Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JBL bass Pro 2 czy opłaca się kupić?

sir.Nik 17 Oct 2008 20:07 19051 17
    sir.Nik
    Level 10  
    Witam.Mam pytanie: Co sądzicie o JBL Bass Pro 2 czyli subwoofer ze wzmacniaczem.Dane techniczne w miarę ok, wygląd jak najbardziej ok ,ale jak to gra na żywo pojęcia nie mam.Na Allegro jest kilka sztuk tego sprzętu.Mam zamiar kupić coś do bagażnika(Opel Vectra B) w cenie do max.600 zł komplet a ten mi odpowiada bo poszukuje w miarę poręcznego zestawu, jak najmniej zajmującego miejsce.Nie zależy mi na super basie ,ale na fajnym basiku lekko dudniącym.Mam radio Oplowskie Delco plus firmowe głośniki.Proszę o info.A jak nie ten zestaw to jaki ? Tylko proszę nie pisać,że za tą kasę nic konkretnego nie kupię i żebym sobie odpuścił(nie jestem audiofilem )- chociaż jakby kasa była to kto wie.Chcę zestawik do muzyki trance,house, disco- ogólnie muzyka taneczna. Temat ten poruszyłem na innym forum(oczywiście Opla :) ),ale na razie konkretów zero.Proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    maxtz
    Level 27  
    sir.Nik wrote:
    Witam.Mam pytanie: Co sądzicie o JBL Bass Pro 2 czyli subwoofer ze wzmacniaczem

Nie słuchałem tego ale jak widzę tego typy urządzenie to mam mieszane uczucia :(

sir.Nik wrote:
    Tylko proszę nie pisać,że za tą kasę nic konkretnego nie kupię i żebym sobie odpuścił(nie jestem audiofilem

Kwotę 600zł można już sensownie wydać ;)
    Ja mogę ci zaproponować głośnik RE Audio RE-10 S4 230zł, do niego zrób obudowę zamkniętą (około 14L) 70zł wystarczy
    Zostaje 300zł na wzmacniacz:
    -SIGNAT ONYX 2050 280zł
    Jeśli może być używany to np. Axton C202 jest na allegro za 169zł jeszcze na dobre przewody zostanie.
    Takie jest moje zdanie a zrobisz jak zechcesz ;)
    sir.Nik
    Level 10  
    Ja tak naprawdę nie mam wysokich wymagań co do sprzętu ,a jedną z ważniejszych cech jest w miarę małe wymiary zestawu,aby za wiele miejsca nie zajmowało.Dlatego jak nie ten to co kupić : Blaupunkta ,który ma podobny sprzęt( wymiarowo) czy coś innego.I jeszcze jedno: mam odpuścić sobie aktywne tuby ? Nie mam gdzie takiego sprzętu posłuchać, bo w sklepach typu Media Markt czy Saturn i inne tego nie ma.Podejrzewam,że moje subiektywne odczucie wiele by pomogło-przynajmniej mnie . Może ten FLI TRAP 12 ale pojedynczy to jest to co szukam? Dajcie info.Z góry dziękuje
    prez8s
    Level 33  
    sir.Nik wrote:
    ...mam odpuścić sobie aktywne tuby ? ...

