Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 15 Lut 2017 17:22 599815 804
    Koko9775
    Poziom 6  
    Jest jakiś schemat na to jak to zrobić? Jak to działa?
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Koko9775
    Poziom 6  
    tyle to juz wiem , tylko mi chodzi na jakiej zasadzie dziala polaczenia konca sypu z piaskarki a poczatkiem zbiornika, bo jak nie to cisienie bedzie uciekało do góry.
    vcc
    Poziom 34  
    chkdskk napisał:
    W tym celu kabinę ma podnieść pod sufit czy piaskarkę wkopać w grunt :lol:

Kolega kiedyś widział taką piaskarkę? przecież stawiasz to obok kabiny, podpinasz węże i piaskujesz w kabinie bo chyba odzysk ścierniwa i jego samoczynny zasyp do tej beczułki to niezbyt wygodny pomysł
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vcc
    Poziom 34  
    Jeszcze kwestia czym się piaskuje bo jak zwykłym piaskiem to chyba nie ma sensu odzyskiwać ścierniwo.
    Ponawiam pytanie w sprawie dysz z wtryskiwaczy, jaką to ma wytrzymałość?
    Koko9775
    Poziom 6  
    Wielkie dzieki za rady, a jak ten grzyb jest sterowany ??? jakimis zaworami??? Że jak piaskuje to grzyb musi byc zamkniety a jak nie to piasek sie supuje to pojemnika
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
    vcc
    Poziom 34  
    Powietrze wypycha go do góry i samoczynnie się zamyka.
    Będąc przy tej beczółce, jest tam elektrozawór który otwiera powietrze na zasilaniu, puszczając pedał elektrozawór się zamyka a mając małą ilość ścierniwa w zbiorniku zostanie ono wypchnięte przez ciśnienie które się tam znajduje, chyba to niezbyt dobry patent
    Koko9775
    Poziom 6  
    A ten grzyb ma jakieś prowadzenie??? uczy tylko rurka większa w mniejsza, umonsi się i opoda góra dół??? jeśli tak to czy trzeba go czymś uszczelnić?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Koko9775
    Poziom 6  
    ok, wielkie dzieki z rady :) a wykonywaleś moze jakiego grzyba ???
    vcc
    Poziom 34  
    Zrobiłem test z dyszą 6mm z wtryskiwacza, WAN utrzymuje ciągle 7 bar a na piaskarce 6 bar, akurat kompresor pracuje na granicy wyłączenia (7.2 bar), ścierniwo pewnie lekko przydławi przepływ powietrza i sprężarka będzie się wyłączać/przechodzić na bieg luzem?
    lobudek
    Poziom 11  
    Tak, dokładnie. Piasek lekko dławi przepływ. Jeśli na Wanie masz 7bar, a na piaskarce 6bar, to oznacza, że masz wąż przyłączeniowy ze sprężarki do piaskarki o zbyt małej średnicy (przepustowości).
    vcc
    Poziom 34  
    Wąż 12mm bo taki miałem w domu, wiem że przydał by się 3/4 cala
    lobudek
    Poziom 11  
    Najlepiej kupić zwykły wąż PCV/PVC zbrojony siatką o średnicy wewnętrznej fi20mm i do tego złącza kłowe na opaskę zaciskową.
    vcc
    Poziom 34  
    Jeszcze muszę poprawić separator wody przy samej sprężarce bo on też ma niewielkie średnice przepływu powietrza
    cycu2020
    Poziom 7  
    Witam. Zabieram się bo budowy własnej piaskarki i mam pewien problem. W zbiorniku który posiadam mam gotowe fabryczne gwinty, tylko że te gwinty są trochę drobniejsze od tych jakie są na kształtkach hydraulicznych 1/2 cala. Niby się wkręcają te hydrauliczne ale nie wiem czy to będzie dobrze trzymało ciśnienie. Stąd moje pytanie czym to najlepiej uszczelnić? Taśmą teflonową czy popularnymi "pakułami", a może wkręcić i zaspawać? Czy może są takie redukcje? Ta opcja ze spawaniem wchodzi tylko w ostateczności bo chciałbym żeby można było w razie czego rozkręcić konstrukcję.
    Na zdjęciu widać te gwinty, górny to kształtka hydrauliczna 1/2 cala a na dole jest taki króciec który był wkręcony oryginalnie do tego zbiornika.

