Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai TV-2001A MK6 i zwężony obraz

17 Paź 2008 22:35 1723 7
  • Poziom 24  
    Witam !!
    Dostałem do zbadania owy telewizor. Powodem był skaczący i zwinięty obraz.
    Na wstępie dodam jeszcze, że telewizor był już naprawiany (nie wiem przez kogo i działał chyba 2 miesiące).
    Po oględzinach wizualnych zauważyłem napuchnięte kondensatory w przetwornicy (które były wymieniane najprawdopodobniej przy poprzedniej naprawie) i wylutowaną jedną nogą diodę R2M ( która była uszkodzona).
    Po wymianie kondensatorów w przetwornicy oraz włożeniu nowej diody obraz nie skacze. I tu taki ewenement z którym pierwszy raz się spotkałem.
    Otóż na 2 kanałach obraz jest prawidłowy a na następnym jest nadal zwinięty.
    Gdzie szukać przyczyny ?? Wydaje mi się, że wina na pewno nie leży po stronie przetwornicy.
    Pozdrawiam i dziękuję za porady !!
  • Poziom 43  
    Czy to ma związek z zakresem VHF/UHF? Czy przez wejście video też obserwujesz coś takiego przy zmianach treści obrazu? Podwinięty czy tylko bardzo poszarpany? Może trzeba wszystkie elektrolity w okolicy LA7830m i cewek wymienić? Oscyloskop też chyba by rozjaśnił czy już z TA8759 /chyba, że w 2001 jest inny ale wiadomo o co chodzi/ nie masz zniekształcenia sterowania V.
  • Poziom 41  
    A 1000µF w cewkach V wymieniony
  • Poziom 24  
    ymieniłem wszystkie elektrolity przy LA wraz z 1000uf przy cewkach i nadal brak poprawy.
    Mirex. Obraz wygląda tak jak bym na tym telewizorze oglądał w formacie 16:9. Nie jest poszarpany.
    I te zwężenie występuje tylko na kanałach UHF i to nie wszystkich.
  • Poziom 43  
    No to podwinięty czy zwężony i od góry, i dołu z zachowaniem jednocześnie liniowości?
  • Poziom 24  
    Przepraszam za zamieszanie.
    Obraz jest zwężony od góry i dołu. Reszta w porządku. Może mała fotka pokaże o co chodzi
    TV Funai TV-2001A MK6 i zwężony obraz
  • Poziom 43  
    Czy nie zauważyłeś, że wiele programów okresowo jest tak nadawanych. Właśnie z czarnymi pasami u góry i dołu, w dodatku różnej szerokości w zależności od nadawcy?
    Może szukasz dziury w całym?
  • Poziom 24  
    Hmm. Może i się takie trafiają. Ale żeby cały czas takie były ?? Wraz z reklamami ?? Oglądając równocześnie drugi telewizor, jest na nim normalnie a tu zwężone.

Kurde.
    Patrze na drugi tv i też tak jest . Więc chyba ma tak być.
    Wobec tego dziękuję za rady i pozdrawiam !!