No najlepiej by było, bo z reguły takie kompakty w tej cenie to szajs. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem będzie przykładowo jakiś lanzar w skrzynce bassreflex lub zamknietej + zamontowany z tyłu na skrzyni jakiś dobry uzywany ale markowy wzmacniacz choćby dwukanalowy pracujacy w mostku. Ja mam obecnie skrzynie z 2 znosnymi glosnikami 30cm i wzmacniacz sony xm754hx zmostkowany tak ze daje 2x200W. Cenowo mnie wyszlo nieco ponad 500zł, ale gra to ku mojemu zaskoczeniu calkiem niezle i przede wszystkim mocowo powala ten wynalazek JBL-a Basspro.
    sokolr
    Level 15  
    Kumpel ma ten subwoofer w Seacie Ibizie. Jemu bardzo zależało na miejscu więc wybrał właśnie ten malutki subwooferek. I teraz to co ja zauważyłem....
    1. Na początku jak zobaczyłem go w bagażniku (jeszcze nie grał) zastanawiałem się jak coś tak małego może dać dobry bass...
    2. Po odpaleniu miłe zaskoczenie pierwsza myśl nawet nawet....
    3. W środku słychać całkiem ładnie nawet czuć po plecach....
    4. Na zewnątrz praktycznie nie idzie wyczuć, że samochód ma subwoofer....
    5 Radio poszło na 80% mocy (bo dalej nie da się słuchać) subwoofer też coś koło tej granicy i pojawiło się odczucie więcej, więcej.... ale się niestety nie da.... Pozostaje wielki niesmak :(

Moim skromnym zdanie można na prawdę dużo lepiej zainwestować takie pieniądze.... U brciaka zestaw za 400 zł ( 4 kanałówka magnata chyba G.L.A.D.I.A.T.O.R, i skrzynka w bandpassie JENSSENA z 20cm głośniczkem) w Accordzie gra o wiele lepiej....

Ale to tylko moje zdanie :) POZDRAWIAM :)
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    prez8s wrote:
    http://pl.youtube.com/watch?v=uuMZTgITmUk
    http://pl.youtube.com/watch?v=ZGcDsfgPtp8

niezbyt to wypada,

Dobre -> Nobel w dziedzinie humoru :D
    Chciałem przypomnieć , że jest to dział Car Audio na Elektrodzie a nie piaskownica przedszkolaków.
    Ja mogę zrozumieć przedszkolaka, który jest zafascynowany oglądając "film" o np. Soling-u że głośnik w skrzynce podłączony sznurkiem rusza się bez pociągania za ten sznurek. Mam jednak nadzieje , że to forum reprezentuje troszkę wyższy poziom (i nie chodzi mi o wzrost).
    Wrzucanie wszystkich "skrzyń aktywnych" do "jednego worka" jest takim nieporozumieniem jak napisanie że głośniki Buszmena odseparowane ze zwrotnicami są tak samo dobre jak Focal utopia.
    Tak samo porównanie bez odsłuchu tego JBL do Lanzara też nie uważam za dobry pomysł.
    Według mnie autor powinien napisać jaką moc chce mieć (a raczej z jaką słuchać) gdyż nie każdy (na przykład ja) znosi dobrze jak mu coś głośno "ryczy" zamiast ciszej grać.
    Do JBL mam swoje zdanie (niezależnie od wersji sprzętu) są o co najmniej o 30-40% za drodzy w stosunku do tego co reprezentuje dany produkt (i dlatego ich nie kupuje).
    artiii
    Level 15  
    a ja wam powiem ze ja w swojej vectrze mam tube 240W za ktora dalem ok 160zl i wzmacniacz o mocy 350W cena ok.250zl.i powiem ze lepszego basu nie slyszalem.takze bardzo polecam
    kamilcomp
    Level 20  
    Każdy chwali to co ma... Chcesz aby Ci to taki bass dawało aby nie dało sie wysiedzieć w autku czy moze trochę słabszy ale jakość brzmienia o wiele lepsza... Bo niektórzy ludzie tak jak moi niektórzy koledzy patrzą na bass jak na masaż pleców na fotelu w aucie a inni znów kładą nacisk na jakość... Za te kasę dało by rade zakupić głośnik znanej i cenionej firmy Jl o modelu "JL audio 12w3v2" jest to skrzynia z dwucewkowym głośnikiem i do tego bym podebrał wzmacniacz "blaupunkt gta4" czterokanałowy i zmostkował go na dwa kanały. Wtedy podpinasz każdy mostek na cewkę i cieszysz się porządnym basem i jakością tez nie pogardzisz :D... Skrzynia z głośnikiem wychodzi około 400zł a wzmacniacz około 200zł (oczywiście to co zasugerowałem to używane w tej cenie) To tylko propozycja więc aby później nie było, że ja coś sugeruję...