AndrewS_
    Poziom 16  
    Ten dolny wygląda na M20x1,5 często manometry mają taki
    cycu2020
    Poziom 7  
    Myślisz że można to uszczelnić aby nie przepuszczało powietrza?
    lobudek
    Poziom 11  
    Broń Boże! Jeśli chcesz zastosować złączki hydrauliczne z typowym gwintem to jedyne wyjście dospawać do butli odpowiednią stalową mufkę lub kawałek nagwintowanej już rury (najlepiej bez ocynku).
    cycu2020
    Poziom 7  
    Ale resztę instalacji mogę zrobić normalnie na hydraulicznych złączkach bez spawania?
    vcc
    Poziom 34  
    Wygląda na M22x1.5 czyli typowy w pneumatyce i hydraulice, jedź do sklepu z częściami do ciągników i powiedz że chcesz nypel do silnika hydraulicznego M22x1.5-1/2cala i wtedy możesz dalej skręcać złączkami hydraulicznymi
    cycu2020
    Poziom 7  
    Nie wiedziałem że są takie redukcje. Dziękuję za pomoc.
    vcc
    Poziom 34  
    Pytanie z innej beczki, do piaskowania do wyboru są 2 kompresory - wan AW i airpol N70, wan bardziej wydajny w powietrze tylko że do 7 bar, airpol mniej dmucha ale za to do 10 bar, który sprawdzi się lepiej w piaskowaniu?
    marek49ae
    Poziom 23  
    Ten co produkuje więcej wiatru. Ja piaskuję na 5 bar.
    Nick2
    Poziom 13  
    Mi udało sie uruchomić spreżarkę WD-53 przerobioną na wałek do ciągnika. Piaskuje dyszą 8mm piaskarka wykonaną z butli po gazie samochodowym. Wydajnosc jaka miała ta spreżarka to 5.5m3/min idzie jak w burza :)
    vcc
    Poziom 34  
    Czyli pozostaje wan, przy dyszy 6mm kompresor utrzymuje 7 bar, na piaskarce 6, węże do wymiany ale i tak ładnie zdziera
    bartek_1
    Poziom 10  
    Czy ktoś z Was spotkał się z problemem nierównomiernego przepływu piasku w takiej piaskarce?
    U mnie zestaw jest następujący: króciec podawania ścierniwa 1"1/4 redukcja na zawór regulacji dozowania ścierniwa 3/4 cala zasuwa mosiądz, następnie 1/2 cala do odcinania dopływu ścierniwa. Są trzy odwadniacze samoopróżniające, kompresor WAN K. Dysza 3mm, pistolet jak na foto na dole, zdemontowana rączka.
    Suche, drobne ścierniwo płynie nierównomiernie, chwilami wcale, albo prawie wcale, a chwilami za mocno, aż się kurzy,
    Przewody są poprzez zwykłe szybkozłączki, które na dniach będę wymieniał na kłowe, ale czy to może mieć znaczący wpływ na opisywany problem?
    Czy na takich piaskarkach udało się Wam uzyskać w miarę równomierny przepływ piasku umożliwiający powolną (jak na tak mały kompresor) ale równomierną pracę? Czy tym zestawem da się w miarę płynnie, choć po woli pracować, ew. co zmienić?
    Czy należy zamontować zasuwę zamiast zaworu kulowego i jakiej najlpiej średnicy do tego zestawu?
    Czy zbyt cienki wąż ścierniwa może powodować takie problemy?
    U mnie występuje zjawisko opisane w poście https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10284210#10284210 Objawia się tym,że wąż szarpie,dławi się,raz daje dobrze piach a raz wywala go bardzo dużo ale całkowicie nie efektownie.

qoompel
    Poziom 21  
    bartek_1 napisał:
    wąż szarpie,dławi się,raz daje dobrze piach a raz wywala go bardzo dużo

Nie ustawiasz na zaworze za dużej ilości piachu?
    Jak możesz, to wstaw fotkę swojego sprzętu.

Jak rozwiązałeś sterowanie strumieniem bez rączki na pistolecie?