końcowy
    Wiem, że za pięknie to mi nie wyszło ale mi wystarczy. Pleksi jest już wstępnie założona ale trzeba ją jeszcze przymocować na stałe(taśma dwustronna+termoglut;))
    3. Myszmod
    Przemalowałem mysz na dwa kolory ale nie zdążyłem zrobić jej zdjęć. Prezentuje się o wiele lepiej niż przedtem. Jej zdjęcia wrzucę wraz z następnym update.
    4.Klawiatura-mod
    Aktualnie(dzisiaj) jestem na etapie malowania klawiatury na złoto niebiesko. Przyznam że efekt nie wychodzi aż taki jak chciałem uzyskać ale no cóż:"chcieć to nie znaczy móc".
    P.S Ma ktoś do odsprzedania zasilacz max400-450W do 100zł?
    Pozdro i czekam na komentarze
    pprzemoF1/procesor777

• #71 12 Lut 2009 20:33
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mogłeś się faktycznie postarać z tym wycinaniem. Teraz możesz to zamaskować uszczelką w kształcie U.

• #72 13 Lut 2009 00:51
    Miles!
    Poziom 21  

Ja bym to przeszlifował jeszcze raz, ale papierem wodnym. Widać rysy. A na krawędzie uszczelka U-kształtna tak jak poprzednik wspomniał.

PS. Dużo rdzy na tym Liderze-44 ;)

• #73 13 Lut 2009 16:10
    przemoF1
    Poziom 18  

:arrow: Miles! wiem że dużo rdzy ale rzadko używany więc i rdza jest ;) a ja nie mam kiedy wyczyścić.

Co do szlifowania i uszczelki U to się nad tym zastanowię. Pomalował bym to jeszcze raz ale mi się spray skończył więc d**a. Jak kupie to pomaluję.

Edit
    Tak więc dzisiaj króciutko o myszmodzie. Właściwie ograniczyło się to do pomalowania myszki na dwa kolory.
    Fotki:
    przyciski
    boki
    całość

Później przyszła kolej na bezbarwny:
    przygotowane do malowania
    pomalowane
    efekt końcowy

Na koniec jeszcze mały bonusik w postaci zdjęcia okna wraz z wstępnie przymocowaną plexi i widoku bebechów w środku:
    okno:
    bebechy:

Pozdro
    przemoF1/procesor777

• #74 13 Lut 2009 16:30
    niebieski326
    Poziom 18  

Myślałeś o pomalowaniu obudów od CD/DVD-ROM i od zasilacza? (Nieźle by wyglądały złote)

• #75 13 Lut 2009 16:34
    przemoF1
    Poziom 18  

Złote? Myślisz że to nie będzie za bardzo ze sobą kontrastować?

• #76 13 Lut 2009 16:37
    niebieski326
    Poziom 18  

Myślę, że nie bo:
    1. Mysz wygląda nieźle
    2. Płyta jest jasno brązowa
    Ale pamiętaj, że to twoja decyzja xD

• #77 13 Lut 2009 16:53
    przemoF1
    Poziom 18  

ok, ale w oknie zasilacza nie widać więc nie wiem czy sens jest go malować.
    P.S Czy wy nie myślicie że te kolory do siebie nie pasują? Bo koledzy z mod-planet mnie zjechali i powiedzieli że wygląda jak "cygan mod" a wy tu chwalicie;)

• #78 13 Lut 2009 16:58
    Xylometazolin!

Chciałem się powstrzymać, ale skoro piszesz, że Cię pojechali to... MASAKRA! Wg mnie wszystko jest robione na 'dawaj!'... niestarannie, jak dla mnie kolorystyka do bani, myszka - no comment... ale to jest moje zdanie... wg mnie tą obudową zrobił byś furorę w PRL..

