Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć HDTV i KINO DOMOWE/TV

qba_k3 18 Paź 2008 16:12 2636 3
  • #1 18 Paź 2008 16:12
    qba_k3
    Poziom 9  

Witam! Mam problem. Zamówiłem dekoder "n" i chcę podłączyć go tak z kinem domowym i tv żeby odbiór video i audio był jak najlepszej jakości. Wiem, że kabel HDMI jest nie zbędny (ponieważ daje on najlepszą jakość dźwięku i obrazu) , ale tu zaczynają sie schody. Oczywiście tv z dekoderem "n" podłączam za pomocą HDMI i super obraz powinien być, ale co zrobić żeby uzyskać dźwięk nie stereo-w tv- tylko z kina domowego(5,1). Wiem, że najprościej było by podpiąć kabel S/PDIF przez gniazdo optyczne TOSLINK (takie jest w dekoderze), ale nie mam takiego gniazda ani w TV ani w Kinie domowym. Proszę napisać, jakie kable, adapter lub po prostu krok po kroku jak to mam zrobić żeby wszystko pięknie brzmiało i się na to dobrze patrzyło;)!

0 3
  • #2 18 Paź 2008 17:16
    adamjur1
    Poziom 39  

Co rozumiesz przez

Cytat:
    ale co zrobić żeby uzyskać dźwięk nie stereo
    -
    ze szczgólnym naciskiem na to nie- stereo ?
    JA połączyłem podobny układ zawierający telewizor, projektor , dekoder C+ HD, amplituner i DVD z wyjsciem HDMI. Użylem amplitunera jako switcha obrazu po hdmi ale dźwięk z C+ i DVD musiałem niezależnie połączyć po wyjściach cyfrowych coaxial ( chinch 1x)
    Obraz po HDMI z C+ i DVD do amplituner i do projektora, obraz i dźwięk po SCART do TV ( TV jest nie HD), obraz i dźwiek z DVD do TV po Scart.
    Jezeli dekoder N ma wyjście cyfrowe dźwięku po jednym chinchu, poszukaj takiego gniazda in w kinie domowym i uot do TV.
    Tanie - kable pojedyńcze chinch i skuteczne dźwiek cyfrowy - działają wszystkie dekodery kina itp.
    Pozdr.j.

0
  • #3 19 Paź 2008 12:52
    qba_k3
    Poziom 9  

"nie stereo"- chodziło mi żeby dźwięk nie szedł przez dwa głośniki z tv tylko przez 5 z kina.

0
  • #4 19 Paź 2008 19:53
    adamjur1
    Poziom 39  

Jeżeli w Twoim kinie nie ma funkcji Direct to i tak dźwięk nie nadawany w systemie surround będzie tylko w tych frontowych....
    Dekodery kina działaja wtedy jeżeli dźwięk jest nadawany w sysytemie wielokanałowym, obejście tego to właśnie Direct lub... śmieszne połaczenie samych kolumn.
    Pozdr.J.

0