Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 22 Mar 2018 07:28 608107 810
  • Szafy RackSzafy Rack
  • Szafy RackSzafy Rack
    vcc
    Poziom 34  
    Z 2 cylindra to nie poszslejesz 135 juz daje rade bo sam mam taką i dysze 6mm
    Piotr343
    Poziom 9  
    remik_80 napisał:
    Dziś rozmawiałem z gościem, który przeszedł podobną ścieżkę z piaskarką jak ja.
    Problemem swobodnego opadania ścierniwa jest kształt dolnej części piaskarki (butli) a dokładniej brak leja. Zadaniem leja jest nie tylko całkowite opróżnianie piaskarki ze ścierniwa, lecz także, co wg mnie ważniejsze, bezproblemowe opadanie ścierniwa. Ja mając aż 200L butle, jej spód jest dosyć płaski i przez jej wielkość kłopoty są tym większe niż np. kolegów co mają wąska ok. 50L butle piaskarki
    Ja przechodze to co Ty ile juz przeróbek było i kombinacji ze ciezko pamiętac..To prawda bardzo dobre spostrzezenie! butla musi miec najlepiej deńko do stożka .Jak ktoś tu jest co ma zamiar zrobic piaskarke to radze od razu kombinowac zeby byla do stozka.. A za oszczedzicie sporo zdrowia..Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

_JF_ napisał:
    Ja doszedłem do wniosku ze kalibracja ścierniwa będzie działać gdy jest 3-4 raza mniejszy jak sr dyszy ja mając 3mm daje max 0,8mm.
    To jest również prawda.. Ja robiłem piaskiem i miałem dysze 3 max 4 i było pieknie pomijajac fakt ze zacinał sie piasek szczególnie wtedy jak było w butli 10 kg albo i mniej ogólnie tragedia.. A teraz kupiłem korund w frakcji 1.4-3.5 i dopiero jest tragedia przy dyszy 5 sie zacina pasuje załozyc dysze pewnie z 6 to moze ruszy ale wtedy sprezarka nie da rady bo ma 900l/min.Tylko przesiac..
    luki343
    Poziom 10  
    Wąż/przewód do piaskowania jakiej dajecie średnicy i jaki? Chodzi mi o przewód w którym już leci piasek z powietrzem.
    Chcialem zastosowac zwykły wzmacniany igielitowy ale znajomy który też ma samoróbkę twierdzi mial taki przewód i nie wytrzymał..
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    luki343
    Poziom 10  
    U mnie dysza będzie 2-4mm, nie mam wydajności na większa. Dlatego myślałem o takim 12mm, celem unikniecia spadku prędkości ścierniwa, tylko nie wiem czy dobrze myśle.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vcc
    Poziom 34  
    W mojej siedzi wąż 12 bo taki miałem i poszedł do testów. Sprezarka wan 3 i z dysza 5 szlo bardzo dobrze.
    qoompel
    Poziom 21  
    potegat napisał:
    Trochę dzisiaj robiłem przy osuszaniu powietrza
    Na miedzi - na bogato ;)

Nie mogłeś zrobić tego stelażu trochę krótszego? :)
    potegat
    Poziom 19  
    Takie kupiłem rurki, długość mi nie przeszkadza bo kompresor stoi stacjonarnie. Troche martwi mnie czy od drgań sie nie rozszczelni ale jak tak będzie to zamontuje je osobno
    lobudek
    Poziom 12  
    Popełniłem ostatnio piaskarkę 52l z dyszą walcową z węglika 4mm i powiem wam, że kompresor 550l/min realnej wydajności utrzymuje niespełna 4bar podczas piaskowania! Dopiero po podłączeniu drugiej z taką samą pompą (3090) o wydajności 750l/min czyli razem ok. 1300l/min piaskarka działała w zakresie 6-8bar. Podczas dobijania do 8bar 1 kompresor się wyłączał i załączał jak spadało do 6bar. Przy 7-8bar piaskowanie szło naprawdę efektywnie. Dlatego stwierdzam, żeby móc efektywnie piaskować dyszą 4mm przy ciśnieniu co najmniej 6bar potrzeba kompresora o wydatku co najmniej 1000l/min. Wszystko poniżej nie pozwoli na ciągłą pracę przy wysokim ciśnieniu.
    potegat
    Poziom 19  
    Walka z wodą trwa nadal. Chłodniczki miedziane i separator cyklonowy nie zdaja rezultatu woda jak byla tak jest (przy dłuższym piaskowaniu) Ale za to kupilem chełm do piaskowania Res-3-G-OH. Dałem 140 zł z wysyłką, co się dało wyprałem resztę umyłem założyłem nowe szybki, wąż do powietrza i nowy tłumik (spiek) zeby powietrze nie szumiały. Nie robiłem próby ale bedzie dobrze.
    Co do wan-a to w temperaturze ponizej 5 stopni ma problem z wystartowaniem w gwieździe, kręci kręci i nie może sie rozbujać. Zrobię próbę z oryginalnym silnikiem bo wydaje mi się że moja instalacja da radę.
    vcc
    Poziom 34  
    potegat napisał:
    Zrobię próbę z oryginalnym silnikiem bo wydaje mi się że moja instalacja da radę.

Zmierz napięcia przy starcie na silniku, u znajomego przy starcie 11kW napięcie spadało do 199V na fazę i okazało się że było słabe połączenie w puszce na garażu.
    potegat
    Poziom 19  
    Jak bylo cieplo to nie bylo problemu, po chwili krecenia w gwiezdzie przelaczy sie w trójkąt i nabiera obrotow bez problemu.
    Dioduss Electric
    Poziom 11  
    Cześć :) Podobnie jak Wy, też ogarnąłem sobie piaskarkę i spisuje się świetnie :) Także było warto :) Jeśli to komuś to pomoże to wstawiam filmik jak to u mnie wyszło :) Pozdrawiam :)

Link
    Szczepan119
    Poziom 9  
    Witam, Panowie mam pytanie do osób posiadających piaskarkę kabinową. Jakie oświetlenie macie zastosowane wewnątrz? Muszą to być jakieś specjalne lampy? 12v czy normalnie 230v?
    Dioduss Electric
    Poziom 11  
    Nie wiem czy są w tej kwestii jakieś przepisy, ale ogólnie nie ma znaczenia jaką lampę zastosujesz - byle była na tyle jasna żeby dobrze Ci się pracowało i na tyle wytrzymała by nie pękła, żebyś nie musiał codziennie wymieniać :) Możesz też jakąś szybą osłonić :)
    Szczepan119
    Poziom 9  
    Ok ale jakie wy macie na przykład u siebie ? Jakieś jarzeniówki w obudowach ?
    Dioduss Electric
    Poziom 11  
    Ja akurat nie mam kabiny. Jak widać trochę wyżej na filmiku - moja piaskarka funkcjonuje na wolnej przestrzeni. Natomiast kolega ma kabinówkę ale nie przyglądałem się oświetleniu. Na 99% ma tam jarzeniówkę z plastikowym kloszem :) Ale patrząc na dzisiejsze czasy możesz jakieś fajne ledy wstawić :)
    Przy ledach masz wybór 12V, 24V, 36V, 230V :)