Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stary odkurzacz PREDOM ZELMER nie odkurza

Polarpredom 18 Oct 2008 10:20 5522 5
 • #1
  Polarpredom
  Level 12  
  Witam. Mam problem ze starym odkurzaczem PREDOM ZELMER buczy ale nie odkurza. Czym to jest spowodowane? Konsedator czy może silnik.Proszę o porady. Pozdrawiam.
 • #2
  staszekf
  Level 33  
  Zablokowane łożyska.Pozdrawiam.
 • #3
  móżdżyciel
  Level 11  
  Sprawdź szczotki na silniku, może trzeba je już wymienić lub się zawiesiły.
 • #4
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Witam.
  Przede wszystkim podaj typ odkurzacza - jest na spodzie. Jeżeli silnik buczy, ale nie kręci oznacza to zablokowanie łożysk lub spalenie wirnika lub stojana. Natomiast jeżeli odkurzacz działa w miarę ok ale nie wciąga śmieci to do sprawdzenia szczotki i turbinki (aluminiowe tarcze na wirniku). Kondensator raczej nie ma z tym nic wspólnego, ale póki odkurzacza nie otworzysz nic nie będzie wiadomo na 100%.
  pozdrawiam
 • #5
  darpololk
  Level 13  
  w odkużaczu jest tylko kondensator przeciwzakłóceniowy, jak napisali przedmówcy brak konkretnego opisu, jesli to padły łożyska buczenie jest ciche nie odkuża bardzo mocno się nagrzewa, jeśli problem turbinek buczenie może być głośne nie odkuża może być słyszalny odgłos tarcia, jeśli to odkużacz z regulacją prędkości -- moze problem z elektroniką albo prozaiczne zatkanie się rury lub wlotu?

  Proszę o poprawienie postu!
  <skryn>
 • #6
  Polarpredom
  Level 12  
  Dziękuję za pomoc. Okazało się że worek był pełny i rury się zatkały.Wymieniłem worek odetkałem rury i odkurzacz chodzi jak nowy.PS. na drugi raz jak nie bedzie odkurzać to sobie zerkne na ten temat i bede naprawiał.