Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaskarka domowej roboty za 300zl

wnuczek 22 Mar 2020 13:55 663196 822
    Dioduss Electric
    Level 14  
    Nie ma sensu - jak trochę popiaskujesz, to dysza zużywa się - zwiększa się jej średnica :) Więc za jakiś czas i tak zrobi się z niej 5mm, a nawet 6 i dalej - w zależności jak długo będziesz ją eksploatował do kolejnej wymiany ;)
  • Computer Controls
    lobudek
    Level 14  
    Nie sądzę żeby węglik przy piasku się zużył tak szybko. Póki co zero oznak zużycia. A już rok użytkuje.
  • Computer Controls
    vcc
    Level 34  
    węglik przy 10 tonach piachu zmienia rozmiar o 0.2mm, dyszy bym nie zmieniał chyba że jakiś lekki nalot będziesz piaskował
    Dioduss Electric
    Level 14  
    vcc wrote:
    węglik przy 10 tonach piachu zmienia rozmiar o 0.2mm

Dzięki za info - wiedziałem że jest lepszy od ceramiki, ale nie wiedziałem że aż tyle :) Czy w związku z tym mogę Cię prosić o jakiś przykładowy link - chętnie też sobie taką kupię jak skończy mi się zapas ceramicznych :D
    Przy okazji czy masz propozycję jakiegoś fajnego zaworu/pistoletu (ale nie takiego za 3000+) :D ?

vcc wrote:
    dyszy bym nie zmieniał chyba że jakiś lekki nalot będziesz piaskował

Dokładnie :) Choć jeszcze szybciej i prościej zwiększyć na ten czas odległość niż zmieniać dyszę ;)
    vcc
    Level 34  
    @Dioduss Electric akurat info co do wytrzymałości mam od znajomego co piaskuje
    lobudek
    Level 14  
    W sumie zależy jeszcze jaki węglik. Podają, że najmniej trwały jest węglik wolframu, potem krzemu, a najtrwalszy jest węglik boru ( 4 do 5 razy trwalszy od węglika wolframu).
    Ja używam dyszy walcowej z węglika wolframu kupionej za 80zł. Zastanawiam się jeszcze nad venturi 4,8mm- ponoć ok. 30% efektywniejsze jak zwykłe walcowe.
    lobudek
    Level 14  
    Założyłem dyszę 5mm, ale przez to, że zwiększyłem wydajność 1 kompresora to w tej chwili utrzymuje mi 7,5bar na piaskarce i kompresory pracują bez przerwy praktycznie pod pełnym obciążeniem.... Wolałbym 5,5-6bar. Obawiam się, że jak założę 6mm to będzie poniżej 5bar... ehh
    lobudek
    Level 14  
    Jednak, na takie grubsze sprawy to zdecydowanie za mało. Jak się kompresory rozgrzeją porządnie to spada wydajność do 6bar na dyszy 5mm... Do takich robót to musi być conajmniej 3m3/min i dysza venturi.
    Piaskarka domowej roboty za 300zl
    Dioduss Electric
    Level 14  
    No normalna syfonówka :) Chyba że ja czegoś nie dostrzegam, ale tak patrzę i jest normalna :D
    easy_rider91
    Level 7  
    Witam, mam taka gaśnice z myślą przerobienia na piaskarkę. Wydaje się fajna baza. Mam dostęp do takich gaśnic, jakby ktoś potrzebował proszę o kontakt.

Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl Piaskarka domowej roboty za 300zl
    easy_rider91
    Level 7  
    Zrobiłem piaskarkę przy użyciu gaśnicy z powyższego posta. Jestem bardzo zadowolony. Robota dla spawacza to tylko wspawanie upustu na dole zbiornika. Poza tym wejście powietrza od góry jednym krućcem wyjście drugim, zawór ciśnieniowy już gotowy zostawiłem. Zasyp ścierniwa przez odkręcenie górnej pokrywy. Dokręcam ją rękami i jest szczelnie, no i jaka duża średnica. Naprawdę polecam zrobienie sobie piaskarki z czegoś takiego. Szczególnie gdy spawanie trzeba zlecać. Zdjęcia wrzucę gdy je zrobię
    Dioduss Electric
    Level 14  
    Fajna. :) Mi się podoba. :) Ja teraz montuję kabinówkę, bo taka syfonówka, co sobie zrobiłem to jednak w mieście za duży kurz. :) Więc będę zabierał ją na działkę, tylko do dużych rzeczy, a do małych będę miał kabinową 250 l. :) Wstawię filmik w przyszłym tygodniu. :)

Jest i obiecany filmik :) To już czwarty jaki zrobiłem o piaskarkach :) Pierwszy już wstawiałem w tym temacie, drugi i trzeci jeśli ktoś chce to na pewno znajdzie sam, a teraz czwarty ;) Pozdrawiam ;)