Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić obudowe matrycy ?

18 Paź 2008 00:17 3050 10
  • Poziom 29  
    Witam posiadam laptopa Acer 5024 WLMI, przy jednym z zawiasów pęka obudowa matrycy, myślałem żeby pokleić ją żywica i matami lecz będzie to wyglądać brzydko.

Jak rozebrać obudowe matrycy? i jak czy mozna od środka ją pokleić ?
  • Poziom 20  
    Na poczatek jak tylko peka to na koncach pekniec nawierc malutkie otwory zeby nie pekalo dalej , tylko rozkrec do tego wiercenia zebys czegos nie przewiercil
    Nie musi wyglad brzydko mozesz poszlifowac troche poszdszpaclowac i pomalowac spray-em jak tylko peka to ja bym rozebral i podkleil jakas blaszke od srodka ,
    aluminiowa blaszka latwo by sie dala powycinac i umodelowac wtedy moglbys ja przykleic jakims klejem i dodatkowo wzmocnic jakimis srubkami , wszystko zalezy od cierpliwosci i od pomyslu jak to zrobisz takze od ilosci miejsca w srodku .
    Po rogach obudowy matrycu masz takie gumki odklej je i pod spodem sa srubki w dolnej czesci beda tez takie plaskie zaslepki za zawiasami mozesz miec srubki takze od spodu porozkrecasz to i zdejmujesz przod pozniej juz bedziesz widzial .
    Po zatym taka czesc obudowy mozna kupic.
  • Poziom 29  
    Tak widziałem po 140 zł , ale wole zrobić samemu tylko w czasie rozkręcania obudowy matrycy (ona sie z 2 połówek składa) nie chce połamać jakiś zaczepów, wieczorkie zrobie zdjęcia jak i w krórym miejscu pęka
  • Poziom 20  
    Jak najbardziej daj te zdjecia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Rozbieralem juz mnostwo laptopow i ogolnie rzecz biorac obudowa matrycy nie jest papierowa, mozna spokojnie uzyc odpowiedniej sily przy jej rozbieraniu i nic nie powinno sie lamac. Bedziesz po prostu czul czy jest za mocno czy nie, czy plastik nie wygina sie juz zbyt mocno i przypadkiem go nie lamiesz, i to juz jest raczej ekstremalna sytuacja, bo jak juz pisalem trzeba dosc duzo sily uzywac by cos tam polamac.
    Jesli chodzi o pekniecie to faktem jest ze najlepszy jest zdecydowanie klej epoksydowy, przynajmniej sam jeszcze na nic lepszego nie wpadlem :) Zadko go stosowalem, bardzo podoba mi sie pomysl z nawierceniem koncow pekniec, bede musial sprobowac tego. Poza tym, zazwyczaj wymieniam obudowe jesli jest mocno zniszczona i w sumie koszt to zazwyczaj okolo 60zl do wiekszosci laptopow jakie mialem.
    Mam tez bardzo ladna Toshibe ze strasznie zniszczona obudowa, wlasnie ja dzis kleilem, wycieralem papierem sciernym i w poniedzialek idzie do lakiernika(maluje obudowy skuterow) razem z 2 innymi do malowania. Jestem bardzo ciekawy rezultatow. Czy ktokolwiek z elektrodowiczow robil cos takiego i moze sie pochwalic rezultatami? Malowanie sprayem juz kiedys przerabialem i mimo wszystko jak sie nie ma odpowiedniego sprzetu to jest to piekielnie trudne by dobrze to wyszlo.
  • Poziom 20  
    Z 4 - 5 lat temu mialem toshibe modelu to juz nie pamietam , byla zamknieta dziecko wzielo kredki swiecowe i pomalowalo cover w roznych kolorach , niczym nie dalo sie odczyscic ten cover mial taka chropowata powierzchnie , wpadlem na pomysl z malowaniem zmatowalem na gladko papierem sciernym pomalowalem kilkoma warstwami podkladem do plastyku i po wyschnieciu ponownie zmatowalem i pomalowalem ciemnym metalikiem a na metalik polozylem kilka warstw lakieru wszystko spray-em po wyschnieciu wypolerowalem i wszystko zlozylem , ten cover byl ladniejszy niz oryginal po prostu super
  • Poziom 10  
    Ja kiedyś zastosowałem Poxilinę (reklamowaną jako uszczelniacz do rur) i muszę powiedzieć, że spisywał się ten patent bardzo dobrze. Używałem tak naprawionego laptopa kilka miesięcy i nic sie nie działo - klej trzymał się świetnie. Ja go zastosowałem od zewnątrz obudowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie podkleić od środka - bedzie ładniejszy.
  • Poziom 29  
    Właśnie ja sie bawie trochę w Car Audio, żywica, maty i szpachla są mi nieobce dlatego myślałem żeby albo dać od środka i po sprawie, albo żeby dać łatke od góry pod szlifować i szpachla i malowanie tylko chyba tak i tak najlepiej bylo by matryce wyciągnąć.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Z ta mata szklana to dobry sposob zywica sklei a mata wzmocni sam klej nic tu nie da nalejesz kleju to sam klej tego nie usztywni zrob mata szklana od srorka jak da rade przed klejeniem poszlifuj grubym papierem i nie zapomnij nawiercic otworow na koncach pekniecia uniemozliwi to rozejscie peknieciu wiertlo 3mm powinno wystarczyc