Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows nie pozwala zresetować komputera.

09 Mar 2004 13:51 2690 8
  • Poziom 26  
    Od jakiegoś czasu Windows ME (także 98 SE przed aktualizacją do ME) nie pozwala w żaden sposób zresetować komputera. Komputer można tylko: 1. Wyłączyć normalnie przez zamknięcie systemu i ponownie włączyć. 2. Spróbować ponownie uruchomić ale po zamknięciu Windows nic już się nie dzieje (ciemny ekran, komputer jest włączony, nic ponownie nie startuje). Co ciekawe, wtedy nie działa nawet klawisz RESET na obudowie! Wtedy można tylko wymusić wyłączenie (POWER przytrzymany przez kilka sekund) i włączyć ponownie. Dodam tylko, że z jakiejkolwiek dyskietki startowej, Ctrl+Alt+Del oraz RESET działają normalnie. Przypuszczam, że formatowanie i ponowna instalacja usunęłaby ten problem ale na razie nie chcę tego robić.
  • Poziom 20  
    Spróbuj zaktualizować stery od płyty głównej, ewentualnie wywal z menadzera urządzeń sterowniki ACPI. Restart i niech jeszcze raz zainstaluje. To może faktycznie wyglądac na uszkodzenie systemu ale reset powinien działać. Chyba że jest podłączony. Z tego co pamiętam reset na chwilę odłącza zasilanie na płycie do niektórych urządzeń.
  • Poziom 43  
    Zobacz czy nie masz włączonego dźwięku na zamykanie systemu - wyłącz bo często wiesza na shutdownie.
  • Poziom 26  
    Sebastain napisał:
    Spróbuj zaktualizować stery od płyty głównej, ewentualnie wywal z menadzera urządzeń sterowniki ACPI.

Niestety, te wskazówki były nieskuteczne. Ponieważ moje grzebanie w urządzeniach praktycznie rozwaliło system (np. rozsypał sie sterownik do grafiki, mimo że nic nie ruszałem przy niej) zdecydowałem się na format i ponowną instalację ME. I co? To samo! Obawiam się więc, że to jednak awaria sprzętu. Ale dlaczego z dyskietek resetowanie działa? Od DOS 6.22 poczynając, poprzez Win 95 i 98, na Pocket Linux kończąc. Dodam tylko, że jeżeli w czasie pracy Windows brutalnie wcisnę RESET, to oczywiście komputer się zamknie ale już nie uruchomi. Gdy na ciemnym ekranie z kursorem wciskam RESET, to reagują np. CD-ROM-y (migają lampki BUSY), ale Windows się nie uruchamia. Sterowniki do płyty to jakieś VIA 4in1 z zeszłego roku, sama płyta to jakiś ECS na P4 z sierpnia 2002.
  • Poziom 14  
    jesli to w miarę nowa płyta to napewno należy spróbować upgradu biosu płyty głównej (90% pomoże) ale dziwi mne fakt braku zamykania w windows me , to się prawie nie zdarza , co innego w win 98 - notorycznie i to z róznych przyczyn
  • Poziom 24  
    Jeżdżę na 98SE od dwóch lat i pomimo kombinacji [alpejskich] w rejestrach, instalkach różnych dziwnych i wykrzaczających programów takiego efektu nigdy nie osiągnąłem. Gratuluję jak to zrobiłeś???Ale sprawdź czy masz sprawny i podpięty przycisk Reset-u bo prędzej padnie płyta niż możliwość resetu.W ostateczności proponuję poszukać tu:

http://www.windows.home.pl

portal dotyczący właśnie takich problemów.pozdrawiam.jomek

z niecierpliwością czekam na odpowiedż 8)
  • Poziom 11  
    WG. kabelek od resetu niejest podpięty, bo wątpie tak jak przedmówca żeby padło coś innego....
  • Poziom 26  
    Problem w końcu ustąpił, choć dalej nie wiem czym dokładnie był spowodowany. Pomogło to co zawsze robię w sytuacjach problemów ze sprzętem, czyli wyjęcie i ponowne wpięcie kart, wyjęcie procesora, przedmuchanie wiatraków i takie tam. Często nie kontaktuje mi AGP (wystarczy poruszyć wtyczką VGA żeby komp się totalnie, sprzętowo zawiesił), może to miało związek z tym. W każdym razie jeszcze podkreślę, że z shutdownem jako takim to nie było problemu (dźwięki to ja wyłączam po każdej instalacji), natomiast po zamknięciu nie dawało się uruchomić Windows ponownie. Z zalet ME to już wiem, że zamykanie systemu ulepszono tu prawie na 100%. Swoją drogą, jestem ciekawy opinii na temat Win ME, bo znam co najmniej dwie osoby uważające że to najlepszy system MS! Ale to już w innym dziale Forum :-) Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jeżeli to jest płyta pod P4 to mi się trafia przy co piątej ECS problemy z WIN 94/Me. Spróbuj na próbę Win200 lub XP. Jesli będą problemy to pewnie z płyty głównej. Mój "hit" w ECS-ie to niemożliwość włączenia DMA dla dysku na Win 98 i Me. Cokolwiek się robiło z włączonym DMA gwarantowało zwisa.. ewentualnie BSOD.