Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp160 error e5 po napełnieniu PG40

niuniu7 17 Paź 2008 23:15 54028 7
  • #1 17 Paź 2008 23:15
    niuniu7
    Poziom 17  

Witam mam drukarke typu mp160 cannon juz kiedys miałem z ną ten sam problem troche to trwało ale ruszyła lecz dziś nie daje rady więc zwracam sie do was a mianowicie skonczyl mi sie tusz czarny pg40 wiec go nabilem jak zawsze lecz tym razem wystartowala z błedem e5 bawilem sie troche i z nerwów kupilem oryginalny pojemnik i o dziwo dalej to samo!! jak sie tego pozbyc drukarka nie skanuje nie drukuje wyczytalem na elektrodzie i troche w sieci robilem tak lecz nie pomaga

tryb serwisowy
    ta drukarka ma 4 tryby serwisowe
    nas interesuje ten ponizej

- wyjac kabel z gniazdka
    -nacisnac i trzymac power
    -wlaczyc drukarke do gniazdka
    -po zaswieceniu sie power na zielono (po okolo 3 sekundach)
    -trzymajac nadal power nacisnac resume (czerwony trojkat z prawej strony)
    -nastepnie puscic oba zapali sie tylko zolta dioda (error)

w tym trybie jest mozliwe programowanie z poziomu mp tool 0.8.0a
    po zakonczeniu programowania wyjscie z trybu to
    wylaczenie przewodu sieciowego z pradu

wyczytalem jeszcze cos innego lecz to chyba to samo ale moze by mi ktos przetłumaczył bylbym wdzieczny

MPTool Multi Resetter For Canon MP

The program version 0.8.0a is designed for service works with the printer Canon MP-Series Low-Level mode at the moment are supported: MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460. MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460.

CANON PIXMA MP160

1) With the printer off, but connected, press the On / Off button, while the Stop button / Reset. (The triangle inside the circle)
    2) When the light of On / Off switch is (green), and press the release button Stop / Reset twice
    while held down the On / Off button (Power).
    3) Release the buttons On / Off and Stop / Reset (regardless of order), Wait for the menu is ready)
    4) When the light of On / Off this green, press the Stop / Reset 4 times
    5) Turn off the printer (press three times On / Off)
    6) Enjoy it ...

i jeszcze raz troche zmienione ale moze coś przeoczylem

1) With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding
    the Stop/ Reset button.
    2) When the Power is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
    3) When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a
    service mode. (Waiting for menu selection)
    4) When the on/off lights in green, press the Stop/Reset button the specified number of time(s) according to the
    function listed in the table below.(Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in
    orange and green, starting with orange.)note: press 4 times for waste ink counter reset.

The number of the Reset
    button pressing
    LED Function Remarks
    0 time Green Power off

1 time Orange Service pattern print
    2 times Green EEPROM print
    3 times Orange EEPROM reset
    4 times Green Waste ink counter reset

5) Turn off the printer.( it must be turn off)
    then turn it on again.

mówie też że resetowalem w trybie serwisowym programem mptool niby poszło ładnie ale dalej e5 wyskakuje.

Canon mp160 error e5 po napełnieniu PG40

robię jeszcze tak jak z tej strony
    http://resettercanon.blogspot.com/2008/07/canon-mp140-mp160-mp180-mp210-mp220.html

1. przy wyłączonej drukarce ale podłączonej do sieci
    2. trzymam reset wciskam power i trzymam
    3. puszczam reset trzymając nadal power
    4. 2 razy naciskam reset
    5. puszczam obydwa jednocześnie
    6. 4 razy naciskam reset
    7. 1 raz power

wtedy drukarka na panelu pokazuje 0

naciskam reset 1 raz naciskam power 1 raz i chyba ma zamiar drukować strone serwisową ale wychodzi tylko czysta kartka

juz próbowałem różnych kombinacji prosze napisac jeśli ktos sie juz z tym kiedyś uporał krok po kroku -DZIĘKUJĘ.

• #2 09 Gru 2008 15:01
    przemysl997
    Poziom 1  

Robiłem dokładnie to co Ty i mam tak samo.

E 5,

Udało CI sie usunąć problem ? a może ktoś wie jak to usunąć ?

Dodam że problem wystąpił po kilku nabijaniach kasety.

• #3 13 Gru 2008 22:04
    leeart

Poziom 34  

Przeczyść styki na głowicy i w karetce. Jak to nie pomoże to poprostu jest spalony pojemnik. Wymień na nowy , by uruchomić drukarke

• #4 25 Gru 2008 18:27
    tofil-tt
    Poziom 1  

Witaj opisze ci swój problem był bardzo podobny do twego tez mi sie wyświetlał błąd e-5 nastąpiło to po tym jak włożyłem dwa nowe tusze jeden oryginał Canon PG-40 Black i drugi Niestety zamiennik Black Point BPC41 przeznaczony do tej drukarki. Po włożeniu tych tuszy pojawił sie błąd e-5 Zrobiłem reset programem MPTool 0.8.0a i nic, aż w końcu wyjołem zamiennik i włożyłem stary oryginalny no i działa, ale zrobiłem jeszcze tak jak wyjmowałem stary znowu pojawiał sie błąd e-5 nie wiem dlaczego wiec znowu włożyłem stary. Widocznie zamiennik jest albo uszkodzony albo drukarka go nie trybi Może gdyby był drugi taki sam to by działało, sprawdzę to i dam znac.Pozdrawiam

• #5 05 Sty 2009 17:07
    bonsao
    Poziom 1  

I co ktoś poradził sobie z tym problemem w MP160 eror5 ???
    Mam ten sam problem i już ręce mi opadają.Jak ktoś poradził sobie niech napisze co i jak.Prosze.

• #6 24 Lut 2009 12:52
    marek216

Poziom 43  
  • #7 06 Wrz 2009 19:23
    Piter102
    Poziom 11  

Witam. miałem błąd E5 w MP 150, nic nie pomagało, ale okazało się, że podczas napełniania zabrudziłem tuszem styki głowicy, nie zalałem tylko brudnymi rękami dotknołem. Wydawało się, że są czyste.
    Pierwsza sprawa przeczyścić styki!!!

• #8 06 Wrz 2009 20:19
    konmaj
    Spec od drukarek

Przy regeneracji właśnie trzeba szczególnie pilnować, by styki były czyste i suche - inaczej występują problemy z rozpoznawaniem kartridży, a często może to doprowadzić do zwarcia i trwałego uszkodzenia ich bądź nawet samej drukarki!