Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony modul w pralko-suszarce Ariston AMD129eu

16 Paź 2008 21:18 2882 12
  • Poziom 16  
    witam
    przez dwa miesiace bylem szczesliwym posiadaczem pralko-suszarki ariston amd 129eu.moje szcescie skonczylo sie kilka dni temu gdy pralka pzrestala dzialac,kompletny brak reakcji.rozebralem modul i okazalo sie ze ma widoczne slady popalenia sciezek i spalenia transformatora.bo glebszych ogledzinach stwierdzilem ze ma tez slady po wodzie z proszkiem ktora notabene najprawdopodobniej byla przyczyna spalenia modulu-tylko skad tam woda?od zony dowiedzialem sie ze kilka minut przed awaria widziala jak sie bardzo moicno pieni z pojemnika na proszek do ktorego jak twierdzi wlala jakiegos ustrojstwa do plukania w zaduzej ilosci z biedronki i to sie wydostawalo z pojemnika.ale nadal zastanawiam mnie to jak sie ta woda dostala na modul?
    a teraz napisze dlaczego skonczylo sie moje szcescie tak do konca,z prostej przyczyny:podczas przeprowadzki zgubilem dokumenty od tej pralki i niestety musi to byc naprawa pogwarancyjna.zaprosilem PANA Z SERWISU ARISTONA ktory oirzekl ze naprawa to okolo 600 pln 460 modul 150 naprawa.mysle sobie nowa taka pralka to 1800 a 600 to mimo wszystko 1/3 tej kwoty,wiec trzeba naprawiac.zadalem pytanie ile bede mial od nich gwarancji na ta naprawe a dokladnie na modul i jakie bylo moje zdziwienie jak uslyszalem odpowiedz:gwarancja tylko do drzwi na modul!!pomyslalem sobie ze albo mam nieoczekiwany wydatek kolejnej pralki napewno duzo tanszej albo poprosze dobrych ludzi z forum elektrody ktorzy mozliwe ze mi w czyms pomoga a mianowicie zakup jakiegos uzywanego modulu,podjecie sie naprawy tegoz modulu ewentualnie serwisowke modulu i wskazanie miejsca gdzie zakupie elektronike do wymiany
  • Specjalista AGD
    Wspomniałeś o transformatorze, więc może tylko zasilacz jest uszkodzony? Wskazane foto.
  • Poziom 16  
    uszkodzony transformator taki duzy na module,sa widoczne slady spalenia.postaram sie zaraz jakos zalaczyc foto

Dodano po 19 [minuty]:

• Specjalista AGD
    trafo zostaw w spokoju jest dobre to co zazaczyłes to zgrzew technologiczny >..potrzebne lepsze foto fotografii nr 2 sprawdż cewki elektrozaworów
  • Specjalista AGD
    eeban napisał:
    cewki elektrozaworów

No właśnie. Po drugiej stronie płyty w tym miejscu jest triak, prawdopodobnie uwalony i może coś jeszcze.
  • Specjalista AGD
    wymyj spirytusem usuń wypalenia sprawdź elementy >>jak bedziesz miał szczęscie o wskrzesisz
  • Poziom 16  
    czy triak to taki lustrzany element z dwoma duzymi nozkami.jest obkopcony.za co on odpowiada i skad taki zdobyc?

Dodano po 19 [sekundy]:

czy triak to taki lustrzany element z dwoma duzymi nuzkami.jest obkopcony.za co on odpowiada i skad taki zdobyc? jest na nim napis ED 69
  • Specjalista AGD
    kempa napisał:
    czy triak to taki lustrzany element z dwoma duzymi nuzkami.jest obkopcony.za co on odpowiada i skad taki zdobyc?

Dodano po 19 [sekundy]:

czy triak to taki lustrzany element z dwoma duzymi nuzkami.jest obkopcony.za co on odpowiada i skad taki zdobyc? jest na nim napis ED 69

tri.ak ma trzy nóżki jak sugeruje nazwa
  • Specjalista AGD
    kempa napisał:

Czarno to widzę :cry: Poszukaj jakiegoś elektronika...
  • Poziom 16  
    panowie gdybym byl elektronikiem nie zaczynalbym rozmowy na forum z tego pulapu i nie w tym dziale dlatego prosze o wyrozumialosc i w miare mozliwosci pomoc.element ktory jest nadpalony to taki wysokosci 2 mm i szerokosci 5 a dlugosci 7mm,a na trzech nozkach to ja widze tam dwa tranzystory

Dodano po 48 [sekundy]:

panowie gdybym byl elektronikiem nie zaczynalbym rozmowy na forum z tego pulapu i nie w tym dziale dlatego prosze o wyrozumialosc i w miare mozliwosci pomoc.element ktory jest nadpalony to taki wysokosci 2 mm i szerokosci 5 a dlugosci 7mm
  • Specjalista AGD
    właśnie są to triaki >>>sklep elektroniczny
  • Poziom 16  
    rozumiem ze tranzystory to triaki a ten nadpalony plaski to co to jest