Pozdrawiam
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    artiii wrote:
    a ja wam powiem ze ja w swojej vectrze mam tube 240W za ktora dalem ok 160zl

wierzę :D
    artiii wrote:
    i wzmacniacz o mocy 350W cena ok.250zl

wierzę :D
    artiii wrote:
    i powiem ze lepszego basu nie slyszalem.takze bardzo polecam

i też wierzę :D
    Brak mi tylko w tej wypowiedzi trzech rzeczy:
    1) Marki i modelu subwoofera ;
    2) Marki i modelu wzmacniacza i
    3) Marki i modelu sprzętu z którym to porównywałeś np. "Wcześniej miałem Aliante 12Si w skrzyni zamkniętej napędzanej Steg-iem K2.01 i w porównaniu do niego nowy zestaw jest dużo szybszy i schodzi zdecydowanie niżej" -> tak , żeby inni mogli wiedzieć od czego i w czym jest lepszy.
    Czy mógłbyś uzupełnić wypowiedź ?
    sokolr
    Level 15  
    Już ci mówię :)
    Tuba (a nie jak omylnie pisałeś subwoofer) firmy voicekraft z 20 cm głośnikiem....
    Wzmacniacz też pewnie tej firmy, lub first austria :)

Ale co się dziwić skoro niektórzy każde łup łup uważają za bass nic na to nie poradzisz....:D:D:D:D:D:D:D
    prez8s
    Level 33  
    A moze cos takiego:
    skrzynia jbl na jbl_gt5_1204b i wzmacniacz magnata, razem spokojnie sie miescisz w zalozonej kwocie, mozna tez odwrotnie skrzynia magnat+wzmacniacz jbl.
    Znajomy taki ma magnat_xpress_3000_12 w swoim probe razem z jakims niedrogim wzmakiem jbl-a i całkiem całkiem to gra, napewno lepiej niz wiekszosc aktywnych badziewi na rynku.
    kamilcomp
    Level 20  
    Skasuj te link prez8s bo Cię moderator zaraz ścignie :D
    artiii
    Level 15  
    widzisz kolego i tu sie bardzo mylisz.producenci First czy jakis tam innych sa moze i tani i wiekszosc uwasza to za szajs.ale niesety w wiekszosci przypadków placi sie za FIRME a nie za sprzet ktory czasami odbiega daleko od tego co niby ma posiadac.moja tuba ma zamiennik glosnika TONSIL 30cm i mocy 240wat natomiast moj wzmaczniacz jest firmy CARPOWER HPB-602 nie jest to jakis oryginalny wzmacniacz ale ma 2x175W lub 1x350W i rzeczywiscie jest czuc ta moc.ponadto moge dodac ze probowalem tez roznego rodzaju "skrzynki z glosnikami", czy tez sabufery w skrzyniach ale to nie jest to.jalepiej wypada Tuba.
    sokolr
    Level 15  
    artiii napisał:
    CARPOWER HPB-602 nie jest to jakis oryginalny wzmacniacz

Hmmmmmmmmmmmmm........... od kiedy to Carpower to nie oryginalny sprzęt???? Od dość długiego czasu wszyscy mówią że to dobry markowy i sprawdzony sprzęt... Chyba, że o czymś nie wiem ??? :D
    maxtz
    Level 27  
    artiii wrote:
    .ponadto moge dodac ze probowalem tez roznego rodzaju "skrzynki z glosnikami", czy tez sabufery w skrzyniach ale to nie jest to.jalepiej wypada Tuba.

xTrEmE_baSS wrote:
    są gusta i guściki..
    dan7770
    Level 14  
    artiii wrote:
    .ponadto moge dodac ze probowalem tez roznego rodzaju "skrzynki z glosnikami", czy tez sabufery w skrzyniach ale to nie jest to.jalepiej wypada Tuba.

boze,widzisz,a nie grzmisz.