Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic - za wysokie napięcie ładowania

18 Paź 2008 14:53 3684 9
  • Poziom 14  
    Witajcie ponownie,
    Niestety poprzedni temat zamknąłem bo myślałem , że już wszystko ok.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1109479.html

Niestety.
    Ładowanie na wolnych obrotach ok, ale podczas zwiększania obrotów rośnie do ~17 V przy 4,5-5 tys obr. Pod obciążeniem jest w miarę ok. Czyli włączone wszystkie odbiorniki.

Po odłączeniu kostki z alternatora i przekręceniu stacyjki pomiar napięcia:
    napięcie na styku L - PRAWIE napięcie aku
    na styku + po stacyjce - PRAWIE napięcie aku
    na FR - 5V

Robiłem pomiar równiez na pracującym silniku na ECU sygnału FR
    napięcie zmienia się w miarę włączania odbiorników w zakresie 2,4-3,6 V

Czy masując sygnał L z kostki alternatora na włączonej stacyjce lampka ładowania powinna się zapalić? U mnie się tak nie dzieje.
    Czy obwód lampki ładowania ma jakiś wpływ na ładowanie?

Lampka ładowania się zapala normalnie po przekręceniu stacyjki i po odpaleniu gaśnie. Natomiast nie zapala się gdy jest za duże ładowanie. Zapala się wtedy lampka poduszek SRS. - czy to normalne
  • Użytkownik obserwowany
    Masowanie zapala kontrolkę.
    Spróbuj dociążyć żarówką 21W napięcia +12 przy alternatorze.
    Może ktoś wpinał alarm na =Pedała= czyli nacisnięcie pedała powoduje podanie napięcia a potem po odpaleniu z wzbudzenia alternatora.
  • Poziom 14  
    roomo mógłbyś wyjaśnić bardziej precyzyjnie jak podłączyć tą żarówkę i co to da?

O co chodzi z tym na pedała? NIe łapię.
  • Użytkownik obserwowany
    Podepnij żarówke i sprawdz czy napięcie nie przysiada na tych 2 przewodach co jest +12 .
    Ale jak masz +12 na L to masz zgaszoną żarówke- a czy tak jest w rzeczywistości????
  • Poziom 14  
    Napięcie nie przysiada, mierzyłem miernkiem napięcie na stykach +, L przy pracującym samochodzie i również wzrasta powyżej 16V gdy obroty rosną. (wtyczka podłączona do alternatora) Lampka ładowania jest zgaszona.

Po odłączeniu wtyczki od alternatora, masuję L na, którym jest 12V ale lampka się nie zapala.
  • spec od auto-elektro
    Weź ten alternator zawieź go do warsztatu gdzie był regenerowany i niech go przy tobie sprawdzą bo sytuacja jest naprawdę kontrowersyjna, bo z tego co piszesz w samochodzie jest w porządku.P
  • Poziom 11  
    Kolego skoro to co zrobiłeś nie przyniosło pożądanego efektu najprawdopodobniej masz uszkodzony moduł ELD znajdujący się pod maską . Z tego co widzę na schemacie działa on jako amperomierz i podnosi napięcie ładowania względem poboru prądu w prawidłowo działającym układzie. Spróbuj odłączyć przewód WHT\GRN (biało-zielony) przy samym alternatorze najlepiej wypnij pin z kostki ponieważ może też gdzieś zwierać być może będzie się świecić kontrolka ładowania ale sprawdz wtedy napięcie ładowania miernikiem i zobacz czy jest w normie przy wysokich i niskich obrotach
  • Poziom 21  
    Z którego roku ten samochód, jaki to ma silnik? Bo jak dla mnie to albo uwalona instalacja, albo regulator napięcia w alternatorze.
  • Poziom 20  
    Yhmmm taaa 3 lata po założeniu tematu się wzięli do podpowiadania...