Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dystanse - Opel Astra G

17 Paź 2008 11:18 6519 12
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie. Mógł by mi ktoś podać wymiary, bądź rysunek techniczny rzutowany od góry dystansów do głośników, które pasują do Opla Astry II G. Mam dostęp do narzędzi, ale niestety brak dostępu do Astry. A znajomy bardzo mnie prosił o zrobienie czegoś takiego.

Z góry dziękuję. Odpłacę punktami.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Czyli, że nikt mi nie pomoże? :(
  • Poziom 19  
    Też tego szukałem, wyciąłem 2 kółka z płyty wiórowej o wewnętrznej średnicy 155 nie pamiętam dokładnie, grubość ścianki ok 1cm, mocowanie do blachy zrobiłem z cienkiej sklejki 6mm, (musiałem zrobić to zaraz po ściągnięciu tapicerki ponieważ nie wiedziałem jak rozmieszczone są śruby mocujące), wyciąłem odpowiedni trójkąt ze sklejki, wywierciłem otwory na śruby, przykręciłem dystans to sklejki i wyciąłem dno, pomalowałem lakierem, i gotowe ;)
  • Poziom 29  
    Siema,
    tez myśle nad tymi dystansami do mojej Astry G i chce je zrobic samemu z płyty wiórowej ale nie widzialem nigdzie żadnych wymiarów ani projektu....

Sadze, że mozna je odwzorować od oryginalnych plastikowych dystansów jakie sa teraz w drzwiach.... dystanse mdf kosztuja jakies 35 zł chyba a płyty wiórowe mam za free i wyrzynarke też, jedynie impregnat jakis trzeba skołowac :D
  • Poziom 31  
    Tylko pytanie jest czy opłaca się rzeźbić skoro można kupić za 35zł? Czas to też pieniądz.
  • Poziom 29  
    mskojon napisał:
    Tylko pytanie jest czy opłaca się rzeźbić skoro można kupić za 35zł? Czas to też pieniądz.

No niby tak ale przy ograniczonym budżecie liczy sie każda kasa..... dystanse 35 zł + wysyłka 12-15 zł i juz masz 50 zł :D
    do tego kable głosnikowe,sygnałowe, taśma dekarska i reszta .... zawsze cos :D
  • Poziom 19  
    Oj cholernie się opłaca(przepraszam za wyrażenie) po co komuś płacić za coś co można samemu zrobić? 35zł + przesyłka to wyjdzie kolo 45 zł ;)
  • Poziom 21  
    Kłosiol napisał:

Sadze, że mozna je odwzorować od oryginalnych plastikowych dystansów jakie sa teraz w drzwiach

Witam, jak pisałem, nie mam dostępu do tej Astry. Dlatego jak bys mógł to zrób rysunek techniczny tych plastikowych dystansów. Potem sie pomyśli jak by to zrobić z płyty MDF.

Pozdrawiam! :)
  • Poziom 29  
    Elo, narazie nie bede miał możliwości zdjecia boków z drzwi i wyjęcia dystansów ale oglądajac allegro i inne stronki z dystansami zrobiłem takie coś podglądowe :

Dystanse - Opel Astra G

Jak tylko bede miał czas to rozbiore drzwi zrobie jakis konkretny rysunek.

Na aukcji nr 474383922 masz fajne foto dystansów do Astry II
  • Poziom 29  
    Siema,

Mam pytanko, jakie maxymalnie głebokie głosniki wejda w przednie drzwi by nie chaczyła o nie szyba i dało sie ja cała otworzyc ???

Głosniki o rozmiarze 165 mm beda zamontowane na dystansach mdf o grubości 26 mm.

Jak podaja na forach CA itp do Astry II wchodza głośniki o głebokości 62 mm ale chce wiedziec jak to wyglada w praktyce, czy jak dam grubszy dystans np 29 mm grubosci to czy tapicerka i maskownica głosnika nie bedzie stykała sie z membrana ???

Głosniki które chce kupić maja 65 mm głebokości.

Prosze o wypowiedzi osób które już cos w tym kierunku działały i czaja klimat :D

pozdro
  • Poziom 19  
    29mm powinno być ok , ja dałem u siebie 18mm, wcześniej zrobiłem dystans o grubości 36mm lecz zawieszenie głośnika dotykało do tapicerki. Ja bym dał 25mm, moje głośniki miały głębokość montażową 62mm
  • Poziom 29  
    kora98 napisał:
    29mm powinno być ok , ja dałem u siebie 18mm, wcześniej zrobiłem dystans o grubości 36mm lecz zawieszenie głośnika dotykało do tapicerki. Ja bym dał 25mm, moje głośniki miały głębokość montażową 62mm

Czyli dales aktualnie do Astry II na przód dystans o grubości 18 mm i do tego głosniki o głebokosci montażowej 62 mm i wszystko jest ok :?: Nic nie chaczy i szyba opuszcza do konca????

Masz Astre II 3 czy 5 drzwiową ??? Bo ja mam kombi ale nie wiem czy jest jakas roznica w budowie drzwi....

Powiedz mi jeszcze jak ty liczysz grubosc tego dystansa, tak jak ja ( czyli cała grubosc jak na rysunku ) ?????
    Bo nie wiem jak zrobiles grubosc 18 mm z 2 kawałków, tzn to takie jajowate do przykrecenia w drzwi i pierscien mdf

Dystanse - Opel Astra G