Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 3610 niebieski ekran przy instalacji Orange BE

jarecki1989 18 Paź 2008 17:40 2476 8
  • #1 18 Paź 2008 17:40
    jarecki1989
    Poziom 24  

Witam, opisuje problem ponowienie ponieważ nie został rozwiązany jak sie później okazało. Posiadam karte Orange Business Everywhere MF330, system jest świeżo posadzony, wszystkie sterowniki ok. W momencie włożenia karty do gniazda wyskakuje niebieski ekran Error i następuje reset kompa, jeżeli jej nie wyciagne to kolejny niebieski ekran wyskakuje w momencie ładowania windowsa i znowu reset. Nie dzieje sie tak zawsze, czasami udaj sie normalnie połączyc z internetem jakies 10% połączen 90% są ze skutkiem negatywnym. Sprawdzałem karte na innym laptopie i działa bez problemu. Na laptopie jest Windows XP Home z SP2
    procek 1,6Ghz; 512Mb ram, 80Gb dysk. Prosze o pomoc w znalezieniu usterki. Z góry dziekuje.

0 8
  • #2 18 Paź 2008 18:42
    tronic1
    Spec od komputerów

Ile masz portów w laptopie ? Sprawdzaleś na drugim ? Sprawdzałeś jakakolwiek inna kartę czy prawidłowo dziala ? To wyglada na zły styk karty w porcie.

0
  • #3 18 Paź 2008 18:47
    jarecki1989
    Poziom 24  

W laptopie mam tylko jeden port na karty PCMCIA i nie mam żadnej innej żeby to sprawdzić. Wiem tylko tyle że ta karta na innym działa czyli to nie jest problem z kartą.

0
  • #4 18 Paź 2008 18:53
    tronic1
    Spec od komputerów

Przecież nie mówię że problem z karta a raczej z portem. Kartę wciskasz "do oporu" ? Właśnie to mi wygląda na problem styku, kontaktu w porcie. Może dobrze by było przeczyścić styki ? Tylko najpierw odłącz zasilacz i wyjmij baterę i na mokro, jakimś spirytusem potraktuj styki w gnieździe.

0
  • #5 18 Paź 2008 18:59
    jarecki1989
    Poziom 24  

Bez rozbierania raczej ciężko będzie wyczyścić te styki, jutro go rozkręce i to zrobie, A karta jest "wciskana" do oporu. Ale dziwne jest to że niebieski ekran pojawia sie również przy wyciąganiu karty z komputera na uruchomionym systemie. Wyskakuje niebieski ekran z błędem i jest napisane że system został zatrzymany. Zaraz odpale go i prześle jak to wygląda.

0
  • #6 21 Paź 2008 13:53
    jarecki1989
    Poziom 24  

Dzisiaj rozebrałem laptopa na części pierwsze, wyczyściłem złącze sprawdziłem czy karta dobrze dochodzi do końca i wszystko jest tak jak należy a problem nadal występuje.

Zainstalowałem na całkowicie nowej partycji NTFS windowsa XP professional SP2 i to samo, w momencie włożenia karty do laptopa pojawia sie niebieski ekran i reset.

0
  • #7 10 Gru 2008 18:01
    mashgsm
    Poziom 15  

powiem Wam, że mam też problem z tą kartą, ogólnie nie polecam produktów Orange w jakiejkolwiek formie. Mam dwie takie karty i różne laptopy z XP i Vistą i niestety na żadnym nie chce się zainstalować aplikacja BE.

0
  • #8 11 Gru 2008 08:26
    Yansen
    Poziom 22  

Miałem wielokrotnie problemy z oprogramowaniem Orange, które przestawało działać i zawsze pomagały te czynności: deinstalacja oprogramowania, usunięcie folderów z Program Files, usunięcię gałęzi z rejestru. Ponowna instalacja zawsze zgodnie z instrukcją: instalacja oprogramowania, wsunięcie urządzenia na żądanie programu instalacyjnego, restart.

Mam pytanie takie: tak było od początku czy problem pojawił się nagle po czasie ?

0
  • #9 11 Gru 2008 08:43
    mashgsm
    Poziom 15  

problem pojawił się nagle... ale z tego co się dowiedziałem to podczas pracy na tej karcie musi być włączone połączenie siecie bezprzewodowej. Jak się wyłączy fizycznie karte to mogą wystąpić takie problemy. Teraz mam na jednym firmowym laptopie coś takiego, że ta aplikacja nie chce się odinstalować ani zainstalować. Występują błędy typu, że aplikacja jest już uruchomiona i należy ją zamknąć. Usuwanie folderu z Program Files nic nie daje. W rejestrze nie chcę grzebać.

0