Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 26 Lut 2020 22:20 612781 818
    Szczepan119
    Poziom 9  
    Faktycznie dobry pomysł z tymi ledami ;) Kupię profile kątowe z obudową do nich i dam je dookoła ;)
    Dzięki za podpowiedź 🙂🙂
  • MetalworkMetalwork
    lobudek
    Poziom 13  
    Jeśli przy dyszy 4mm kompresory utrzymują mi 7,5-8bar podczas piaskowania to warto rozważyć dyszę 5mm czy dać sobie spokój?
  • MetalworkMetalwork
    Dioduss Electric
    Poziom 12  
    Nie ma sensu - jak trochę popiaskujesz, to dysza zużywa się - zwiększa się jej średnica :) Więc za jakiś czas i tak zrobi się z niej 5mm, a nawet 6 i dalej - w zależności jak długo będziesz ją eksploatował do kolejnej wymiany ;)
    lobudek
    Poziom 13  
    Nie sądzę żeby węglik przy piasku się zużył tak szybko. Póki co zero oznak zużycia. A już rok użytkuje.
    vcc
    Poziom 34  
    węglik przy 10 tonach piachu zmienia rozmiar o 0.2mm, dyszy bym nie zmieniał chyba że jakiś lekki nalot będziesz piaskował
    Dioduss Electric
    Poziom 12  
    vcc napisał:
    węglik przy 10 tonach piachu zmienia rozmiar o 0.2mm

Dzięki za info - wiedziałem że jest lepszy od ceramiki, ale nie wiedziałem że aż tyle :) Czy w związku z tym mogę Cię prosić o jakiś przykładowy link - chętnie też sobie taką kupię jak skończy mi się zapas ceramicznych :D
    Przy okazji czy masz propozycję jakiegoś fajnego zaworu/pistoletu (ale nie takiego za 3000+) :D ?

vcc napisał:
    dyszy bym nie zmieniał chyba że jakiś lekki nalot będziesz piaskował

Dokładnie :) Choć jeszcze szybciej i prościej zwiększyć na ten czas odległość niż zmieniać dyszę ;)
    vcc
    Poziom 34  
    @Dioduss Electric akurat info co do wytrzymałości mam od znajomego co piaskuje
    lobudek
    Poziom 13  
    W sumie zależy jeszcze jaki węglik. Podają, że najmniej trwały jest węglik wolframu, potem krzemu, a najtrwalszy jest węglik boru ( 4 do 5 razy trwalszy od węglika wolframu).
    Ja używam dyszy walcowej z węglika wolframu kupionej za 80zł. Zastanawiam się jeszcze nad venturi 4,8mm- ponoć ok. 30% efektywniejsze jak zwykłe walcowe.
    lobudek
    Poziom 13  
    Założyłem dyszę 5mm, ale przez to, że zwiększyłem wydajność 1 kompresora to w tej chwili utrzymuje mi 7,5bar na piaskarce i kompresory pracują bez przerwy praktycznie pod pełnym obciążeniem.... Wolałbym 5,5-6bar. Obawiam się, że jak założę 6mm to będzie poniżej 5bar... ehh