Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon PM655 Vxi nie działa loudness

18 Paź 2008 17:49 1937 4
  • Poziom 11  
    Witajcie

Mam problem ze wzmacniaczem Harman Kardon pm655 vxi.
    Gdy nacisnę przycisk loudness, to nic się nie dzieje w ogóle nie działa, co to może być?

I jeszcze wzmacniacz ma dwie diody, "High Current" i "High Voltage", czy to normalne żeby obie naraz świeciły? U mojego kolegi na identycznym wzmacniaczu widziałem, że świeci mu tylko dioda "High Current".
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dioda "High Voltage" świeci, gdy przełącznik impedancji zestawów głośnikowych na tylnym panelu, ustawiony jest w pozycji 8Ω.
    Funkcja "Loudness".
    Sprawdź czy nie jest wciśnięty przycisk "Tone Defeat". Służy on do wyłączenia korektorów barwy dźwięku i najprawdopodobniej, również funkcji "Loudness".

GM
  • Poziom 11  
    Dzięki wielkie za informacje związane z high voltage. Loudnes mimo iż "Tone defeat" nie jest wciśnięte, dalej nie działa. Co mogło się stać? Czy jakiś kondensator filtrujący mógł ulec uszkodzeniu?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kondensator filtrujący raczej nie, ale może być uszkodzony lub wręcz odłączony układ korektora loudness. Jeśli nie jesteś pierwszym właścicielem tego wzmacniacza, to Twój poprzednik mógł dokonać jakichś przeróbek.
    Sprawdź również, czy obydwa zestawy głośnikowe są podłączone do wzmacniacza w fazie sygnału. Jeśli nie, ulega osłabienie reprodukcji niskich częstotliwości i efekt działania loudness może być zniwelowany.

GM
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jeden problem który zauważyłem niedawno. A ,mianowicie jeżeli wzmacniacz gra chwile (godzine, dwie) lewy kanał zanika. Pomaga wyłaczenie i ponowne właczenie wzmacniacza. Co to może być?