Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 26 Gru 2011 00:53 599956 804
    Brzydunio
    Poziom 12  
    ploterek napisał:

Brzydunio jaką masz sprężarkę że masz aż 1500 l/min ??

To stary wan-aw 80m3/h.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
    Tado_87
    Poziom 13  
    80m to są parametry nowej pompy. Po x latach na pewno baniaki juz tak nie biją.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
    Brzydunio
    Poziom 12  
    Brzydunio napisał:
    Ja zamierzam piaskować dysza 5 lub 6 wiec dam grubszy waż 25 mm, bo wydajność mam ok 1500l/min.

Witam, tak jak napisałem ze ok 1500l.
    Wszytko jest w fazie testów, nie wiem nic i mam doświadczenia w kompresorach piaskowaniu itp. Wszystkie elementy jak kompresor były zakupione jak pisali koledzy w innych postach, ze to najlepsza opcja mało awaryjna za najbardziej rozsądne pieniądze,a ze wszystkie nowe kompresory w tych pieniądzach to Chiński bubel, wiec temat rzeka.
    leemarvin
    Poziom 10  
    Panowie, jeszcze jedno pytanie, ponieważ próbę piaskarki wykonałem w sobotę, wszystko idzie świetnie... działałem na starej feldze z mocną rdzą i orginalnym lakierem, wyszło idealnie. Użyłem zwykłego, przesianego piachu, nawet nie kwarcowego, tylko pierwszy lepszy znaleziony, tak na próbę.
    Ale do rzeczy, wyjście piasku z butli regulowałem poprzez zawór kulowy 1/2 cala, ale może jednak warto byłoby dać w tym miejscu zawór tzw zasuwa wodna też 1/2 cala? Wydaje mi się, że regulacja przy takim zaworze jest dokładniejsza i trudniej jest zapchać przelot przez zawór, co myślicie Panowie? Zawory dopiero będę kupował, narazie próbę wykonałem na jakichś starych wodnych zaworach, teraz chce kupić gazowe na stałe.
    szwarcu1
    Poziom 13  
    Ja mam zasuwę 1/2" i jest super. Co do zapychania -> jeżeli piasek będzie wilgotny bądź też nie będzie odwadniacza na wejściu piaskarki, to i tak dysza będzie się zapychała :-)
    leemarvin
    Poziom 10  
    Cały system filtrów i odwadniaczy mam na ścianie, więc do piaskarki powietrze idzie suche i odolejone, zatem z tym nie mam żadnego problemu.
    Narazie założyłem zawór kulowy z wyfrezowaną jedną półkulą zamykającą, jest ok.
    Tylko mam dość spore zużycie piasku, nie wiem czy próbuję na zbyt wysokim ciśnieniu (8,5 bar) czy tak ma być poprostu. 10 litrów piasku idzie mi praktycznie w 3-4 minuty z butli.
    maciek610
    Poziom 11  
    Witam

Przymierzam się także do wykonania takiej piaskarki.
    Mam już parę potrzebnych elementów m.in. butla 60 l.
    Mam pytanko próbował ktoś piaskować szkło ??
    Chodzi mi o matowienie wzorków na szkle.

Pozdrawiam
    szwarcu1
    Poziom 13  
    maciek610 napisał:
    Witam

Przymierzam się także do wykonania takiej piaskarki.
    Mam już parę potrzebnych elementów m.in. butla 60 l.
    Mam pytanko próbował ktoś piaskować szkło ??
    Chodzi mi o matowienie wzorków na szkle.

Pozdrawiam

Do szkła to chyba troszkę za "poważna" ta piaskarka, ale mogę się mylić
    Tado_87
    Poziom 13  
    Ja juz matowiłem wzorki na szkle, Małe ciśnienie i brobny granulat.
    maciek610
    Poziom 11  
    Pytanko do Tado_87.

Piaskarkę robię głównie do szkła.
    Możesz podać jakieś konkrety (mniej więcej)??
    Jakie ciśnienie, jaka dysza, czym piaskowałeś (piasek czy korund) ??

Ja mam w planie wykorzystać zawory 1/2" dysza 3 mm, wąż ok 15 mm.

Dziękuje za odpowiedź.
    Tado_87
    Poziom 13  
    Dobrze współpracują ze sobą zawory 1/2 a wąż na dysze 3/4.
    Co do dyszy, to najlepiej widia, co do srednicy to zależy jaka masz sprężarkę, co do ścierniwa, wystarczy zwykły piasek do 1mm srednicy, co do cisnienia-to juz przy 1 atm, ładnie zmatowisz szkło, przy np 3 juz nie tyle szkło sie matowi co wręcz jest zdźierane przez scierniow i robia sie dołki.
    marcin73uu
    Poziom 10  
    Witam
    Ma ktos moze zdjecia rozebraneg zawora talerzowego? lub jakis projekt
    tomas011
    Poziom 10  
    Witam, widzę że koledzy robią naprawdę fantastyczne konstrukcje, no i też mnie skłania ku zrobieniu sobie takiej piaskarki, ale niestety muszę najpierw dorobić się porządnego kompresora i tu mam prośbę, aby posiadacze swoich wynalazków napisali jaką wydajnością kompresora dysponują i jaką dyszą piaskują.

Co powiecie na taką pompę http://img638.imageshack.us/img638/4727/pompao.jpg
    -cylindry: 3x80mm
    -obroty: 1050 obr/min
    -wydajność: 982 l/min (na wejściu)
    Na wyjściu pewnie ok. 700 L/min
    Może ktoś ma i się podzieli opinią, albo chociaż napisze jaką ma wydajność i dyszę? Jak myślicie da radę sprawnie piaskować z dyszą 4 może 5 mm?

Myślałem też o WAN AW, ale trochę się boję o elektrykę w domu na to „bydle”, oraz jak dla mnie chyba trochę za duża wydajność (co ja bym z nią robił).
    Tado_87
    Poziom 13  
    Tomas a myślisz że do tej pompy wystarczy silnik 1 kW, Ja bym obstawiał 5-7kW
    Ja mam 5,5 kW i musiałem robic nowy pion bo na starej instalacjii paliło Mi korki przy starcie.
    luki2112
    Poziom 9  
    jestem pod wrazeniem. super konstrukcja. opisze ktos jak to zostalo dokladnie zrobione zczego i jak to dziala na jakiej zasadzie?? pozdrawiam
    foni-r
    Poziom 14  
    luki2112 napisał:
    jestem pod wrazeniem. super konstrukcja. opisze ktos jak to zostalo dokladnie zrobione zczego i jak to dziala na jakiej zasadzie?? pozdrawiam

Masz 9 stron czytania... :cry:
    luki2112
    Poziom 9  
    jakie zastosowac dysze? z czego zrobic taki pistolet?? czy z butli do hydrofola mozna taka piaskarke wykonac??
    foni-r
    Poziom 14  
    luki2112 napisał:
    jakie zastosowac dysze? z czego zrobic taki pistolet?? czy z butli do hydrofola mozna taka piaskarke wykonac??

Masz 9 stron odpowiedzi... :cry:
    tomas011
    Poziom 10  
    @Tado_87
    Obecnie największy silnik jaki u mnie chodzi to 7 kW, więc na pewno da radę z tą pompą, natomiast z WAN'em miałby chyba za ciężko oraz myślę że tak wydajność na moje potrzeby wystarczy. Zależy mi na tym żeby dało się w miarę płynnie i sprawnie piaskować oraz później malować (ale tu to na pewno da radę)

Co myślicie o tej pompie jako podstawa do piaskarki? Jaką sugerowalibyście dyszę? Jaką wydajnością dysponujecie przy swoich piaskarkach?

Przepraszam że tyle pytań, ale po prostu cenię sobie Wasze rady, a czytając całe forum widzę że są na prawdę pomocne.
    Tado_87
    Poziom 13  
    Tomas najwyższej jakości pompa to to nie jest. Ja zanim sprawiłem sobie moja obecna sprężarkę, to myślałem o Kupczyku( B 6000B), i chyba lepiej parę groszy więcej i mieć juz coś pożądnego.
    tomas011
    Poziom 10  
    A jaką wydajność posiada Twój kompresor i jaką dyszą piaskujesz?

Wiem, że to nie jest najlepszy wybór, ale kusi swoją cena => wadą jest fakt, że w zamian dostaje się chińszczyznę
    foni-r
    Poziom 14  
    tomas011 napisał:

Wiem, że to nie jest najlepszy wybór, ale kusi swoją cena => wadą jest fakt, że w zamian dostaje się chińszczyznę

Nie słuchaj tych którzy wypisują totalne bzdury na temat tych chińskich sprężarek.
    Mam dwie i jak dotąd [2 lata] nie miałem żadnej awarii.
    Chodzą cicho i są wydajne tak jak opisuje sprzedawca.
    Chyba jako jedyne sprężarki są prawidłowo opisywane co do wydajności.

Śmiało do piaskowania się nadaje!!
    Do tego jest dość zimny.

Ja jestem zadowolony.
    marcin73uu
    Poziom 10  
    Tomas piaskuje juz pare miesiecy sprezaka wan aw i powiem tak został zmieniony silnik na 7,5 kw 1400obr/min koło pasowe na silniku srednicy 22cm i bez problem rusza na zabezpieczeniu 16A. Rozruch trójkat gwiazda najwazniejsze zeby był sprawne zawory zwrotne ze zbiornika Piaskuje dysza 6mm cisnienie jakie trzyma sprezarka 5,5 -6 atm
    Antare
    Poziom 9  
    Wyliczałem wydajnośc kompresora(50l) i wyszło mi 280l/m. Do tego podłączyłbym 3jw60 która po naprawie powinna dawać 200l/m. Przy takich dwóch kompresorach jaka dysza będzie odpowiednia do piaskowania?
    foni-r
    Poziom 14  
    W porywach 3,5mm. da spoko radę.
    Oczywiście jesli wydajność będzie taka jaką podałeś.
    Antare
    Poziom 9  
    3,5 to z węglika nie kupie chyba ;) miał ktoś doświadczenie z dyszami 3mm? da się pracować czy męczarnia?
    foni-r
    Poziom 14  
    Mam dyszę-3,75mm.
    Miałem 3mm.
    Niestety odsprzedałem koledze,bo miałem za gruby jak dla niej piach [do 1mm kwarcowy z marketu].

Trzeba mocno obserwować Alledrogo .
    Tam czasami wystawiają dyszę dziwnych rozmiarów.

Ta 3,75mm, przy wydajności 800 l/m. zrywa mi każdą rdzę bez problemu,nie mówiąc o lakierze.
    4mm. też daje spoko radę.

Kupowałem na aukcji po 70zł.
    Dziś wystawiają chyba po 80-ąt.