Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-7400mp i wzmacniacz rozładowuje akumulator

lstolarski 18 Paź 2008 11:37 4397 5
  • #1 18 Paź 2008 11:37
    lstolarski
    Poziom 2  

Witam mam radio marki pioneer model DEH-7400mp do tego jest podłączony wzmacniacz Macaudio zx-2000 do którego z kolei podłączony jest subwoofer Hertz es250. Problem polega na tym, że zestaw ten rozładowuje mi akumulator. Probowałem podłączać REM do wyjścia rem w radiu efekt ten sam po jednym dniu stania samochodu nie chce odpalić. Z kolei jak podłącze pod sterowanie antena automatyczną to na radiu pokazuje mi sie napis MUTE ON i za żadne skarby świata nie mogę go wyłączyć. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być jaka jest tego przyczyna i czy jest jakiś sposób na to żeby podłączyć to tak aby rano samochód odpalał?

0 5
  • #2 18 Paź 2008 23:30
    leonek4
    Poziom 28  

Należało by dokladnie zdiagnozowac co rozładowyje akuml. radio czy wzmacniacz. Podłącz amperomierz po dodatnią kleme i + na akuml. i sprawć ile A pobiera bez włanczania sprzętu. Następnie odłącz subfer, wzmacniacz, radio. Jeżeli po odłączeniu któregoś sprzętu prąd na aperomierzu znacznie spadnie to znaczy, że to jest uszkodzone i na tym poszczegulnym urzadzeniu należy się skupić.

0
  • #3 19 Paź 2008 08:22
    lstolarski
    Poziom 2  

to na pewno nie radio bo jak odłącze wzmacniacz to nie występuje ten problem. Wydaje mi sie ze to wzmacniacz bo po wyłączeniu radia na wzmacniaczu nie gasnie zielona dioda power.

0
  • #4 19 Paź 2008 11:34
    waldi644
    Poziom 15  

Witam! Odłącz przewód REM na wzmaczniaczu i sprawdż czy gaśnie zielona dioda POWER.Pozdro!

0
  • #5 19 Paź 2008 20:16
    lstolarski
    Poziom 2  

probowałem już chyba wszystkie konfiguracje tego przewodu najpierw było bez niczego ale po dwóch dniach jak samochód stał nie miał nawet siły przekręcić silnikiem wiec podłączyłem go pod biało niebieski przewód oznaczony REM ale to samo samochód nie odpalał dalej po dwóch dniach myślałem nawet że to akumulator ale nie wymieniłem na nowy i dalej to samo a jak podłączyłem pod antenę u mnie biało pomarańczowy przewód pokazuje mi sie coś takiego jak opisałem wcześniej.

Moderowany przez Tomek Włodarczyk:

Dlaczego piszesz bez znaków interpunkcyjnych i dużych liter na początku zdań? Twoje posty są przez to nieczytelne. Proszę zastosować się do uwag.

0
  • #6 07 Wrz 2010 23:40
    mariussss
    Poziom 11  

Ja miałem identyczny problem lecz mi się wzmacniacz wyłączał normalnie ale gdy przez chwilę głośniej słuchałem muzy przez jakąś minutę to na drugi dzień akumulator miał 9V i nawet rozrusznik nie pyknął ale wymieniłem akumulator na nowy 50Ah 400A ( stary miał 40Ah 200A ) i teraz mogę głośno słuchać muzy przez cały dzień na wyłącznym silniku i samochód odpala bez problemu. A jak masz dobry akumulator to wzmacniacz może być włączony przez cały miesiąc i nie powinien rozładować akumulatora bo gdy wzmacniacz jest włączony a nie gra muza to pobiera zaledwie parę mili Amper tak że stawiałbym na padnięty akumulator, jak będziesz kupował nowy to radziłbym wziąć o większej pojemności niż oryginalny bo w fabryce nie przewidzieli że zamontujesz w tym aucie taki sprzęt i włożyli akumulator jak najmniejszy byle by odpalił samochód. A jeśli chodzi o wyłączanie wzmacniacza to plus ze wzmacniacza na plus z akumulatora minus ze wzmacniacza na minus z akumulatora przewodami 16mm2 a zacisk REM ze wzmacniacza puść osobnym kabelkiem jednożyłowym np. 1,5mm2 do Automatycznej Anteny w radiu ( zazwyczaj Niebieski Kabelek w kostce ISO ) i wzmacniacz musi się wyłączyć po wyłączeniu radia gdyż jak wyłączysz radio to napięcie na przewodzie z automatycznej anteny zaniknie a tym samym wyłączy się wzmacniacz bo zniknie napięcie na zacisku REM.

0