• #79 13 Lut 2009 17:38
    niebieski326
    Poziom 18  

Jeżeli chodzi o resztę to wg. mnie wycięcie na okno jest do poprawy i te rysy nie pasują. Środek nie wiem czy te przebarwienia to są od flesza aparatu czy tak ma być ale wygląda to nie estetycznie. Zasilacz warto pomalować bo jak robić to już porządnie, taśmy wymień na okrągłe najlepiej reagujące na UV.
    Nie wiem czy mi się wydaje ale chyba obudowy przed malowaniem nie rozkręcałeś? Koszyk na napędy widać, że na dole jest nie pomalowany oraz miejsce między dołem koszyka na napędy a na HDD też nie no i widać, że trochę zdrapała Ci się farba na lewym dolnym rogu.

• #80 13 Lut 2009 17:42
    przemoF1
    Poziom 18  

czyli niepotrzebnie to pisałem...
    :arrow:Xylometazolin pokaż zdjęcia swojej obudowy to się chętnie wypowiem. A co ci się nie podoba w myszce? Poza kolorami.
    P.S Jesteś na MP?

• #81 13 Lut 2009 17:53
    Xylometazolin!

przemoF1 napisał:
    czyli niepotrzebnie to pisałem...
    :arrow:Xylometazolin pokaż zdjęcia swojej obudowy to się chętnie wypowiem. A co ci się nie podoba w myszce? Poza kolorami.
    P.S Jesteś na MP?

Nie pokaże Ci zdjęć, bo jest to moja obudowa i ma się MI podobać, reszta opinii mnie nie obchodzi.
    A to, że podałeś nam zdjęcia twojej obudowy to twoja sprawa.

A co mi się nie podoba w myszce? Dość porysowana.

Nie jestem na MP.

• #82 13 Lut 2009 18:22
    przemoF1
    Poziom 18  

Xylometazolin! napisał:
    [
    Nie pokaże Ci zdjęć, bo jest to moja obudowa i ma się MI podobać, reszta opinii mnie nie obchodzi.

Widzisz, ja mam podobne stanowisko, z tym że ja potrafię docenić krytykę i w ogóle odważyć się pokazać swoją obudowę. Obudowa ma się podobać MI ale opinie innych osób też biorę sobie w pewien sposób do serca...
    To by było tyle ode mnie

• #83 13 Lut 2009 19:34
    Xylometazolin!

przemoF1 napisał:
    Xylometazolin! napisał:
    [

Widzisz, ja mam podobne stanowisko, z tym że ja potrafię docenić krytykę i w ogóle odważyć się pokazać swoją obudowę. Obudowa ma się podobać MI ale opinie innych osób też biorę sobie w pewien sposób do serca...
    To by było tyle ode mnie

To, że nie pokazuję publicznie swojej obudowy z góry oznacza, że nie doceniam krytyki?

I jeśli pokazanie obudowy wiąże się u Ciebie z odwagą to życzę powodzenia.

[/OT]

Ale czy to, że obudowa MI się nie podoba to coś złego?

Napisałem, że jest wykonana niechlujnie i to powinno dać Ci coś do myślenia (poprawki?).

• #84 13 Lut 2009 19:51
    Miles!
    Poziom 21  

Xylometazolin ma rację. Wszytko zrobione jest tak, jakbyś postawił na jak najkrótszym czasie wykonania, a nie dokładności. Liczne rysy na obudowie można zlikwidować. Mysz kupiłbym nową. Ta jest trochę stara, a jej kształty mało nowoczesne. Środek zaplanowałbym troszkę inaczej. Niebieski kolor może być, teraz i tak już go raczej nie usuniesz. Widoczne są także małe przebarwienia. Peszel zmieniłbym na jakiś inny, niekoniecznie ze sklepu elektrycznego, może zainwestuj w coś co zostało zaprojektowane właśnie do komputera.
    Ogólnie zamiary dobre, wykonanie gorsze. Nie zrażaj się opiniami. Postaraj się zrobić tak jak radzimy.

• #85 10 Kwi 2009 10:43
    adalbert69
    Poziom 9  

Jak juz masz srodek niebieski to może jeszcze te osłony na kableki zamienisz na oploty
    może coś takiego

tu to można kupić

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME