Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 13 Paź 2012 00:26 589660 800
    sentrionas
    Poziom 10  
    ile kosztowały cie kółka ?? uważam że są za małe, ogólnie coraz ładniej, zakładaj zawory ;]
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Computer Controls
    peredzyn
    Poziom 10  
    kółka są ok . sprawdzałem pod obciażeniem i spoko jest :) a kosztowały mnie 12 zł sztuka :) a ty jakie postępy w swoim sprzęcie ??
  • Computer Controls
    sentrionas
    Poziom 10  
    ja dzisiaj kupuję moto i będzie znaczny ubytek kasy, mam już raczej wszystkie zawory, pozostało zakupić wąż igielitowy 18mm i dwa kółka no i między czasie trzeba wytoczyć oś na te koła i spawarką chewtnąć całą konstrukcje.
    peredzyn
    Poziom 10  
    Do kół możesz ośki kupić na wymiar więc nie wiem czy warto toczyć.
    sentrionas
    Poziom 10  
    warto bo taniej mnie to wyniesie a zrobię jak mi pasuję ;]
    peredzyn
    Poziom 10  
    Super sprzęt też mam motorka :) ale nie o tym chciałem napisać :)
    Dzisiaj pochwalę się co udało mi się zrobić przy mojej piaskarce. Złożyłem całość do kupy i sprawdziłem szczelność układów. Zastanawiam się jak uszczelnić spawy nypli przy butli bo jednak są drobne kanaliki gdzie syczy powietrze hm... :( może zalutować cyną ?? hm...
    Oto kilka zdjęć mojego działania.
    Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
    sentrionas
    Poziom 10  
    zeszlifuj to co masz jak najbardziej, i zawieź do spawacza żeby ci to tigiem zrobił ;]
    Gryszka B
    Poziom 17  
    A nie prościej kupić zaślepkę ( korek ) koszt około 1 zł
    sentrionas
    Poziom 10  
    poczytaj trochę temat i dawaj rady, gdzie ma sobie wsadzić ten korek ?
    Gryszka B
    Poziom 17  
    peredzyn napisał:
    Zastanawiam się jak uszczelnić spawy nypli przy butli

Na zdjęciu widzę zaspawany nypel z boku butli i z wypowiedzi wynika że z niego syczy. Gdzie indziej mógł spawać bo nie widzę na zdjęciach, chyba że spawał wszystkie połączenia z nyplami.

Jeżeli spawasz cokolwiek co jest ocynkowane to najpierw zeszlifuj ocynk bo źle się spawa i to dla tego może być nieszczelność.
    sentrionas
    Poziom 10  
    no to tak wygląda u mnie całość po poskładaniu, dla nie wtajemniczonych te dwie czarne rurki będą wspawane w butle ;] u góry brakuje jeszcze odwadniacza ale na tygodniu będzie ;] co o tym sadzicie ;p ?

Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
    peredzyn
    Poziom 10  
    Problem jest z nyplami łączącymi od dołu i góry butle z resztą tam na spawach mam problem możliwe że za lutuje i sprawdzę ... lub poprawie spawy. Jeśli chodzi o boki butli jest ok korków nie potrzebuje :P
    peredzyn
    Poziom 10  
    Pytanie. powietrze na butle z ścierniwem powinno być non stop podawane czy po nabiciu ciśnienia odłączamy ?? zastanawiam się bo robiłem test mojego dzieła ale jeszcze nie ogarnąłem najlepszego ustawienia i musze jakiś kask założyć bo twarz mam wypiaskowaną hehe
    sentrionas
    Poziom 10  
    czyli jest dobry efekt piaskowania ?? ciśnienie powinno być cały czas.

Postaram się na początku pistolet wykonać właśnie z korka i zobaczyć na jak długo to wystarczy ;]
    Tado_87
    Poziom 13  
    To pytanie przewijało sie już parę razy.
    Więc ma dyszy 4 mm przy ciśnieniu ok 5,5 atm, 50 litrów ścierniwa(ostrego ścierniwa, bardziej skrawalnego od piasku) wystarcza na około 1,5 godz piaskowania.
    _JF_
    Poziom 23  
    Tado, kupiłem polgrypt o rozmiarach do 1,4mm i jest problem z dozowaniem, tzn ciężko wyregulować, albo sie zapycha zawór i nie chce "sypać" albo wali nadmiarem i zapycha wąż co idzie do dyszy.... Ty też miałeś taki problem, dysza 3mm, niby kalibracja do 1,4mm a kawałki są też większe ;/
    Tado_87
    Poziom 13  
    Jaki znów polgrypt-nigdy nie słyszałem o taki dziwie.

Jest takie cos jak żużel pomiedziowy o nazwie P O L G R I T.
    Z racjii że jest ostro krawędziowy(nie zsypuje się łagodnie) przy małej dyszy i niskim ciśnieniu taki problem moze występować. A pozatym nie stosuje się tylko grubego scierniwa gdyż bardzo wzrasta zużycie powietrza( lub gdy kompresor nie wyrabia, spada ciśnienie), najlepiej sprawdza się mieszanka, czyli od powiedzmy 0,2 do 1,4 mm. Nie wiem jak Ty, ale Ja po każdym piaskowaniu, czy to szkiełkowaniu, ścierniwo puszczam przez sitko.
    matelektronik
    Poziom 17  
    Panowie... jak już to Polgrit ;) to tak gwoli ścisłości.
    _JF_
    Poziom 23  
    Pracuję z dyszą 3mm ciśnienie podczas pracy ciągłej to 6 atm.
    Też posiadam coś takiego jak sito, jednak przesiewam tylko piasek... ten polgrit mimo iż zakupiłem granulacje 0,2-1,4mm potrafią być "opiłki" dużo większe... wiec na razie nie było potrzeby go przesiewania, jak nie był używany... i sobie bezczynie leży ok tona :d
    Tado_87
    Poziom 13  

Link

A JA myślałem że tylko w Polsce każdy kombinuje jak może.
    TAGBA
    Poziom 9  
    Witam Panowie,

Ja również przymierzam się do budowy piaskarki i jeśli moglibyście mi doradzić było by super. Mój problem polega na tym, że mam stary bojler 265l i czy on nie będzie czasem za duży dla takiej sprężarki Link bije do 7,5bara wydajność jakieś 1,15[m3/min]
    _JF_
    Poziom 23  
    Szukaj jakieś sprężarki 2 tłokowe, np HS31 jak znajdziesz 2 to super i do tego mocny silnik myślę ze 5Kw starczy... są hardkorzy co robią na słupku malucha, ale efekty działania nie widziałem, to zależy przede wszystkim od gotówki jaką chcesz na to przeznaczyć.
    Tado_87
    Poziom 13  
    W miare odpowiednia sprężarka do piaskowania przy dyszy 4mm, to wydajność około 600l, przy silniku 4kW, no niestety koledzy początkujący ale taką 1-fazową z bańką 50l nie ruszycie nawet.
    dzikagwiazda
    Poziom 12  
    Witam
    Piaskarka za 300 zł????
    Zbudowałem piaskarkę , potem znalazłem ten wątek. Przeczytałem dwa razy ,kilka wpisów nawet i więcej, no i przerobiłem swoją konstrukcję.
    Na początku mogłem powiedzieć tak! Piaskarka za 300zł a nawet i za mniej ,jest to realne, tym bardziej że do budowy użyłem częściowo materiały z odzysku.
    Ale teraz ,po przeróbce koszt wyniósł mnie nieco ponad 400zł
    Głównym powodem przeróbki był odwadniacz , a w zasadzie 2 szt, po doświadczeniach kolegi foni-r doszedłem do wniosku że nie ma co oszczędzać i wywaliłem 200zł na dwa odwadniacze.
    Moje niezadowolenie ze zbudowanej piaskarki polegało na tym że podczas testów zapychał mi się zawór zsypowy ścierniwa ,przyczyną była woda dostająca się do piaskarki razem z powietrzem.
    Mam nadzieję że teraz mi to nie będzie potrzebne ale pomyślałem w nowej konstrukcji nad dodatkowym zaworem który w takiej sytuacji pomoże mi oczyścić zatkany zawór ścierniwa samym ciśnieniem powietrza .
    Posłuchałem tu też rady jednego z forumowiczów i wyciąłem część zaworu zsypowego by piasek miał większą swobodę przelotu.
    Dodatkowo przerobiłem dolną część piaskarki w ten sposób by ścierniwo zsypywało się niemal do zera.
    Użyłem do tego górną części starej gaśnicy/butli CO2
    Wymiana ścierniwa ma dla mnie istotne znaczenie dlatego też pospawałem własny nazwijmy to” trójnik” który umożliwia mi po skończonej pracy wysypać ścierniwo a nie trzeba przy tym wywracać piaskarki do góry kołami
    Do testowania użyłem węża ogrodowego ale w najbliższym czasie wymienię go na taki jaki być powinien.
    Teraz po niewielkich testach( rama motocykla), mogę powiedzieć - dajcie mi czołg do piaskowania bo to sama przyjemność.
    Myślę że już nic nie będę zmieniał poza wężami no i złączem kłowym, które jest przeznaczone do instalacji wodnych, na złącze kłowe przystosowane do sprężonego powietrza.
    Pozdrawiam wszystkich
    Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
    ploterek
    Poziom 12  
    Dzikagwiazda jaki masz kompresor i na jakiej dyszy pracujesz ??
    dzikagwiazda
    Poziom 12  
    Do testowania używałem kompresora kolegi- van 1.3m/min.
    Początkowo dysza z bezpiecznika ok. 5mm, po 10 minutach piaskowania z "dyszy" zrobiła się locha :D więc kupiłem dyszę z węglika 5 mm i już było dość przyzwoicie , nie wiem niestety jakie kompresor utrzymywał ciśnienie bo piaskarka była przed przeróbką i manometra na piaskarce nie miałem .
    Nosiłem się z zamiarem kupna właśnie takiego Van'a , ale po testach doszedłem do wniosku że dla moich potrzeb będzie on zdecydowanie za mały.
    Dziś mogę powiedzieć że zaszalałem i posiadam spalinowy ingersoll rand p 90wd o wydajności 2.6m.min.
    zdziwiłem się bardzo gdy przy dyszy 9mm kompresor utrzymał mi ciśnienie ledwie 4 atm. ( teraz wiem dlaczego dostałem tę dyszę w prezencie :D )
    za to dysza 5 mm to już jest to. Na innych rozmiarach dysz jeszcze nie próbowałem
    pozdrawiam
    Darek
    ploterek
    Poziom 12  
    No no ingersoll :D ale wypiaskuj te nogi on piaskarki i pomaluj :P
    dzikagwiazda
    Poziom 12  
    Ploterek, już dawno to uczyniłem :D

Pyra1100
    Poziom 11  
    Witam
    problem z wodą w piaskarce opanowany? ja uzywałem na początku jednego odwadniacza i po paru minutach od mokrego piachu sie zapychała, nie dawano kupiłem dodadkowe dwa odwadniacze (takie jak Ty tylko bez reduktora) i udało mi sie pracować ok 30min może dłuzej i zaczeło znowu zapychać, całość wykonana na rurkach 3/4 włącznie z zaworem do regulacji ilości scierniwa, przy sprężarce masz jakiś odwadniacz? czy tylko to co przy piaskarce?