Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z walkie-talkie

BARTSUN 09 Mar 2004 18:10 3152 7
  • #1 09 Mar 2004 18:10
    BARTSUN
    Poziom 10  

mam problem, chce ze sluchawki osobno poprowadzic mikrofon i sluychawke, a w tym modelu co ja mam to mikrofon i glosniczek jest w jednym glosniczku, czyli do tego sie mowi z czego slucha... to tak po polsku :)
    glosniczek zasilaja dwa kabelki, i moje pytanie jest czy moge z tych kabelkow pociagnac osobno do mikrofona i osobno do sluchawki?
    prosze o odpowiedz czy np moge mikrofon z kompa podlaczyc i sluchawke od walkmana do dwoch kabelkow ktore podlaczone sa do gloosniczka mikrofon-glosnik.

0 7
  • #2 09 Mar 2004 18:48
    czarutek
    Poziom 34  

1) Czy mógłbyś tę napadaczkę rozmontować, przedzwonić wszystkie połączenia i narysować schemat?
    2) Jaki ma symbol wkładka w tym mikrofonie komputerowym?

0
  • #3 09 Mar 2004 19:28
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Przeczytałem tem zawiły opis i wydaje mi się , że chodzi o mikrofonogłośnik , czyli głośnik pełni jednocześnie rolę mikrofonu .
    Nie znając schematu tego sprzętu , będzie trudno wytlumaczyć sposób przyłączenia zewnętrznego głośnika i mikrofonu.
    Jedno jest pewne . Mikrofonu od kompa nie przyłączysz bez dodatkowego ( prostego ) układziku , z tego powodu , że jest to mikrofon pojemnościowy , a w radiu był dynamiczny (głośnik) .

Pewnie inni koledzy też zechcą się ustosunkować do Twojego problemu i coś Ci podpowiedzą .

0
  • #4 09 Mar 2004 20:56
    BARTSUN
    Poziom 10  

kolega wyzej ma racje, chodzi o mikrofonoglosnik.
    wg mnie to zeby powiedziec cos trzeba nacisnac przycisk czyli jak nacisne to glosnik pelni funkcje mikrofonu, a jesli ktos cos mowi przez sluchawke do mnie to glosnik wydaje dzwieki.
    zaraz sprawdze to i podlacze mikrofon z kompa i obadam czy dziala.
    dam znac jak poszlo ale w miedzy czasie czekam na jakies sugestie.
    pozdrawiam

0
  • #5 13 Maj 2004 10:34
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Zakup sobie wkładke dynamiczną, a przewody idące do głośnika odtenij i przylutuj sobie gniazdko mini-jack (3.5 mm).

0
  • #6 13 Maj 2004 13:41
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Samo rozdzielenie funkcji głośnika i mikrofonu nic nie da, bo radiotelefon pracuje w simpleksie tzn. że albo się mówi, albo się słucha / w zależności od położenia przełącznika/. Dlatego to tak jest zrobione. W przeciwnym razie obaj korespondenci mogą mówić na raz i żaden drugiego nie będzie słyszał.
    Oczywiście można je rozdzielić i podłączyć głośnik bezpośrednio do wzmacniacza mcz a mikrofon do wejścia modulatora trzeba tylko pamiętać, aby nie ingerować w przełącznik nadawanie/odbiór.
    Proponuję zastosować jednocześnie dodatkowe gniazdka do głośnika, aby można było używać słuchawki do ucha i do mikrofonu, aby można było wrócić do wersji pierwotnej.
    Co do mikrofonu to trzeba pamiętać, żeby sygnał z niego nie był za duży, bo mogą nastąpić zniekształcenia modulacji i odbiór będzie nie zrozumiały.

0
  • #7 13 Maj 2004 22:40
    _Ho_in:)ka_
    Poziom 14  

Można zamontować mikrofon elektretowy (pojemnościowy) ttrzykońcówkowy i nie trzeba będzie nic przerabiać, podpiąć zasilanie, wyjści mikrofonu w odpowiedznie miejsce i śmiga, ale bez ingerencji w radio się nie da. Trzeba wykombinować żeby mikrofon wyłączął się po zwolniniu PTTi na odwrót. Można na przekaźniczku, ale jak to jest walkie-talkie, to takie rozwiązanie nie wchodzi w grę... więc Isostat z większą liczbą pinów nie byłby złym rozwiązaniem... Warto jednak przśledzić schemat, jeżeli jest :)

0
  • #8 14 Maj 2004 00:24
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda

A ta napadaczka jest krajowej produkcji (echo, tukan) ? Czy dalekowschodni wynalazek za 10 zeta, o nazwie "CB Original Style" ? Pytam z ciekawosci, bo w dzisiejszych czasach, chyba juz nikt nie robi "kublofonow".
    Swoja droga, zastanawiam sie, po co tak kombinujesz, skoro i tak bedziesz uzalezniony od przycisku PTT w "radiu".

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo